ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Курс гірської підготовки»: військовослужбовці ЗСУ перейшли до практичних занять

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Лютого 2022, 15:04 13

Як вже повідомляла АрміяInform, у Збройних Силах України розпочався проєкт «Курс гірської підготовки». Більш детально про його етапи і перебіг розповів заступник начальника Центру гірської підготовки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного майор Олександр Єдін, який разом з інструкторсько-викладацьким складом Центру залучений до відповідної підготовки особового складу.

— З метою розвитку системи гірської підготовки у Збройних Силах України на базі батальйону 128-ї  гірсько-штурмової бригади  ЗС України розпочався базовий курс гірської підготовки особового складу різних родів військ та підрозділів. Наразі курс проходять понад два десятки військовослужбовців — це офіцери та курсанти Військової академії (м. Одеса), — повідомив майор Олександр Єдін.

За словами офіцера, базовий курс включає вивчення таких основних питань, як: характеристики гір і природних явищ у горах, гірське спорядження, способи евакуації постраждалого в горах, різні техніки подолання схилів, вивчення правил руху в горах, орієнтування на місцевості в гірських умовах, марш та похідна охорона, організація бівуаку тощо. На кожну групу передбачено п’ятиденну підготовку.

— Після базового курсу гірської підготовки розпочнеться підвищений зимовий курс гірської підготовки. Його проводитимуть у Рахівському районі Закарпатської області, а завершальним етапом цього курсу стане сходження військовослужбовців на Говерлу, — зазначив майор Олександр Єдін. — Проведення цих двох етапів триватиме до середини березня.

Сьогодні військовослужбовці опановують техніку подолання засніжених схилів із використанням «кішок» та снігоступів. А також вчаться надавати першу медичну допомогу. Зокрема, вже виконали практичну евакуацію і транспортування постраждалого. На завтра запланований польовий вихід у гірську місцевість із влаштуванням бівуаку в горах, розташування на місцевості тощо.

Фото майор Олександр Єдін

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл