ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Закарпатті завершився «Курс гірської підготовки» для першої групи військовослужбовців

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2022, 20:07 7

Як розповідала АрміяInform, з метою розвитку системи гірської підготовки у Збройних Силах України наприкінці січня – початку лютого на базі 128-ї гірсько-штурмової бригади ЗС України розпочалися практичні заняття з «Курсу гірської підготовки». Першими кому випало проходити базовий курс відповідної програми підготовки стали курсанти та офіцери Військової академії (м. Одеса).

— П’ять днів інтенсивних тренінгів промайнули дуже швидко. Ще вчора військовослужбовці здійснювали вихід у гори за темою «марш та похідна охорона в горах» з пересуванням по глибокому снігу з використанням снігоступів. А згодом піднімалися на вершину Анталовецька Поляна, яка має висоту 968 метрів. Після чого здійснювали кругову оборону хребта, зокрема в нічний час. Відповідно організовували бівуак у снігу й ставали на нічліг у засніжених горах. Тільки за цей день військовослужбовці подолали близько 15 кілометрів по снігу, який сягав метра-півтора! — розповів старший викладач відділення організації навчального процесу Центру гірської підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підполковник Віталій Горяйнов.

Сьогодні о п’ятій ранку військовослужбовці почали готувати сніданок і згортати табір. А з 7-ї до 11-ї години вчились азів лавинної безпеки й пошуку постраждалих у разі накриття снігом. Потім був черговий марш — тепер уже до Невецького замку новим маршрутом. А отже, ще близько 20 кілометрів засніженими просторами Закарпаття. Останні кілометри при цьому одесити йшли з використанням кішок.

Після перепочинку та приведення військової амуніції та спеціального спорядження до нормального стану військовослужбовці поїдуть до своєї альма-матер. Проте інструкторсько-викладацькому складу Центру гірської підготовки НАСВ відпочивати довго не доведеться. Вже в понеділок на Закарпаття прибуде чергова група військовослужбовців для опанування азів гірської підготовки й виживання в гірсько-лісистій місцевості.

Фото Віталія Горяйнова

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини