ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Закарпатті завершився «Курс гірської підготовки» для першої групи військовослужбовців

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2022, 20:07

Як розповідала АрміяInform, з метою розвитку системи гірської підготовки у Збройних Силах України наприкінці січня – початку лютого на базі 128-ї гірсько-штурмової бригади ЗС України розпочалися практичні заняття з «Курсу гірської підготовки». Першими кому випало проходити базовий курс відповідної програми підготовки стали курсанти та офіцери Військової академії (м. Одеса).

— П’ять днів інтенсивних тренінгів промайнули дуже швидко. Ще вчора військовослужбовці здійснювали вихід у гори за темою «марш та похідна охорона в горах» з пересуванням по глибокому снігу з використанням снігоступів. А згодом піднімалися на вершину Анталовецька Поляна, яка має висоту 968 метрів. Після чого здійснювали кругову оборону хребта, зокрема в нічний час. Відповідно організовували бівуак у снігу й ставали на нічліг у засніжених горах. Тільки за цей день військовослужбовці подолали близько 15 кілометрів по снігу, який сягав метра-півтора! — розповів старший викладач відділення організації навчального процесу Центру гірської підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підполковник Віталій Горяйнов.

Сьогодні о п’ятій ранку військовослужбовці почали готувати сніданок і згортати табір. А з 7-ї до 11-ї години вчились азів лавинної безпеки й пошуку постраждалих у разі накриття снігом. Потім був черговий марш — тепер уже до Невецького замку новим маршрутом. А отже, ще близько 20 кілометрів засніженими просторами Закарпаття. Останні кілометри при цьому одесити йшли з використанням кішок.

Після перепочинку та приведення військової амуніції та спеціального спорядження до нормального стану військовослужбовці поїдуть до своєї альма-матер. Проте інструкторсько-викладацькому складу Центру гірської підготовки НАСВ відпочивати довго не доведеться. Вже в понеділок на Закарпаття прибуде чергова група військовослужбовців для опанування азів гірської підготовки й виживання в гірсько-лісистій місцевості.

Фото Віталія Горяйнова

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца обговорив з Головою військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелем Ван дер Лааном необхідність продовження місії ЄС EUMAM з підготовки українських військових.

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

Служба Безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутата Ужгородської міської ради, якого звинувачують у вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації.

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

На засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України головним стало питання виконання заходів Антикорупційної програми та розробки проєкту її нової редакції.

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр капітан Юрій Федоренко в ефірі Армія TV відповів на поширене питання про те, чому бійці вимушені збирати додаткові кошти на БПЛА попри великі витрати держави на цю техніку.

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

Операція «Джетта» – одна з багатьох яскравих місій ССО, яка донедавна підпадала під формальне «деталі не розголошуються з міркувань операційної безпеки».

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

Сухопутні війська Збройних сил України опублікували список контактних номерів, за якими громадяни можуть проконсультуватися з приводу можливих порушень з боку працівників ТЦК та СП.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Снайпер

від 22000 до 22000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Тракторист, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

військова служба за контрактом

від 21000 до 123000 грн

Одеса, Одеська область