ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До кінця року 170 родин захисників отримають кошти на придбання власного житла

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Грудня 2021, 14:01

Субвенції для місцевих бюджетів у розмірі 282 млн гривень уже розподілені в повному обсязі. Отже, хто з ветеранів отримає житло вже незабаром та у 2022 році?

На тлі загальної непростої ситуації з квартирним питанням держава знаходить шляхи забезпечення власним житлом захисників України. Наприкінці цього року до місцевих бюджетів спрямовано 282 млн гривень субвенцій, мета яких — придбання житла для 170 родин внутрішньо переміщених осіб, які брали безпосередню участь в АТО/ООС та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи або учасниками бойових дій.

Довідково. Субвенція — це грошова допомога місцевим бюджетам із державного бюджету (міжбюджетний трансфер) для конкретно визначених цілей. Власне, латинське subvenio означає «приходжу на допомогу».

Порядок та особливості виплати компенсації для цієї категорії ветеранів визначено Постановою Кабінету Міністрів № 280 від 18 квітня 2018 року. Одержувачі компенсації самостійно обирають житло, яке бажають придбати, і укладають договір із продавцем. Житло може бути розташоване в будь-якому населеному пункті України, крім тимчасово окупованої території та лінії розмежування. У одержувача є рік для поліпшення своїх житлових умов, інакше гроші будуть повернуті державі.

Нагадаємо, що нинішні субвенції з метою компенсацію на придбання житла не були передбачені в початковій редакції державного бюджету України на 2021 рік, їх заклали додатково, завдяки підтримці вищого керівництва держави й парламенту.

На сьогодні кошти розподілені та профінансовані в повному обсязі згідно із помісячним розписом державного бюджету на 2021 рік, який ще триває. Приємною новиною є й те, що це лише початок «житлової програми»: на наступний рік державний бюджет уже передбачає 5,5 млрд гривень на вирішення житлової проблеми для майже чотирьох тисяч ветеранів.

1 грудня 2021 року під час виступу у Верховній Раді Президент України Володимир Зеленський заявив: «Вперше з початку війни повністю закриємо чергу на квартири для всіх ветеранів війни на сході України». Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки до Луганської області уточнював, що першочергово заплановано закриття черги на житло ветеранів АТО / ООС, які є внутрішньо переміщеними особами.

Хто з ветеранів війни отримає житло у 2022 році

АрміяInform нагадує, що в ухваленому Верховною Радою 2 грудня Законі України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» із безпрецедентних 5,5 млрд гривень, передбачених на житло ветеранам війни та їхнім сім’ям, на фінансування програм компенсації за житло становить:

  • особам з інвалідністю І-ІІ групи та сім’ям загиблих — 1 млрд 733 млн грн;
  • для учасників АТО/ООС, які є особами з інвалідністю ІІІ групи або внутрішньо переміщеними особами, — 3 млрд 263 млн грн;
  • для учасників бойових дій на території інших держав (зокрема в Афганістані) — 500 млн.

Також варто зауважити, що відповідно до Указу Президента України № 466/2021 уряд має затвердити Державну цільову соціальну програму забезпечення реалізації права на житло осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на період до 2025 року.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram