ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військове майно орендуватимуть по-новому

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Січня 2022, 15:00

Законопроєкт № 6453 від 20.12.2021 року, розроблений з ініціативи Міністерства оборони України, (повна назва Проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України» містить новаторські положення.

Зокрема, пропонується виключити із числа можливих орендарів фізичних і юридичних осіб, які мають тісні особисті чи економічні зв’язки з державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором.

Також передбачено виключення із законодавчих актів положення про передання військового майна в оренду шляхом проведення конкурсу, а також проведення оцінки вартості майна, що підлягає переданню в оренду, комісіями, сформованими з представників Міністерства оборони України та Фонду державного майна України, погодження оцінки вартості такого майна з МОУ, що несли корупційні ризики.

У пояснювальній записці до законопроєкту, підписаній Міністром оборони України Олексієм Резніковим, говориться, що метою законопроєкту є  внесення змін до Закону України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України» з уточнення окремих його положень у зв’язку зі зміною законодавства щодо оренди державного майна.

В обґрунтуванні необхідності ухвалення проєкту мовиться, що Верховною Радою України у жовтні 2019 року був ухвалений Закон України «Про оренду державного та комунального майна» (введено в дію 01.02.2020), яким запроваджено нові механізми передачі майна в оренду шляхом проведення електронного аукціону без безпосереднього залучення до його проведення балансоутримувача або уповноваженого органу управління, змінено процедуру укладення договорів оренди, оцінки вартості майна, що підлягає передачі в оренду тощо.

Ураховуючи зазначене, у Міністерстві оборони України й виникла необхідність внесення змін до Закону України «Про господарську діяльність у Збройних Силах України». Прогнозуючи результати внесення таких змін у законодавство, розробники розраховують на можливість значно підвищити ефективності відомчих орендних відносин, жорсткішого дотримання прав суб’єктів господарювання та інтересів війська і держави.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram