ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Лікар розповів неймовірну різдвяну історію порятунку пораненого захисника

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Січня 2022, 11:40 1

Нещодавно до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.Мечникова доправили 23-річного захисника Михайла, який дістав поранення в районі операції Об’єднаних сил.

Про рідкісний випадок боротьби за життя та порятунок молодого чоловіка – військового парамедика й добровольця з Рівненщини, розповів у соцмережі заступник головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.Мечникова Юрій Скребець.

– Різдво стало для нього другим народженням. Сьомого січня на позиції у районі Мар’їнки він надавав медичну допомогу пораненому. Ворожий кулемет «працював» по воїнах з відстані 350 метрів. Михайло дістав сліпе кульове поранення правої підключичної ділянки. Його негайно транспортували до мобільного шпиталю в Покровськ, де наші військові колеги успішно вилучили кулю. Для проведення комп’ютерної томографії та подальшого лікування був доправлений до лікарні І.Мечникова, – повідомив Юрій Юрійович.

Минув тиждень й стан пораненого героя був задовільний. Він, зі слів лікаря, навіть просився назад, на передову.

– І раптом – артеріальна кровотеча з рани. Перша думка – пошкоджено підключичну артерію. Загрозливий для життя стан, який вимагає екстрених рішень. Миттю зібралася хірургічна бригада – інтервенційний радіолог Андрій Мірошниченко, ендоваскулярний хірург Андрій Медведик та анестезіолог Сергій Каліберда. Терміново було виконано ангіографію. Дякувати Богу, магістральні артеріальні судини цілі. Але крихітний, практично непомітний рентгену фрагмент оболонки кулі, відірвавшись від неї, ушкодив одну з гілок підключичної артерії. Внаслідок розриву стінки утворилася хибна аневризма – бомба уповільненої дії, яка в будь-який момент може спричинити несумісну з життям артеріальну кровотечу. Тому ангіографія без найменшої перерви перейшла у внутрішньосудинну операцію – виключення травматичної аневризми мікроспіралями та «заклеювання» пошкодженої стінки артерії. Наш пацієнт зрозумів, що з ним відбулося, лише коли прокинувся в палаті. А лікарі розповіли йому про чудесний порятунок. Складна операція аж ніяк не погіршила стан воїна. Знову проситься на передову. Але спочатку, друже, одужай! – написав Юрій Скребець.  

Юрій Скребець повідомив лише про етапи операції та додав, що особисте фото герой просив «не світити». Мовляв, про поранення мама й тато не знають. Нервуватимуть… 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram