ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Понад 12 000 спеціалістів артилерії підготував за 4 роки навчальний полк на Львівщині

Навчання та тренування Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Січня 2022, 18:02

В останній день минулого року АрміяInform повідомляла про відкриття Школи самохідної артилерії на базі навчального артилерійського полку 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. До речі, сам полк теж був створений наприкінці грудня, але 2017 року. Військова частина, за історичними мірками, досить молода, але її здобутки є дуже вагомими. За ці 4 роки в навчальному полку було підготовлено більше ніж 12 000 (!) фахівців артилерії за різними напрямками, у тому числі протитанкістів і, зокрема,  операторів ПТРК «Джавелін», яких так боїться наш ворог.

Тут також пройшли навчання понад 5000 резервістів

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків командира навчального артилерійського полку підполковник Роман Забава, на початках свого існування до складу частини увійшли чотири навчальні дивізіони за напрямками: артилерійська розвідка, самохідна артилерія, реактивна артилерія і протитанкова, причіпна артилерія та міномети. А також дивізіон забезпечення навчального процесу та підрозділи забезпечення.

— За час існування полку було створено чотири школи: протитанкової артилерії, причіпної артилерії, мінометної школи та «новоспечена» — Школа самохідної артилерії, — розповів підполковник Роман Забава. — Особливої уваги заслуговує школа протитанкової артилерії, яка готує спеціалістів як старіших систем «Конкурс» та «Штурм», так і ПТРК «Стугна», «Корсар» і, навіть, «Джавелін».

До речі, торік у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки випускники Школи протитанкової артилерії здійснили практичні стрільби з ПТРК «Джавелін».

— У підготовці українських військовослужбовців брали активну участь наші американські колеги з «Багатонаціональної групи з підготовки — Україна». Вони й були в ролі консультантів під час цих практичних тренувально-бойових пусків FGM-148 Javelin, — розповів виконувач обов’язків заступника командира полку з навчальної частини підполковник Микола Ханас. — Ціль була встановлена на відстані 1900 метрів за максимальної дальності ураження цього комплексу 2500 метрів. І курсанти нашої Школи показали максимальний результат. Ціль була уражена з першого пострілу!

До речі, за ці чотири роки існування полку тут було підготовлено не тільки понад 12 000 військовослужбовців у вищезгаданих дивізіонах та школах, а й пройшли навчання більше ніж 5000 осіб оперативного резерву 1-ї та 2-ї черги!

Наприкінці минулого року для потреб частини здано три нові казарми

Безумовно, така кількість тих, хто навчався, потребувала потужної навчально-матеріальної бази. І за сприяння керівництва Національної академії сухопутних військ, і насамперед очільника вишу генерал-лейтенанта Павла Ткачука, вона була створена.

— На початках для проживання постійного інструкторсько-викладацького складу з числа сержантів та солдатів у нас було дві казарми поліпшеного типу. До 2020 року для розміщення строковиків дивізіону забезпечення навчального процесу та проживання особового складу, який проходить у нас підготовку за фахом, було збудовано три казарми — на 300 осіб кожна. А наприкінці минулого року здано в експлуатацію ще три казарми, теж на 300 осіб кожна, для проживання змінного складу! — розповів підполковник Роман Забава.

Крім того, на території частини триває будівництво новітньої їдальні на 2500 осіб. Разом із сучасними класами весь цей продуманий багатофункціональний комплекс слугуватиме не тільки комфортному перебуванню особового складу в частині, а насамперед його безпеці, зазначає командування полку. І насамкінець, щоб навчальний полк якомога краще проводив підготовку військових фахівців, його навчальна база теж регулярно оновлюється. Торік, зокрема, відбулось забезпечення новими тренажерними комплексами для навчання протитанкістів. Це, серед іншого, суттєво зменшить витрату боєприпасів і зекономить державні кошті, при цьому не знизиться рівень навчання самих слухачів. Тож, як бачимо, до своєї 4-ї річниці військова частина отримала дуже гарні подарунки!

Фото з архіву автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

У Офісі Генпрокурора розповіли, що системно працюють над покаранням винних за сексуальне насильство в умовах війни, яке росія використовує як зброю

Заступниця Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь у пресконференції з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни в Україні, яка відбулася сьогодні у Києві.

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Затрофеєний російський «танк-сарай» показали зсередини

Декілька днів тому стало відомо, що українські військові вперше затрофеїли ворожий «танк-сарай» та взяли в полон російських танкістів, а вже сьогодні на Армія TV вийшов огляд цієї техніки.

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

«Говорит, ну бахнут и всё. Да *б твою… Они не останавливаясь всю ночь по голове», — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову цивільної з шебекінського району бєлгородської області щодо ведення бойових дій.

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Генпрокурор повідомив про проведення службового розслідування щодо свого заступника

Андрій Костін також підкреслив, що дуже серйозно ставиться до журналістських розслідувань.

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

Представники Міноборони та урядовий уповноважений Польщі з відбудови України обговорили двосторонню співпрацю

У Києві відбулися переговори між представниками Міністерства оборони України та урядовим уповноваженим Польщі з питань відбудови України.

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Окупанти на мотоциклах кинули пораненого пасажира після зустрічі з українським FPV

Дві пари окупантів переміщалися українськими дорогами на мотоциклах, але їм назустріч прилетів дрон 3-го ДШБ 80-ї ОДШБр.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Гранатометник

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Лаборант киснедобувної станції

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Старший стрілець-оператор

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

Начальник групи,військовослужбовець в в/ч А4677

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП