ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Пошуковці знайшли на Львівщині радянський винищувач і останки пілота

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 15 Січня 2022, 11:28

Земля України зберігає в собі безліч таємниць. Зокрема тих, що стосуються військової історії нашої держави. Не бракує в країні й дослідників-аматорів, які повертають із небуття цікаві, а подекуди й трагічні факти війн, що не раз прокочувались нашими землями.

Однією з таких груп є спільнота дослідників «Пошук літаків ДСВ в Україні», що займаються пошуком військових літальних апаратів, які були збиті чи зазнали авіатрощі. Про них ми вже розповідали в одній із публікацій.

Як повідомив член цієї спільноти Андрій Кір’янов, перший виїзд групи пошуковців на польові дослідження у 2022 році в межах Львівської області був успішним.

— Наша група знайшла місце падіння радянського літака І16 (так званий  Ішак) та останки пілота. Про локацію раніше нам повідомив один пошуковець. І нарешті змогли дістатися до цього місця, — зазначив він.

Орієнтовне місце падіння було вказано посеред лісу в Золочівському районі області. Первинні джерела про факт падіння радянського винищувача — розповіді місцевих мешканців. Але від них дослідникам стало відомо лише те, що літак був радянський.

— Попри досить нестабільну погоду, ми все одно вирішили дістатися туди. Машиною не під’їхати ніяк, тому пішки за пів дня знайшли місце, —розповідає дослідник. — Уламки та рештки деталей, як у більшості випадків, ідуть смугою. Ширина — близько 10 метрів, довжина — приблизно 20. Молодий ліс росте вже зверху, тому деякі сигнали не змогли навіть викопати. Глибинних сигналів немає. Воронки немає. Отже, літак впав не під кутом, тому немає урвища і досить малий шлейф уламків.

Зі слів представника пошукової групи, під час роботи використовували металодетектори. Шукали методом проходження місця падіння по колу, аби визначити інтенсивність сигналів і знайти безпосередньо місце падіння. Назбирали досить багато уламків обшивки і двигуна. І потім натрапили на місце, де  сигнал детектора показав скупчення сигналів, які дають предмети з чорного металу.

Так виявили місце, де лежало тіло пілота, який, не спромігшись скористатися парашутом, загинув у бою. Зі слів Андрія Кір’янова, із землі почали діставати пряжки від парашута і згодом натрапили на кістки. Дослідники відразу припинили копати, помітили місце, де є останки, і передали інформацію пошуковцям, які спеціалізуються на ексгумації та гідному похованні воїнів, що загинули під час Другої світової війни.

Дослідник зазначив, що серед уламків не було виявлено боєкомплекту. Можливо, пілот встиг вистріляти весь БК в інтенсивному повітряному бою. Дослідникам вдалося зібрати лише частини обшивки, частини від авіадвигуна М25, частини від панелі приладів та багато рваного дюралю. Із найбільших уламків — кришка з написом «Завод № 19». Вже після обробки знахідок з’ясувалося, що групі вдалося знайти уламки, на яких видно номер літака. І таких уламків є як мінімум два. Один — із частини панелі приладів. Як каже Андрій Кір’янов, знайти за один вихід у поле частинку з номером — важко, а так, щоби їх було два — фактично одиничний випадок!

У результаті початкових робіт з ідентифікацією зібраних уламків вдалося встановити, що літак однозначно був винищувачем — модель І16, тип 5, номер 521А324. Рік випуску — 1937. Швидше за все літак було збито 22  або 23 червня 1941 року. Він міг належати до 164-го винищувального авіаційного полку з базуванням на аеродромах у районі Адами — Куровичі. Дослідники також сподіваються, що за номером літака вдасться ідентифікувати пілота, що загинув, та дізнатися подробиці тієї події. Робота з архівними даними лише почалася і легкою, зі слів дослідників, не буде, адже за подіями 1941 року радянські літаки дуже важко ідентифікувати та встановити обставини їхньої загибелі. Оскільки бойові документи РСЧА того періоду збереглися уривками. Також дослідники сподіваються і на роботу колег, що будуть займатися ексгумацією останків пілота. Можливо, в землі ще зберігаються артефакти, які зможуть пролити світло на цю подію.

Андрій Кір’янов також повідомив, що знайдені деталі літака будуть передані в музей авіації імені Антонова в Києві для подальшого вивчення та поповнення експозиції.

Фото Андрія Кір’янова

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Дякую, воїни: Президент підтвердив удар по аеродрому в Джанкої

Дякую, воїни: Президент підтвердив удар по аеродрому в Джанкої

Сьогодні Збройні Сили України реалізували правильний удар по окупанту в Джанкої, по аеродрому.

Президент США обіцяє негайно підписати законопроєкт про допомогу Україні

Президент США обіцяє негайно підписати законопроєкт про допомогу Україні

Президент США Джо Байден запевнив, що негайно підпише законопроєкти спікера Палати представників США Майка Джонсона про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню після його схвалення Конгресом.

Засуджених залучатимуть на службу до ЗСУ лише після згоди командира військової частини

Засуджених залучатимуть на службу до ЗСУ лише після згоди командира військової частини

Ухвалений у першому читанні законопроєкт про залучення засуджених до захисту України в лавах ЗСУ передбачає обов’язкову згоду не лише самих засуджених, а й командирів частин, де будуть створені такі окремі спеціальні підрозділи.

Олександр Павлюк показав, як дрони допомагають закріпити результати роботи інших підрозділів

Олександр Павлюк показав, як дрони допомагають закріпити результати роботи інших підрозділів

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк показав ефективну роботу підрозділів Сухопутних військ.

Олексій Неїжпапа обговорив з представником уряду Естонії посилення технічних можливостей ВМС ЗСУ

Олексій Неїжпапа обговорив з представником уряду Естонії посилення технічних можливостей ВМС ЗСУ

Командувач Військово-Морських Сил ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа зустрівся із заступником генсека з морських і водних справ Міністерства клімату Естонії Каупо Ленеранда, під час якої обговорив посилення технічних можливостей ВМС ЗСУ.

Понад $60 млрд і ATACMS: з’явився текст законопроєкту про допомогу від США

Понад $60 млрд і ATACMS: з’явився текст законопроєкту про допомогу від США

Спікер Палати представників Майк Джонсон опублікував текст ініціативи фінансування допомоги Україні, який можуть схвалити вже цієї суботи, 20 квітня.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Розвідник 135 окремого батальйону

від 20000 до 120000 грн

Обухів, Київська область

Головний сержант, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Командир відділення, сержант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків, Харківська область

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Водій-зв’язківець, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП