ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Захисників Донецького аеропорту вшановують 20-го січня, у день завершення оборони летовища

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Січня 2022, 13:53 14

Героїчне протистояння сил АТО російським окупантам та їхніми найманцям в Донецькому аеропорту ім. Прокоф’єва почалося в травні 2014 року і тривало 242 дні. Оборона летовища стала символом мужності, незламності та бойового духу українських воїнів.

За рік, у 2016 році за підтримки Благодійного фонду учасників бойових дій «Єдність побратимів» та громадської організації «Українська асоціація інвалідів АТО» вперше було проведено вечір пам’яті ветеранів – захисників Донецького аеропорту «Легендарні герої-кіборги». Захід організували 16 січня родини загиблих героїв.

Утім, варто зауважити, що 16 січня як день пам’яті захисників ДАПу не є історично достовірним.

Коротко і хронологічно:

У ніч з 16 на 17 січня 2015 року до нового терміналу ДАП прибуває підкріплення від 90-го окремого аеромобільного батальйону у складі 15 осіб,  які одразу вступають у бій. 17 січня кіборги відбили в бойовиків частину території аеропорту, завдавши їм втрат, евакуйовано 23 поранених українських бійців та вивезено тіла трьох загиблих.

20 січня 2015 року бойовики  підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту.

Саме 20-го січня зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони ДАП  – загинув 41 військовослужбовець Збройних Сил України. 

Власне, 20 січня 2015 року завершилася оборона летовища. А тому цей день вважається завершенням героїчної оборони аеропорту.

Уже 21 січня 2015 року сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта.

З огляду на хронологію подій тих днів, керівництвом Збройних Сил України ініційовано відзначення Дня вшанування захисників Донецького аеропорту щороку саме 20-го січня – у день, коли завершилася оборона, а Україна водночас втратила у ДАП найбільше своїх синів.

17
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини