ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Мінветеранів представники ветеранської спільноти обговорили формування української національної та громадянської ідентичності

Новини
26 Січня 2022, 16:21
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Міністерстві у справах ветеранів України відбулась робоча зустріч із представниками ветеранської спільноти щодо формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання.

Про це повідомляє Урядовий портал.

У зустрічі взяли участь керівники профільних підрозділів та експертних груп Мінветеранів, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України та інших відомств.

Одним з питань для обговорення стало законодавче унормування сфери формування української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання (проєкт Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»).

Радник Міністра у справах ветеранів України Василь Павлов зазначив, що Мінветеранів долучається до політики формування та утвердження громадянської ідентичності, адже ветеран – це громадянин, який реалізував свої права та обов’язки, захищаючи країну, і може передати унікальний досвід.

«Потрібно, щоб українці вчилися критичному мисленню, отримували правдиву інформацію, пам’ятали історію і знали про героїчні вчинки сучасників. Це передбачено в Указах Президента України та документах Уряду, які регламентують процеси формування у населення української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання», – сказав Василь Павлов.

Він також наголосив, що цьогоріч уперше в історії Мінветеранів у кошторис відомства закладено фінансування національно-патріотичного виховання.

Представниця групи з розробки законопроєкту – начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Ольга Євтушок зауважила, що наразі є запит від сучасної молоді щодо модернізації національно-патріотичне виховання в Україні.

«У законопроєкті чітко визначені цінності, на основі яких має формуватися система національно-патріотичного виховання. Це – самобутність, соборність, воля та гідність», – розповіла вона.

Експерт у сфері національно-патріотичного виховання Товариства сприяння обороні України Микола Ляхович підкреслив важливість долучення Мінветеранів до активної участі у процеси формування української національної громадянської ідентичності.

«Адже ветерани, захисники нації і держави, є взірцем у виховному процесі у будь-якій країні», – наголосив він.

На думку експерта, законопроєкт «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» потребує доопрацювання і важливо, що Мінветеранів організовує такі обговорення, долучається до процесів формування української національної та громадянської ідентичності та враховує громадську думку.

Також під час зустрічі учасники обговорили досвід взаємодії ветеранської спільноти та органів місцевої влади щодо залучення ветеранів до реалізації Стратегії з національно-патріотичного виховання та Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року в регіонах.

Сторони поділилися успішними кейсами залучення ветеранів до формування у населення української національної та громадянської ідентичності.

Учасники зустрічі обмінялися думками, почули пропозиції колег та представників органів державної влади про динаміку й тенденції, які відбуваються у сфері національно-патріотичного виховання, щоб взяти на озброєння найкращі практики та можливості.

«Це перша така масштабна зустріч Мінветеранів та експертної групи у широкому пулі однодумців. Упевнений, що ми і надалі будемо радитись, отримувати зворотній зв’язок щодо різних позицій, і виводити нашу співпрацю на новий рівень», – підсумував зустріч генеральний директор Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Руслан Приходько.


«Коли закінчиться війна?» — відповідь «Трампа» з 128-ї бригади побратими чують щодня
«Коли закінчиться війна?» — відповідь «Трампа» з 128-ї бригади побратими чують щодня

Пів року він прожив у бліндажі під Степногірськом, варив каву з дощової води й тепер має власний прогноз щодо завершення війни.

Тилова надбавка в 10 тисяч гривень: кому платитимуть
Тилова надбавка в 10 тисяч гривень: кому платитимуть

Військовослужбовці Сил оборони отримуватимуть нову виплату (тилова додаткова винагорода) у розмірі 10 тисяч гривень на місяць.

30-кілометрова «кілзона»: як ударні крила «Едельвейсів» випалюють ворожу логістику
30-кілометрова «кілзона»: як ударні крила «Едельвейсів» випалюють ворожу логістику

Підрозділи 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» перетворили 30-кілометрову смугу за лінією зіткнення на суцільну зону ураження.

«Я тобі зуби виб’ю»: росіяни влаштовують «голодні ігри» за бензин, поки чиновники заправляються без черги
«Я тобі зуби виб’ю»: росіяни влаштовують «голодні ігри» за бензин, поки чиновники заправляються без черги

Дефіцит палива у рф в останні тижні призвів до такої напруги, що почав загрожувати країні-агресору справжнім соціальним вибухом.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Начальник групи цивільно-військового співробітництва

від 60000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

WorkUa Водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Olx водій (служба в Збройних Силах України)

від 20100 до 123000 грн

Кам'янське, Дніпропетровська область

WorkUa Бойовий медик

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

RobotaUa Навідник БТр/БМп

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

WorkUa Водій категорії В, С, Е

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП