ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міфи та факти про НАТО очима Росії

Прочитаєте за: 5 хв. 14 Січня 2022, 10:46

Відколи Росія розпочала свої агресивні дії проти України, російські офіційні особи звинувачують НАТО у низці загроз і ворожих дій.

Про це інформує офіційна сторінка NATO.

Ми пропонуємо вашій увазі п’ять розвінчаних головних російських міфів.

Міф 1.  НАТО не зацікавлене у реальному діалозі з Росією.

Факт. Підхід НАТО до Росії залишається послідовним: сильне стримування у поєднанні з політичним діалогом. Ми жалкуємо про рішення Росії призупинити роботу її дипломатичної місії при НАТО та Офісу військового зв’язку НАТО у Москві, а також закрити Інформаційний офіс НАТО у Москві. Ці кроки не сприяють діалогу та взаєморозумінню.

Рада НАТО-Росія (РРН) є важливим форумом для діалогу, і з 2016 року він збирався десять разів. Після того, як Росія неодноразово відмовлялася від проведення чергового засідання РРН, Генеральний секретар скликав РРН на 12 січня 2022 року, щоб обговорити питання, пов’язані з європейською безпекою, особливо ситуацію в Україні та навколо неї, а також питання, пов’язані з військовою діяльністю, взаємною транспарентністю та зниженням ризиків. Як сказав Генеральний секретар, це «порядок денний для змістовного діалогу на користь усіх нас».

У грудні всі союзники з НАТО знову заявили, що вони, як і раніше, відкриті для діалогу з Росією, але такий діалог повинен вестися на основі взаємності, враховувати занепокоєння НАТО діями Росії, ґрунтуватися на ключових принципах та основоположних документах європейської безпеки та відбуватись у консультації з європейськими партнерами НАТО.

Міф 2. НАТО ігнорує пропозицію щодо перенесення військових навчань подалі від «лінії зіткнення» між силами НАТО та Росії.

Факт. Між силами НАТО та Росії немає «лінії зіткнення» – це міжнародно визнані кордони союзників НАТО. Розгортання сил НАТО на території союзників має оборонний, пропорційний характер і відповідає нашим міжнародним зобов’язанням.

Наша посилена передова присутність у східній частині Альянсу спрямована не на провокування конфлікту, а на його запобігання. Це відповідь на застосування Росією військової сили проти своїх сусідів та нарощування її військової присутності у Балтійському регіоні та за його межами.

На відміну від пропозиції Росії, ми бачимо, що агресивні військові дії Росії продовжуються, включаючи велике нарощування російських сил навколо України на початку цього року.

Ми закликаємо Росію дотримуватися наявних правил прозорості, зокрема щодо військових навчань та дислокації сил. Ми також закликаємо Росію долучитися до процесу модернізації Віденського документа для посилення заходів перевірки. Ми, як і раніше, відкриті для подальшого діалогу з питань зниження ризиків і транспарентності в рамках Ради Росія-НАТО та наших каналів зв’язку між військовими.

Міф 3. Україна не може вступити до НАТО.

Факт. Союзники НАТО вітають прагнення України вступити до НАТО і підтримують ухвалене на Бухарестському саміті 2008 року рішення про те, що Україна стане членом Альянсу.

Рішення щодо членства в НАТО ухвалюються кожним окремим кандидатом та 30 союзниками з НАТО. Росія не має права втручатися та не може накласти вето на такий процес.

Ми відкидаємо будь-які ідеї щодо сфер впливу в Європі – вони є частиною історії й повинні залишатися частиною історії. Як і кожна країна, Україна має суверенне право обирати власні механізми забезпечення безпеки. Це основний принцип європейської безпеки, який Росія також визнає і має шанувати. Після закінчення холодної війни Росія зіграла свою роль у створенні інклюзивної архітектури європейської безпеки, зокрема через Паризьку хартію, заснування ОБСЄ, створення Ради євроатлантичного партнерства та Основоположного акта Росія-НАТО.

Міф 4.  НАТО відкидає пропозиції Росії щодо контролю над озброєннями.

Факт. Пропозиція Росії про мораторій на розміщення в Європі ракет середньої та малої дальності наземного базування не заслуговує на довіру. Вона ігнорує реальність на місцях. Реальність така, що у Європі немає нових американських ракет, але у Європі є нові російські ракети – SSC-8.

Будь-які географічні обмеження на розгортання російських SSC-8 не заслуговують на довіру, оскільки ракетна система мобільна і може бути швидко переміщена. Доки Росія не знищить систему SSC-8, цей мораторій не є реальною пропозицією.

НАТО виважено реагує на значні ризики, створені російською системою SSC-8, щоб гарантувати, що позиція НАТО щодо стримування та оборони залишається надійною та ефективною. НАТО не хоче нової гонки озброєнь і не має наміру розміщувати в Європі нову ядерну зброю наземного базування. Союзники, як і раніше, твердо віддані контролю над озброєннями, роззброєнню та нерозповсюдженню.

Міф 5. НАТО оточує та намагається стримати Росію.

Факт. НАТО – оборонний Альянс, мета якого – захист країн-членів. Наші військові навчання не спрямовані проти Росії чи будь-якої іншої країни.

Цей міф також нехтує географією. Протяжність сухопутного кордону Росії становить трохи більше ніж 20 000 км. З них менше однієї шістнадцятої (1 215 кілометрів) поділяє з членами НАТО. Росія має сухопутні кордони з 14 країнами. Лише п’ять із них є членами НАТО.

За межами території НАТО Альянс має військову присутність лише у Косові та Іраку. Миротворча місія КFOP здійснюється за мандатом ООН, схваленим Радою Безпеки ООН, членом якого є Росія. Небойова місія НАТО в Іраку є ключовим внеском у боротьбу з міжнародним тероризмом і здійснюється при повній повазі до суверенітету та територіальної цілісності Іраку та на прохання іракського уряду. На відміну від цього, Росія має військові бази та солдатів у трьох країнах – Грузії, Молдові та Україні – без згоди їхніх урядів.

Підготував Олександр Васильченко

Читайте нас у Facebook
Мітки: