За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Науково-виробниче об’єднання «Практика» (входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України») продовжує розширювати лінійку бронеавтомобілів для силових структур. Чергове досягнення в цьому напрямку — броньована бойова колісна машина (ББКМ) «Козак-7». Щоправда, ця бронемашина була розроблена для іноземного замовника за індивідуальним технічним завданням, у якому знайшли відображення найбільш передові вимоги, визначені ним на основі світового досвіду до машин такого класу, які призначені насамперед для ведення бойових дій в умовах міської забудови. Проте на «Практиці» вважають, що такий зразок військової техніки міг би знайти своє застосування і в бойових підрозділах Збройних Сил України. Виходячи з цього, ББКМ «Козак-7» нещодавно представили керівництву Збройних Сил України — Головнокомандувачу Збройних Сил України генерал-лейтенанту Валерію Залужному та начальнику Генерального штабу генерал-лейтенанту Сергію Шапталі.
На думку розробників, бронеавтомобіль «Козак-7» — загальновійськова багатофункціональна платформа, яка відповідає вимогам військових як за прохідністю та рухомістю, так і за потужністю самого шасі. А головна різниця — замість посилення окремих елементів шасі встановлюється готовий комплект.
Цей бронеавтомобіль створюється на базі Ford F-550, але на «Практиці» кардинально змінюють його ходову частину завдяки встановленню готового комплексного рішення від іноземної компанії з однієї з країн НАТО. Такий комплект має посилені мости, ресори, амортизатори, кардани, стабілізатори, нові стандартизовані за стандартом НАТО армійські ступиці коліс. Але його встановлення займає не більше кількох годин.
Це дозволило підняти загальну вантажопідйомність шасі «Козак-7» до 12 тонн. Цей бронеавтомобіль оснащується 330-сильним турбодизелем V8 з об’ємом у 6,7-літрів, який поєднаний з 10-ступеневою автоматичною коробкою передач. Тобто питома потужність залишається на більш ніж високому рівні — у 27,5 к.с./т.
Загалом корисне навантаження нового шасі сягає 9 тонн, що дозволяє розмістити на ньому не тільки бронекапсулу, але й використати шасі для створення цілого сімейства військових машин під різні задачі. Зокрема, мобільного міномета, протитанкового комплексу, станції радіолокаційної боротьби чи радіотехнічної розвідки, машини управління БПЛА тощо.
Після детального ознайомлення з особливостями конструкції ББКМ «Козак-7», її технічними характеристиками, порівняннями їх з іншою версією багатофункціонального бронеавтомобіля «Козак-2М1», який уже прийнятий на озброєння і з минулого року постачається до українського війська, і головнокомандувач українського війська, і начальник генштабу підтвердили зацікавленість у продукції такого класу. Насамперед вони відзначили високий рівень захищеності особового складу, ергономічні показники, покращені динамічні характеристики, використання автоматичної коробки передач, а також можливість створення на базі «Козак-7» лінійки спеціальних машин (командно-штабних, пунктів управління, протитанкових комплексів, медичних тощо).
@armyinformcomua
Володимир Зеленський повідомив, що зараз на Дніпровщині лікарі надають усю необхідну допомогу людям, які були поранені вранці ударом російського FPV-дрона.
Прикордонники бригади «Гарт» Державної прикордонної служби України успішно відпрацювали по ворожих позиціях на Харківщині, завдавши противнику втрат у живій силі та техніці.
П’ятнадцять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок отримав помічник машиніста локомотивного депо Укрзалізниці за шпигунство на користь російської воєнної розвідки. Чоловік використовував свою роботу для відстеження руху військових ешелонів ЗСУ та передавав дані ворогу через спеціальний чатбот.
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого путінського перемир’я. Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
У середу, 23 квітня, з’явилася інформація про вибухи в особливій економічній зоні промислово-виробничого типу «Алабуга» у рф, де розташоване виробництво ворожих безпілотників-камікадзе типу «Шахед».
Його позивний «Отче» народився випадково — через басистий голос та бороду, коли більш бажані «Вікінг» та «Ірландець» виявилися зайнятими. Але для Дмитра, головного сержанта взводу безпілотних авіаційних комплексів, цей позивний став частиною довгого шляху захисту України, шляху, що нерозривно пов’язав його, волинянина, з Донеччиною.
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…