Українські ветерани презентували колекцію бренду Andreas Moskin сезону весна-літо 2025. Надихнули на створення цього проєкту естетика бохо та українське поетичне кіно 60–70-х…
Чергові перегони в переоснащені армії сучасними зразками зброї традиційно для Росії стали намаганням наздогнати технічно розвинений Захід та США. Але в цих перегонах є особливість. Росіяни, розробивши черговий макет або передсерійний зразок техніки чи зброї, який ще не пройшов повноцінних випробувань, негайно сповіщають світ про своє «превосходство».
Заступник міністра оборони РФ Олексій Криворучко, перебуваючи 14 грудня на авіаційному заводі в Новосибірську, зробив заяву: «беспилотник „Охотник“ по ряду параметров превосходит немногочисленные иностранные аналоги».
Для російського високопосадовця було достатньо лише того, щоб з ангару авіаційного заводу імені Валерія Чкалова викотили зразок безпілотника С-70 «Охотник» (покращена версія), як відразу з його уст пролунала заява про «превосходство» над аналогами. Необхідно зазначити, що російську новинку після складання на заводі готують до першого польоту, проте, як себе покаже в повітрі С-70, нікому не відомо.
Технічні можливості російського безпілотника невідомі, інформацію про БПЛА та його точні характеристики засекретили. Так, в різних джерелах офіційної інформації росіяни визначили бойове навантаження свого літака від 2 до 6 тонн. Скільки вантажу «потягне» С-70, не знають і виробники, тільки практичні польоти здатні надати відповідь на це запитання. За словами голови ОАК (об’єднаної авіабудівної корпорації) Юрія Слюсаря, нові серійні БПЛА почнуть надходити в російську армію з 2024 року.
США, навпаки, не займаючись надмірною рекламою та пропагандою, на практиці давно успішно застосовують свої важкі БПЛА. Один із найвідоміших — розвідувальний БПЛА RQ-4 «Global Hawk» — вперше здійнявся в повітря 28 лютого 1998 року. В серію гігант пішов у 2003 році (розмах крила більший, ніж у пасажирського літака «Боїнг 737»). Літак обладнаний інерціональною навігаційною системою із супутниковою корекцією, тому більша частина польоту проходить в автоматичному режимі. На Block 40 встановлено комплекс самооборони «Рейтеон» AN|ALR-89 (детектори лазерного, радіолокаційного опромінювання, станція постановки перешкод та буксирована мішень). У листопаді 2021 року стало відомо, що розвідувальні БПЛА у модифікації Block 20/40 будуть переобладнані для використання у випробуваннях гіперзвукової ракетної зброї.
20 листопада 2001 року «Global Hawk» здійснив перший свій бойовий політ. Відтоді американський безпілотник брав участь у десятках операцій у небі Сирії, Лівії, Нігерії, Афганістану, України. Літав він над Чорним морем, Перською та Аденською затоками. Безпілотник також активно застосовується у «цивільних» операціях для моніторингу районів стихійних лих — лісових пожеж у Каліфорнії, землетрусу в Гаїті, цунамі в Японії та інших регіонах. «Global Hawk» здатен безперервно перебувати у повітрі 36 годин з можливістю оснащення його зброєю. Для підготовки наступного «повітряного рейду» достатньо доби.
Як зазначили в командуванні Повітряних Сил України, для росіян стало традицією створювати свої аналоги зразків зброї, які в інших країнах стоять у «строю» десятки років. Причиною такого стану є «особливий» шлях розвитку нашого агресивного сусіда. Україна ж невпинно рухається в бік високотехнологічного Заходу, розробляючи самостійно та в партнерстві з іншими країнами сучасні безпілотні комплекси.
На будь-яких рубежах, яких окупантам вдається досягти, вони одразу намагаються закріпитися — риють окопи, щілини, намагаються будувати бліндажі, позиції мінометів чи артилерійських розрахунків.
Бійці підрозділу Phoenix 5 штурмової бригади зафіксували спробу загарбника збити наш FPV-дрон пляшкою. Росіянин не влучив і був покараний.
Генерал Олександр Сирський відвідав наших воїнів, які проходять лікування після поранень в одному з медичних закладів.
Раніше росіяни намагалися шукати воєнні цілі і завдавати ударів по нашій енергетиці. Але від початку червня діє комбінація «три з чотирьох». Це означає, що три з чотирьох запущених ракет досягають цивільної інфраструктури — в першу чергу житлової забудови.
У рамках зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» Іспанія підписала Декларацію про наміри й таким чином доєдналась до ІТ-коаліції.
Військовослужбовці Держприкордонслужби у складі Сил оборони України продовжують успішно виконувати бойові завдання на Харківському напрямку.
Захищаємо світ
від 21000 до 121000 грн
Краматорськ
106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ
Українські ветерани презентували колекцію бренду Andreas Moskin сезону весна-літо 2025. Надихнули на створення цього проєкту естетика бохо та українське поетичне кіно 60–70-х…