ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Державний департамент США спростував російську дезінформацію про Україну

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Січня 2022, 12:24 10

Військові та розвідувальні структури Росії беруть участь в «інформаційному протистоянні» проти України, щоб виставити її агресором. Державний департамент США спростував російську дезінформацію, яку Кремль використовує щодо України на міжнародній арені.

У пресрелізі Держдепу США, зокрема,  наведено сім основних наративів дезінформації кремлівського агітпропу. У документі стверджується, що Москва представляє Київ агресором і змушує Захід повірити, що поведінка України може спровокувати глобальний конфлікт. 

Відомство спростовує російські інформаційні маніпуляції: 

1. Брехня: «Україна та українські чиновники є агресорами у відносинах із Росією».

Спростування: на кордоні з Україною зараз перебуває понад 100 тисяч російських військових і Росія контролює збройні сили на Донбасі.
2. Брехня: «Захід спонукає Україну до конфлікту».

Спростування: російські військові та спецслужби змушують світ повірити, що поведінка України може спровокувати глобальний конфлікт, та переконати громадян РФ у необхідності воєнних дій в Україні.
3. Брехня: «Розгортання Росією бойових сил це просто передислокація військ на її власній території».

Спростування: не може бути просто ротацією військ, а є явною російською загрозою суверенітету та територіальній цілісності України. Нарощування військового потенціалу РФ супроводжується активними заходами щодо дезінформації, покликаними підірвати довіру до українського уряду та відомств.

Нарощування військового потенціалу РФ супроводжується активними заходами щодо дезінформації, покликаними підірвати довіру до українського уряду та відомств.

4. Брехня: «США планували хіматаки на Донеччині».

Спростування: Держдеп наголошує, що США не застосовують хімзброю, а Росія за останні роки двічі використала її для нападів та замахів на супротивників, у тому числі на чужій території.

5. Брехня: «Росія захищає етнічних росіян в Україні».

Спростування: немає вірогідних повідомлень про загрози з боку українського уряду етнічним російським чи російськомовним громадянам. Відомство стверджує, є інформація, що українці в Криму та на Донбасі живуть в умовах жорстоких репресій та страху, а релігійні та етнічні меншини переслідуються як екстремісти та терористи.

Немає вірогідних повідомлень про загрози з боку українського уряду етнічним російським чи російськомовним громадянам.

6. Брехня: «НАТО замишляло змову проти Росії після закінчення холодної війни, оточило Росію військами, порушило обіцянку не розширюватися і загрожує безпеці Росії перспективою членства України в Альянсі».

Спростування: на саміті у Брюсселі в червні 2021 року всі члени НАТО підтвердили, що Альянс не прагне конфронтації та не становить загрози для Росії. Нагадуючи про ситуацію на кордоні, Держдеп пише, що Росія має сухопутні кордони із 14 країнами, з них лише п’ять належать членам Альянсу. НАТО ніколи не обіцяло не приймати нових членів, нагадали в Держдепі, але можливе розширення Альянсу не спрямоване проти Росії.

На саміті у Брюсселі в червні 2021 року всі члени НАТО підтвердили, що Альянс не прагне конфронтації та не становить загрози для Росії.

7. Брехня: «Захід уникає дипломатії та одразу переходить до таких заходів, як санкції».

Спростування: США та партнери ведуть дипломатичне обговорення розв’язання різних криз, зокрема безпосередньо з російським урядом, але «залишається з’ясувати, чи готова Росія виконати свої зобов’язання як член світової спільноти та вжити заходів щодо деескалації спричиненої нею кризи».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини