ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Якщо ти щось пообіцяв, розбийся, але зроби. Не можеш, не впевнений – не обіцяй

Прочитаєте за: 5 хв. 9 Лютого 2022, 15:45 110

Полковник Юрій Андрієнко – командир окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Остроградського. Бойову частину очолив восени 2021 року. До того обіймав посаду начальника штабу в цій же бригаді.

Кореспондент АрміяInform зустрівся з командиром під час проведення командно-штабних навчань та розпитав про буденне життя морпіхів та плани на майбутнє.

– Розкажіть, будь ласка, як тепер живе бригада?

– Наша бригада нині знаходиться у пункті постійної дислокації. Попри це, особовий склад продовжує виконувати бойові завдання в різних куточках країни. Йдеться про райони проведення ООС, а також уздовж кордону з невизнаним Придністров’ям. Скажімо так, на сьогодні морська піхота України знаходиться в постійній бойовій готовності. 

– Що для вас головне у підготовці бригади?

– На мою думку, кожний військовослужбовець повинен постійно вдосконалювати свої теоретичні знання та практичні навички. Для цього організовуються і проводяться заняття з індивідуальної підготовки, під час яких військові здобувають та закріплюють знання з основних предметів бойової підготовки: тактична, вогнева, медична, інженерна тощо. Наступним етапом є колективна підготовка, під час якої військовослужбовці навчаються діяти у складі розрахунків, екіпажів, підрозділів, набуваючи спроможності для виконання завдань за призначенням. Важливим також є елемент підготовки штабів, який здійснюється під час проведення роздільних, спільних, командно-штабних тренувань і навчань. На них особовий склад вчиться організації управління підрозділів в усіх видах бою. 

– Розкажіть про взаємовідносини у вашому колективі.

– У бригаді морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського я майже з перших днів створення. Безпосередньо знаю, як формувався колектив. До управління та підрозділів бригади прибували офіцери з різною освітою і різними напрямками роботи. Деякі з них до цього служили в СБУ, Нацгвардії та Прикордонній службі. Процес злагодження відбувався безпосередньо в районі виконання завдань на сході України. Але завдяки спільним зусиллям, допомоги командування морської піхоти України на чолі з генерал-лейтенантом Юрієм Содолем, нам вдалося створити здоровий колектив, який до сьогодні успішно виконує поставленні завдання.  

– Якщо не секрет, чим озброєна бригада?

– Бригада озброєна різнотипним озброєнням за всіма напрямками бойової діяльності, від сучасних розвідувальних комплексів до танків Т-80 та РСЗВ. Великий відсоток озброєнь складають зразки вітчизняного та іноземного виробництва.

– Ви отримали допомогу із США, офіцери неодноразово проходять командно-штабні тренування за Натовськими методиками. Що нового Ви вивчаєте?

– Наші партнери надали нам допомогу у вигляді пристроїв нічного бачення, човни для десантно-штурмових підрозділів. Також особовий склад пройшов курси підготовки планування бойових дій за процедурами НАТО під керівництвом інструкторів із Канади. 

– На що Ви робите ставку у підготовці офіцерського складу? Які особисті якості для Вас важливі у офіцері?

– Офіцери, що мають йти на підвищення, направляються на курси на базі Національного університету оборони, регулярно відбуваються збори у вищих навчальних закладах Львова, Одеси. А безпосередньо в частині – залучаємо до інструкторсько-методичних занять. На мій погляд, офіцер має бути взірцем для своїх підлеглих у виконанні завдань, пов’язаних із захистом Батьківщини, завжди зберігати честь і традиції офіцерського корпусу, члени якого підтримують та допомагають одне одному. У офіцера має бути присутня основна якість – честь. Це провідна ознака офіцерської поведінки. Простіше кажучи, повинен бути господарем свого слова і чинити по совісті та по-людськи. У бесіді з людьми можна реально дізнатись про стан справ у підрозділі, і знаючи це, впливати на ситуацію. Якщо ти щось пообіцяв, розбийся та зроби. Не можеш, не впевнений – не обіцяй.

– Як розміщений особовий склад у пункті постійної дислокації?

– На території військової частини для проживання особового складу зведено офіцерський, сержантський гуртожитки, а також казарми поліпшеного типу для проживання військовослужбовців контрактної та строкової служби. 

– Які є труднощі та проблеми у бригади?

– Труднощів та проблем, які не зміг би вирішити та подолати морський піхотинець, не існує (жартує командир бригади). А якщо серйозно, то проблемні питання існують, але вони характерні для всіх військових частин ЗСУ. Зокрема, забезпечення житлом та необхідність підвищення грошового забезпечення.

– Які Ви бачите вирішення проблемних питань?

Основні проблемні питання повинні вирішуватися на рівні держави. А проблематика внутрішніх комунікацій – це питання часу та планомірної роботи всього колективу бригади.

– Відомо, що морська піхота – це особливий рід військ, єдина сім’я. Як вам вдається підтримувати таку атмосферу?

– Ми проводимо загальні заходи в частині, на свята запрошуємо сім’ї. Я вважаю, що дружини наших військових мають між собою спілкуватися, бо коли ми на виконанні завдань, вони можуть допомогти одна одній, з дитиною посидіти, забрати із садочка. Одного разу організували футбольний матч – бригада грала з ветеранами «Чорноморця» на однойменному стадіоні, отримали величезне задоволення. Ми програли, але отримані емоції були того варті й ніхто ніяких образ ні на кого не тримав. Перед Новорічними святами відбувся бал для офіцерів із їхніми половинками, був присутній командувач ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа. Щоб цивільні розуміли, чим займається бригада, ми організовуємо покази військової техніки, зброї. Варимо куліш, кашу, люди мають можливість скуштувати страви армійської кухні. Велика увага приділяється роботі з поколінням, що підростає, адже діти – наше майбутнє, і їхня свідома громадянська позиція – запорука успішного розвитку нашої країни…

Фото автора 

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Інтерв`ю