ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Партизани у ХХІ столітті: за і проти

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Січня 2022, 11:47

На просторах інтернету чимало українців запевняють, що в разі повномасштабного вторгнення російських військ, вони не будуть приєднуватись до регулярних підрозділів ЗСУ, а займуться партизанщиною. Причини кожен називає свої. Чому таку позицію не можна назвати правильною, спробували пояснити автори каналу «Хлопці з лісу». Вони наголосили, що партизанський рух у XXІ столітті докорінно відрізняється від аналогічного в минулому. Це не означає, що чинити опір немає сенсу, і за деяких обставин партизанство є безальтернативною формою боротьби.  Однак…

— Партизанську тактику використовують тоді, коли регулярні війська були розбиті, зазнали поразки чи були змушені відступити із певної території, — зазначається у відеоролику. — Якщо ви твердо вирішили, що будете тільки партизанити і більше нічого, тоді повинні змиритись з тим, що ваше місто буде окупованим. Погодьтесь, початок не надто оптимістичний. Все ж краще будь-якими методами не допустити окупації свого міста ворогом. У партизанському загоні це зробити буде неможливо. Він формується саме як реакція на окупацію. Ефективніше буде вступити до будь-якого регулярного підрозділу, що здатен не пропустити ворога. 

«Хлопці з лісу» зауважують, що у ЗСУ в охочих захищати країну буде озброєння, речове забезпечення, підтримка бронетехніки, артилерії, авіації та грошове забезпечення. 

— У разі поранення чи загибелі воїна рідні отримають матеріальну допомогу. Цього всього в партизанському загоні не буде. Здобуття озброєння та екіпірування буде вашим особистим клопотом, — додається в ролику. — Серед інших мінусів партизанського руху: тотальна технічна перевага ворога, застарілість класичних партизанських тактик. До прикладу, обрізавши телефонну лінію, ви не позбавите ворога всього зв’язку.

Проте, якщо ви опинились на окупованій території і маєте намір боротись із ворогом, можете вдатись до наступних методів допомоги:

  1. Розвідувальна діяльність про пересування ворога. Головне передавати розвіддані саме військовим, а не журналістам і не оприлюднюючи їх у соціальних мережах. 
  2. Цивільний опір, або ж пропаганда проти ворога. Йдеться про поширення листівок, закликів, гасел, ігнорування заходів, що їх проводитиме окупаційна адміністрація, фіксація злочинів окупантів та поширення їх через незалежних журналістів. 

З чого починається партизанська боротьба? «Хлопці з лісу»  прокоментували, що насамперед потрібно сформувати загін із людей, яким можна довіряти. Ефективність самостійного партизанства буде сумнівною. 

— Важливим аспектом є конспірація. Сучасний партизан не повинен мати вигляд бійця, він має не відрізнятись від студента чи роботяги. Ефективна робота руху українських партизанів — це не щось захмарне і недосяжне. Наші партизани ефективно діють  уже сьогодні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Криму. Вибухи складів зберігання боєприпасів, знищення техніки в тилу противника та раптове «зникнення» ключових проросійських функціонерів окупаційної влади яскраве тому підтвердження. 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: