ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Світовий конгрес українців закликав світ «Зупинити Путіна ЗАРАЗ!»

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Січня 2022, 18:42

Напередодні Дня Соборності України Світовий конгрес українців (СКУ) закликав світову спільноту долучатись до масштабної акції #СкажиПутіну_НІ#SayNOtoPutin. Головною метою різноманітних заходів цієї акції міжнародна організація, яка об’єднує понад 20 000 000 українців у різних країнах усього світу, назвала зупинення гібридної війни, яку очільник Кремля веде проти України. Заклики СКУ пролунали під час проведення високих самітів Північноатлантичного альянсу, зокрема Росія-НАТО, який яскраво продемонстрував незмінну впертість російських високопосадовців у подальшому впровадженні агресивної політики РФ проти України та інших суверенних держав світу.

Світовий конгрес українців звернувся до своїх членів і міжнародної спільноти із закликом приєднатися до заходів, які мають вплинути на політиків та урядовців цивілізованих країн світу. Стратегія «задобрювання агресора», проти якої СКУ виступав восени минулого року, призвела до того, що зовнішня політика РФ стала ще нахабнішою. До ескалації військового конфлікту Росії з Україною додалися загрози національній безпеці країн Балтійського регіону, Польщі, Молдови, Грузії, Казахстану тощо. Народ Білорусі став заручником змови двох диктаторів, які перетворили його суверенну державу на військовий плацдарм.

— Методи Путіна добре відомі, задобрювання тільки заохотить його, — зауважив президент СКУ Павло Ґрод. — Його імперські амбіції не обмежуються сусідніми з Росією державами, адже він продовжує дестабілізувати демократії в усьому світі.

СКУ закликав підтримати Україну, яка сьогодні опинилася на передовому рубежі стримування імперських амбіцій російського президента. Світовий конгрес звернувся із закликом негайно надати їй потужну військову та технічну допомогу, розпочати введення каральних санкцій проти Російської Федерації, зупинити запуск «Північного потоку – 2», який Кремль використовує як потужну зброю у гібридній війні проти європейських країн.

У своєму зверненні СКУ запропонував: організовувати громадські мітинги, зокрема віртуальні, зустрічі з політичними лідерами, листування або телефонні звернення до урядовців, а також підготувати публікації для місцевих ЗМІ про війну в Україні, провести інформаційну кампанію в соціальних мережах з використанням хештегу #СкажиПутіну_НІ#SayNOtoPutin. Особливу увагу Конгрес звернув на необхідність подальшої Євроатлантичної інтеграції України та термінове надання їй Плану дій щодо членства в НАТО та членства в ЄС.

Нагадаємо, що позиція СКУ щодо вступу нашої країни в Північноатлантичний альянс знайшла підтримку у виступі генерального секретаря Єнса Столтенберга під час брифінгу у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі. 12 січня 2022 року, за підсумками саміту Росія-НАТО, коментуючи вимоги РФ не приймати до Альянсу колишні країни (республіки) СРСР, генсек НАТО наголосив, що лише 30 союзників та сама Україна вирішуватимуть це питання. Єнс Столтенберг заявив, що Росія й надалі не матиме права вето на рішення будь-якої суверенної держави приєднатись до НАТО.

— Це була нелегка дискусія, але саме тому ця зустріч була надзвичайно важливою, — підкреслив генеральний секретар НАТО. — Альянс підтвердив політику відкритих дверей НАТО. Самостійно обирати свій шлях — це суверенне право кожної нації.

Єнс Столтенберг наголосив, що країни-члени НАТО готові підтримувати Україну на її шляху до вступу в Альянс. Вони надаватимуть Україні допомогу у проведенні необхідних реформ задля змін та відповідності її до стандартів НАТО. Також генсек від імені Північноатлантичного альянсу закликав Путіна поважати демократію, незалежність та територіальну цілісність сусідніх країн.

Підготував Анатолій Бальчос

Читайте нас у Facebook