ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пам’ятна монета «Передова» стала найбільш надихаючою монетою року

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Січня 2022, 11:19

Пам’ятна монета України «Передова» здобула перемогу в престижному міжнародному монетному конкурсі «Монета року» – у номінації «Найбільш надихаюча монета».

Про це повідомили в пресслужбі НБУ.

Міжнародний конкурс «Монета року» щорічно проводить авторитетне нумізматичне видання World Coin News за підтримки The Journal of East Asian Numismatics. Конкурс відбувся у 39-й раз. Суддівська колегія з-понад 100 експертів у галузі нумізматики з усього світу визначала переможців серед близько 400 монет. Свої монети для участі в конкурсі подали понад 50 країн світу. На першому етапі було обрано 100 найкращих монет з 37 країн світу – по 10 монет у кожній з 10 номінацій.

Зокрема, монета з нейзильберу «Передова» стала найбільш надихаючою монетою року. У цій номінації журі обирає монети з дизайном, присвяченим ідеї, інституції або особистості, які відображають духовне прагнення зберегти мир, свободу та права людини. Перевага надається монетам з унікальною тематикою, дизайном та художнім задумом.

Директор Департаменту грошового обігу Віктор Зайвенко наголосив, що у 2001 році перемогу в номінації «Найбільш надихаюча монета» цього конкурсу вже отримувала українська срібна пам’ятна монета «Різдво Христове», а в  2017 році до фіналу пройшла монета з нейзильберу «Євромайдан» у номінації «Краще художнє рішення».

Пам’ятна монета «Передова» присвячена українським військовим і медикам, а в їхніх героїчних образах – і представникам інших професій, за відданість справі, сміливість і професіоналізм в умовах пандемії та боротьби України за територіальну цілісність.
15
2
Читайте нас в Telegram