ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми спостерігаємо еволюцію міжнародної підтримки — від глибокої стурбованості до потужної політичної та матеріальної допомоги» — Ганна Маляр

Прочитаєте за: 2 хв. 31 Грудня 2021, 11:08 3

Чи не залишитись Україна один-на-один в разі ескалації конфлікту та хто є нашим головним стратегічним партнером? На ці питання відповіла заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у прямому ефірі на телеканалі Рада.

— За роки війни стало зрозуміло, що тактика, яка була прийнята на початку, а саме, не дратувати РФ та не дратувати Путіна – не спрацювала. Станом на сьогодні, коли спостерігаємо чергове скупчення військ, черговий шантаж і тиск,  стає очевидно, що західний світ теж змінює свою поведінку і усвідомлює, що тактика просто не дратувати Путіна – ні до чого не призведе. Бачимо це по заявах інших країн, а також по відносинах, що формуються між РФ та НАТО. Ми спостерігаємо еволюцію міжнародної підтримки – від «глибокої стурбованості», яка була характерна для початку війни, до потужної політичної та матеріальної допомоги, яка відбувається зараз.

Ганна Маляр додала, що партнерів в України – багато.

— Якщо говорити про країни колишнього СРСР, то найбільші наші союзники – це Литва, Латвія, Естонія. Порозуміння щодо загроз у нас також із Молдовою та Грузією. Це ті країни, що безпосередньо розуміють на собі, що таке імперська амбіція РФ. Що стосується країн Заходу, то тільки допомога США із 2014-го по сьогоднішній день сягає 2.5 мільярди. Йдеться саме про допомогу, а не кредити. Зрештою на політичному рівні Росія сприймається чимдалі  токсичнішою для міжнародного партнерства, і це також вагома допомога Заходу.

Про відведення Росією 10 тисяч військовослужбовців від українського кордону

— Якщо говорити про РФ і її поведінку, то це завжди неконтрольовані й непередбачувані речі, які виходять за межі усіх домовленостей. Перемовини із РФ – це лише ілюзія сподівань, що Росія колись буде виконувати правила чи зобов’язання, які вона на себе бере. Значно правдивішою статистикою для нас є щоденні зведення з ООС із кількістю обстрілів та поранених. Саме вони наочніше демонструють поведінку РФ. Лише від снайперського вогню, що є порушенням будь-яких домовленостей, цьогоріч загинуло більше 40 військовослужбовців.

Ганна Маляр додала, що ЗСУ добре розуміють щоденну загрозу ескалації конфлікту й готові до будь-якого сценарію.

— Варто розуміти, що Росія використовує нагнітання ситуації на Донбасі для вирішення своїх питань. Україна сьогодні є щитом Європи з точки зору загроз з боку РФ. Агресивні амбіції РФ – проблема не лише України, а й усієї Європи.

5
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини