ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Берети кольору «степ» та «темна ніч» урочисто вдягнули близько 200 першокурсників  Національної академії сухопутних військ…

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Грудня 2021, 19:49

 …та перед цим 10-кілометровим марш-кидком із перепонами, який межував на грані фізичних та психологічних можливостей, довели, що вони його гідні

На факультеті бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де готують майбутніх офіцерів піхотинців та танкістів, започатковано чимало нових традицій та інших нововведень, які підсилюють роль і піднімають престиж цих військових професій. Так, вже другий рік поспіль, напередодні свого професійного свята Дня Сухопутних військ, на факультеті є традиція – посвята першокурсників у велику родину справжніх українських піхотинців і танкістів. Але право носити берет з емблемою свого роду військ тут треба заслужити: скласти іспит з подолання 10-кілометрової смуги перешкод з численними вправами та перепонами!

…І ось наприкінці свого першого польового вишколу, який відбувався  у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії і тривав три тижні, близько 200 курсантів факультету вийшли на «старт».

Випробування мало 9 завдань, серед яких: подолання умовної річки, розпалювання багаття підручними засобами, подолання тактичної смуги перешкод, потрапляння у засідку, надання медичної допомоги пораненому та його евакуація, віджимання та виконання різних фізичних вправ тощо. Через що довелось пройти курсантам-першокурсникам, краще розкажуть світлини. Лише додамо, що вони зіткнулися з колосальним фізичним та психологічним навантаження. Аби його якось розвантажити, хлопці та дівчата весь час підбадьорювали себе гаслом: «Піхота – сила! Піхоті – слава!» Цей слоган того дня розносився чи не на весь полігон.

Усі 7 груп, які брали участь в естафеті, успішно дісталися фінішу.

– Сьогодні ви довели насамперед собі, що піхотинці й танкісти – це витривалі, фізично загартовані військовослужбовці, котрі спроможні виконувати найважливіші завдання із захисту України! Механізовані й танкові війська – це два роди військ у Збройних Силах України, які практично завжди діють разом!  На полі бою ви, як два брати, які мають підставляти один одному плече підтримки! І сьогодні ви вибороли право носити берет із емблемою, яка відповідає вашому роду військ! – наголосив під час урочистої посвяти першокурсників начальник факультету бойового застосування військ полковник Олександр Тимощук.

Ще одна традиція  на факультеті – складання урочистої клятви піхотинців і танкістів. Опісля – вручення беретів піхотинців – кольору «степ» з емблемою у вигляді Гренади, що палає, на тлі схрещених гвинтівок та беретів танкістів – кольору «темна ніч» з емблемою, на якій зображена лицарська латна рукавиця, що тримає пірнач.

Слава піхоті! Слава танкістам! Слава Україні!

Фото автора

22
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram