ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Потужний інтелект військової науки України має чарівну усмішку

Історія Міжнародне співробітництво Новини світу та України Публікації
Прочитаєте за: 8 хв. 12 Лютого 2022, 13:26

Напередодні Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, який у світі щорічно відзначається у лютому, спеціальний кореспондент АрміяІnform поспілкувався з жінками-науковцями Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського (НУОУ) про їхню дослідницьку та викладацьку працю, яка застосовується в інтересах Збройних Сил України.

 «Мети досягає той, хто її прагне!»

Полковник Ганна Каракуркчі родом із Донеччини, з міста Костянтинівка. Вона не з військової родини, але з дитинства мріяла присвятити життя захисту Батьківщини. Готувалась до військової служби та активно займалась спортом. Перемагала на багатьох олімпіадах з хімії під час навчання у школі. З золотою медаллю, долаючи шалений конкурс, майбутній доктор технічних наук вступила до Харківського інституту танкових військ. Вона була однією з чотирьох талановитих дівчат, які здобували наукові знання разом з 65 хлопцями-курсантами. Військовий інститут закінчила із золотою медаллю та дипломом із відзнакою.

– У науці не має різниці між хлопцями та дівчатами, – підкреслила Ганна Володимирівна. – Моє життєве кредо: мети досягає той, хто її прагне! Я вдячна всім керівникам та колегам, що вони насамперед бачили в мені професіонала. Ніколи в житті та професійній діяльності особисто я не стикалась з упередженим ставленням до мене, пов’язаним з моєю статтю.

Мій досвід служби та наукової роботи покращили розуміння, як допомогти моїм колегам-жінкам, які служать в Збройних Силах України, у цьому напрямку. Потрібно вибудувати правильну комунікацію в колективі. Необхідно перевести її з особистого на професійний напрямок. Кількість жінок у ЗСУ щороку збільшується. Жінки обіймають керівні посади та є підлеглими. Тому, під час роботи радником з гендерних питань мала можливість взяти участь у реалізації проєкту ООН Жінки «Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки» за підтримки уряду Швеції. За результатами проєкту авторським колективом представників вишів сектору безпеки та оборони за моєю участю при підтримці віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики України Катерини Левченко були розроблені «Методичні рекомендації з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України». Вихід у друк та презентація цієї наукової праці отримали схвальні відгуки викладачів та науковців. Рекомендації вийшли друком українською та англійською мовами та надійшли до закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони. Також всі охочі можуть ознайомитись з ними у мережі Інтернет. Сподіваюсь, що вони стануть у пригоді військовослужбовцям і працівникам у повсякденній діяльності.

Бажаю працювати над собою, не боятися труднощів, просити про допомогу, якщо треба, але невпинно йти уперед! І не забувайте обов’язково діліться набутим досвідом!

Вона була однією з чотирьох талановитих дівчат, які здобували наукові знання разом з 65 хлопцями-курсантами. Військовий інститут закінчила із золотою медаллю та дипломом з відзнакою.

Ганна Каракуркчі є доктором технічних наук, старшим дослідником, зі стажем наукової роботи у 14 років. Вона – авторка 190 наукових праць, зокрема 19 патентів України, патенту Республіки Казахстан, 39 статей у журналах, що входять у науковометричну базу Scopus, 7 монографій (у співавторстві), 5 навчально-методичних посібників. Напрямом наукових досліджень Ганни Володимирівни є дослідження у галузі радіаційного, хімічного, біологічного захисту, цивільної безпеки, інженерії поверхонь, хімічних та екотехнологій щодо розробки екологічно безпечних ресурсоощадних технологій зміцнення і протикорозійного захисту металевих поверхонь, створення поліфункціональних матеріалів для екологічного та внутрішньоциліндрового каталізу.

Ганна Каракуркчі, у складі авторських колективів, здобула звання переможця та лауреата чисельних наукових конкурсів. Вона також брала безпосередню участь у забезпеченні заходів антитерористичної операції на сході України у складі підрозділів цивільно-військового співробітництва. У 2017 році Ганна Володимирівна отримала звання переможця ХІХ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «За шляхетний приклад служіння українському народові».

«Історія стала полем битви в сучасній гібридній війні»

Науковий співробітник науково-дослідного відділу проблем історії війни воєнного мистецтва науково-дослідного центру воєнної історії НУОУ, кандидат історичних наук та здобувач наукового ступеня «доктор наук» Ольга Пашкова своє ставлення до гендерного питання виразила досить категорично.

– Гендерне питання, як для мене, це тенденційне питання. Воно стосується насамперед аспектів дотримання рівності прав людини попри її стать. У будь-якій професії, будь-якій діяльності людина повинна віддавати себе не зважаючи на гендер, – наголосила Ольга Олегівна. – Йти  у науку – не є якоюсь самоціллю. Жінка завжди має вибір: розвивати науку або займатись чимось іншим, до чого вона має хист.

Від колег, переважно чоловічих колективів, в яких я працювала, бачила лише підтримку. Разом із колегами ми досліджуємо воєнно-історичні події, зокрема останніх років, задля недопущення помилок у майбутньому. Наша дослідницька робота спрямована на вивчення історичного досвіду та впровадження його у навчання та підготовку військовослужбовців Збройних Сил України.

Ми своєю науковою працею спростовуємо сталий вислів: «історія вчить, що нічому вона не вчить». Це не так. Нині йде інформаційна війна. Це для нас сьогодні воєнно-історичний фронт. Історія стала полем битви в сучасній гібридній війні, яку розв’язала проти нас Російська Федерація.

Наша дослідницька робота спрямована на вивчення історичного досвіду та впровадження його у навчання та підготовку військовослужбовців Збройних Сил України.

Ольга Олегівна Пашкова є виконавцем міжнародного науково-дослідного проєкту з Норвезьким університетським коледжем оборони «Соціоцентрична боротьба в Україні: військовий патріотизм, російський вплив та наслідки для європейської безпеки».

«Справжній науковець – це людина сміливих ідей!»

Розповідаючи про початок своєї наукової діяльності ще на 3 курсі навчання, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач  кафедри суспільних наук гуманітарного інституту НУОУ імені Івана Черняхівського Ольга Красницька щиро усміхається. Перший офіційний публічний виступ із власними науковими розвідками перед викладачами та студентською молоддю пройшов настільки успішно, що надихнув на не менш продуктивне продовження. Наука для Ольги  Володимирівни стала справою всього життя. Уже до кінця 5 курсу нею було створено та опубліковано 15 наукових праць, при нормі у 3 публікації для успішного завершення магістерської програми підготовки.

 – На сьогодні науково-педагогічна діяльність для мене – це покликання, хобі та робота. Від чоловіків я відчувала лише підтримку. Окремо хочеться відмітити мого тренера з легкої атлетики Геннадія Петровича Герасимова, який завжди був для мене авторитетною людиною та професіоналом найвищого рівня. Усі тренування мали наукову основу. Фізичні навантаження були науково обґрунтовані. Щоб спланувати тренування, Геннадій Петрович постійно звертався до наукової літератури. Своїм прикладом він прищепив мені любов до науки, – розповіла Ольга Красницька. – Повертаючись до вашого гендерного питання, хочу відповісти так. Я постійно відчуваю підтримку керівників університету і вдячна їм за довіру. Я відчуваю підтримку з боку людей, заради яких я кожного дня прихожу в університет – це офіцерський склад Збройних Сил України, наші слухачі.

Сфера моїх наукових інтересів містить у собі педагогічну майстерність, педагогічну риторику, військову риторику, ораторське мистецтво, імідж викладача-офіцера. Низка моїх публікацій спрямована на посилення лідерських якостей наших слухачів. На моїх заняттях офіцери навчаються аргументувати власну думку та презентувати найкращі ідеї, впливати на аудиторію через слово, емоції та почуття. Це сприяє підвищенню рівня ораторських умінь українських військових та більш ефективному управлінню особовим складом Збройних Сил України.

Науковою та науково-педагогічною діяльністю мають займатися ті особистості, які відчувають до цього покликання, мають науковий хист, креативно мислять та постійно знаходяться у творчому пошуку. Вони ніколи не зупиняються на досягнутому, долають сумніви та вміють відшукати потрібний матеріал там, де здавалося б, його бути й не може.

Справжній науковець уміє синтезувати знання з різних галузей і реалізує принцип античності «все є в усьому». Справжній науковець – це людина сміливих ідей, яка постійно шукає нове, яка постійно вдосконалює себе та інших. Викладач – це зразок для наслідування, тому викладач, який готує офіцерів-лідерів, сам має бути лідером у своїй діяльності.

«Я відчуваю підтримку з боку людей, заради яких я кожного дня прихожу в університет – це офіцерський склад Збройних Сил України, наші слухачі»

 Ольга Красницька є авторкою підручника «Педагогічна майстерність викладача вищої військової школи» (2020 р.), 90 наукових та навчально-методичних праць. Вона також є учасницею та спікером 55 науково-практичних конференцій, конгресів, симпозіумів та семінарів. Ольга Володимирівна має власний You Tube канал «Мистецтво живого слова», на якому презентовано онлайн курс «Сучасна педагогічна риторика».

Міжнародний день жінок та дівчат у науці було «…засновано для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат» резолюцією 70/212 на пленарному засіданні Генасамблеї ООН 22.12.2015 р. Це стало новим етапом розвитку суспільства, відомого, як Резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу. Порядок денний у галузі сталого розвитку на період до 2030 року». Україна бере у цьому процесі активну участь, а військова наука все більше набуває ознак лідера на міжнародному рівні у впровадженні принципів гендерної рівності.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Десантники дронами і Д-30 розігнали росіян, які вдосвіта пішли на штурм

Десантники дронами і Д-30 розігнали росіян, які вдосвіта пішли на штурм

Десантники 46-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ уразили танк і дві БМП російських окупантів на Курахівському напрямку.

Сараї, мотоцикли та неопізнані рухомі об’єкти: результати роботи СБУ на фронті

Сараї, мотоцикли та неопізнані рухомі об’єкти: результати роботи СБУ на фронті

Спецпризначенці СБУ в прямому сенсі «палять землю під ногами» росіянам на фронті.

Т-90, Т-64, Т-80 та БМП з піхотою і без: протитанкісти про свої цілі та роботу наосліп

Т-90, Т-64, Т-80 та БМП з піхотою і без: протитанкісти про свої цілі та роботу наосліп

Розрахунок ПТРК 25-ї Січеславської бригади ДШВ ЗС України знищує російську техніку та особовий склад на одному з найскладніших напрямків фронту.

САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

САУ «Paladin» б’є окупантів на Харківщині

92-га окрема штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка показала кадри бойової роботи свого екіпажу САУ М109 «Paladin», який б’є окупантів на Харківщині.

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Окупанти поранили двох жінок на Херсонщині

Сьогодні вдень дві мешканки Антонівки дістали поранення через скидання ворогом вибухівки з дрона.

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Будемо посилювати співпрацю центральної та регіональної влади — Наталія Калмикова

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, на виконання завдання міністра оборони України, здійснила робочу поїздку до Запорізької області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Оператор БПЛА (ЗСУ, МП ВМСУ)

від 51000 до 121000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Начальник електростанції відділення зв’язку

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Командир відділення, сержант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Механік-водій, військовослужбовець

від 30000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Стрілець-снайпер

від 22000 до 120000 грн

Краматорськ

81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП