ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Івано-Франківщині посилять роботу з надання медичних послуг учасникам АТО/ООС

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Лютого 2022, 13:46 15

В Івано-Франківську відбулася спільна нарада представників обласної та міської влади, учасників російсько-української війни, а також активістів громадських і ветеранських організацій. Захід був ініційований відділом Міністерства у справах ветеранів України в Івано-Франківській області. До слова, на початку кожного року тут обговорюються питання щодо розв’язання нагальних проблем серед ветеранів АТО/ООС.

— Не секрет, що на Прикарпатті з 2014 року діє обласна Програма підтримки ветеранів російсько-української війни, а також родин загиблих та осіб з інвалідністю внаслідок воєнних дій, — повідомив керівник відділу Міністерства у справах ветеранів України в Івано-Франківській області Володимир Веркалець. — Ця Програма охоплює як медичне забезпечення, так і психологічну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, професійну перекваліфікацію та інші соціально-побутові аспекти. Проте найбільш проблематичним і затребуваним серед ветеранів є саме забезпечення у медичній сфері. Тому ми спільно з обласною владою вирішили, куди і скільки фінансування спрямувати цього року.

Під час конструктивного діалогу активісти звернули увагу на те, що найбільш проблемною сьогодні є ситуація із зубопротезуванням та наданням інших медичних послуг не лише в Івано-Франківську, а й в інших населених пунктах Прикарпаття. Оскільки коштів, які виділяє Національна служба здоров’я України, не вистачає на всіх, було вирішено, що цього року з обласного бюджету на потреби ветеранів виділять 12 мільйонів гривень, з яких 1,6 мільйона буде розподілено на медичне забезпечення.

— Ця цифра на медицину є на рівні минулого року. Тому вирішили, що в разі потреби збільшення коштів на зубопротезування — розглядатимемо додаткові варіанти фінансування, — сказав Володимир Веркалець. — Крім того, обласна клінічна лікарня, госпіталь ветеранів війни, психоневрологічний диспансер та інші лікувальні заклади й надалі надаватимуть необхідні медичні послуги учасникам бойових дій. Також є домовленість із керівництвом Прикарпатського клінічного онкологічного центру щодо надання послуги проходження МРТ учасникам АТО/ООС, інвалідам війни, добровольцям та родинам загиблих.

Варто відзначити, що сьогодні на Прикарпатті проживає близько 9000 учасників російсько-української війни і майже 2 тисячі з них мешкають в Івано-Франківську.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Соціальний захист