ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд затвердив порядок організації та здійснення загальновійськової підготовки до національного спротиву

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Січня 2022, 13:58

Відповідно до постанови уряду №1443 від 29 грудня 2021 року, загальновійськова підготовка громадян здійснюватиметься у мирний час та особливий період незалежно від політичних та інших переваг, статі, етнічного та соціального походження, майнового становища, місця проживання з метою формування у суспільстві готовності до сталого опору агресору, зокрема в інформаційному просторі, патріотичній свідомості та стійкій мотивації, набуття та підтримання громадянами знань та практичних умінь, необхідних для захисту України.

Загальновійськову підготовку проходитимуть громадяни допризовного, призовного віку, військовозобов’язані, резервісти та інші категорії громадян, які виявили бажання долучитися до національного спротиву. Така підготовка поділятиметься на початкову та базову.

Початкова підготовка здійснюється з метою формування у громадян первинних військових знань. Базова ж буде поглибленою, з метою підготовки громадянина, здатного виконувати завдання як у мирний, так і воєнний час у бойових умовах.

Відповідно до документа, відповідальність за організацію загальновійськової підготовки покладається на: Міністерство освіти разом із Міністерством оборони (початкова підготовка); Міноборони разом із іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади (базова підготовка).

Початкова підготовка включається до Державного стандарту профільної середньої освіти, що реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти в установах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти та інших навчальних закладів.

Базова підготовка проводитиметься Міноборони разом із органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, волонтерськими, громадськими та спортивними організаціями. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення підготовки громадян здійснюватиметься за кошти Державного бюджету, видатків місцевих бюджетів.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram