ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пройти крізь мінне поле й відірватися від противника з пораненим на руках

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Січня 2022, 9:37 5

На Хмельниччині в одній із військових частин Сил спеціальних операцій Збройних Сил України стартував півторамісячний підвищений курс Advance – за класифікацією НАТО.

Під керівництвом штатних військових інструкторів та колег-інструкторів з держав-членів Північноатлантичного альянсу оператори вдосконалюватимуть свою майстерність і навички у тактичній медицині, тактиці дій малих підрозділів, спеціальній розвідці, вогневій, інженерно-саперній та спеціальній підготовці.

Інструктори з інженерної підготовки під час практичних занять у лісовій місцевості кажуть, під час навчання оператори опираються на свій, власний досвід участі в АТО/ООС, тому відпрацьовують такі мінні поля, які ворог встановлює в районі бойових дій на сході України. 

– Хороший оператор вчиться завжди і постійно вдосконалює свої вміння та навички, – говорить керівник групи інструкторів-інженерів. – Ворог на Донбасі не дотримується міжнародних Женевських чи Оттавських конвенцій, встановлює заборонені у світі протипіхотні вибухові пристрої в некерованому варіанті. Відповідно  ми відпрацьовуємо дії підрозділу на замінованій ділянці місцевості, використовуючи при цьому навчальні протипіхотні міни ПМН-2, ПОМ-2, МОН-50 і вистрибуючі осколкові міни кругового ураження ОЗМ-72, розтяжки з гранатами РГД та Ф-1. Працюємо з більш складними підривниками з обривними датчиками типу МПЕ-72, МПЕ-НС. Кожна з груп на своїй ділянці накриває мінне поле, позначене по периметру сигнальною стрічкою. Потім міняються навчальними місцями і долають ці заміновані ділянки з відпрацюванням спеціальних сигналів та жестів. Ми разом з іноземними інструкторами за цим пильно спостерігаємо, розбираємо деталі, аналізуємо, даємо оцінку дій кожному і працюємо над помилками, – каже офіцер.

Крім того, впродовж найближчих двох діб оператори відпрацюють проходження мінно-вибухових загороджень з елементами підриву та евакуації пораненого з мінного поля, а також евакуацію пораненого при безпосередньому зіткненні з противником.

Фото автора

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,