За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
У грудні минулого року до Міжнародного дня прав людини Коаліція організацій, що опікується захистом прав постраждалих від конфлікту, відзначила найважливіші ініціативи у сфері захисту прав постраждалих від збройного конфлікту в Україні.
Віртуальний музей російської агресії отримав нагороду «Краща ініціатива у сфері історичної пам’яті стосовно російської збройної агресії». Нагородження відбулося у Представництві Президента в Офісі Кримської платформи.
Нагороду для музею вручили голові Українського інституту національної пам’яті Антону Дробовичу. Фото Миколи Мирного
До Коаліції громадських організацій входять Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, благодійні фонди «Право на захист», «Восток-СОС», «Stabilization Support Services», громадські організації «Донбас СОС», «Восток-СОС», «Крим СОС» та «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ».
Віртуальний музей російської агресії Український інститут національної пам’яті з партнерами презентували у жовтні 2021 року. Це цифровий інструмент, який забезпечує доступ кожного до правди та фактів про ключові події і злочини, скоєні під час тимчасової окупації Росією Криму та війни на сході України. Також віртуальний музей слугує важливим інструментом збереження правди про російську агресію проти України, починаючи з 2014 року. Ресурс містить різнопланові дані українською та англійською мовами. Вся викладена інформація достовірна та базується на перевірених джерелах. Зараз на порталі діє модуль, присвячений тимчасовій окупації Криму, у розробці – друга частина, яка буде присвячена російсько-українській війні на Донбасі та окупації частин Донецької й Луганської областей.
Проєкт, з одного боку, може слугувати важливим і зручним джерелом інформації, зокрема, для аналітиків, міжнародників, дослідників, журналістів та тих громадських організацій, чия діяльність пов‘язана із захистом прав людини, миробудуванням або дотична до протидії російській агресії чи допомоги її жертвам. З іншого боку, проєкт акумулює результати роботи великої кількості організацій та активістів, які багато років поспіль фіксували факти про події війни та окупації, надає платформу для систематизації і викладу цієї інформації у форматі, доступному для різних аудиторій.
Віртуальний музей російської агресії створено спільними зусиллями:
Також до роботи над проєктом долучилися близько 20 авторитетних українських неурядових організацій.
За матеріалами Українського інституту національної пам’яті
@armyinformcomua
З початку цієї доби відбулося 99 бойових зіткнень.
В Польщі відбувся Кубок Європи зі скелелазіння. Військовослужбовці 9 спортивного клубу (м. Одеса) вибороли золото та срібло.
Командир саперів Сил спеціальних операцій на псевдо «Хантер», виявивши, що ворожий БТР проїхав крізь його мінне поле, особисто повернувся вночі на позицію та влаштував нову пастку, в яку наступного ранку потрапили одразу чотири бронемашини окупантів.
На Лиманському напрямку оператори батальйону «SIGNUM» здійснили філігранне ураження ворожої гармати, влучивши FPV-дроном прямо під час її бойової роботи.
У понеділок, 16 червня, Президент України Володимир Зеленський розпочав офіційний візит до Відня де він зустрівся зі своїм австрійським колегою Александром Ван дер Белленом.
У свої 38 Дмитро з позивним «ХАМ» — лише лейтенант, проте вже обіймати посаду командира батальйону безпілотних систем 152-ї окремої єгерської бригади.
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…