ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вітчизняний виробник продемонстрував унікальний високомобільний та автоматизований міномет

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Грудня 2021, 18:16 49

В умовах ведення сучасних бойових дій важливим елементом успішного просування своїх військ є мобільна підтримка вогнем своїх підрозділів. Тому підприємством «Укроборонсервіс» (входить до складу ДК «Укроборонпром») була розроблена та поставлена на озброєння новітня мобільна мінометна установка БАРС 8ММК.

Це сучасна система зброї, має високі тактичні та вогневі можливості. Основною перевагою установки є швидкість — переміщення броньованого автомобіля, розгортання та наведення міномета — набагато вища за параметри радянських та російських аналогів. Відносні таймінги розгортання — одна хвилина до бойового положення, одна хвилина на вибір цілі на моніторі та наведення стволу міномета, далі йде серія запущених 120-мм мін (кількість пострілів залежить від навченості екіпажу) та 1 хвилина на повернення в похідне положення для подальшого руху. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасною міною до 7100 м. Боєкомплект 60 мін, що втричі перевищує звичайний боєкомплект буксирувального міномета.

Майже всі процеси автоматизовані та вимагають від членів екіпажу всього лиш зав’язувати порох на хвостовик міни, доставку міни у ствол міномета та вибір на електронній карті цілі для ураження. Новітнє обладнання дає змогу автоматично наводити зброю на ціль, визначати власні координати та автоматично корегує ствол після пострілів. Крім того, спеціальна система автоматично корегує умови стрільби з урахуванням інформації бортової метеостанції.

З огляду на те, що війна на Сході України триває, така зброя нашому війську потрібна вже сьогодні. Ще у листопаді 2020 року було поставлено на озброєння та передано в експлуатацію наймобільнішому роду військ — Десантно-штурмовим військам ЗСУ, де вони проходять підконтрольну експлуатацію та тестуються в реальних умовах.

Хоча БАРС 8ММК і пройшов державні випробування (у 2019 році прийнятий на озброєння), але реальні бойові дії показують, що даний комплекс можна покращувати. Так, на представлених фото і відео нижче вже показана 7-ма мобільна мінометна установка, що «вилікувана» від дрібних помилок із заміною деяких елементів. Наприклад, модифікована та спрощена гідравлічна система розгортання міномета, замінені індикатори пучків заряду (зимою могли запотівати, тому що розміщені поза броньованою капсулою), замінена на новітню автономну метеостанцію.

У польових умовах перевіряється не тільки мінометна система, а й саме шасі, що побудоване на базі автомобіля БАРС. Бронювання відповідає другому рівню балістичного захисту STANAG 4569, який визначає, що машина має витримувати влучання бронебійно-запалювальної кулі 7,62×39 мм із дистанції 30 метрів на швидкості зустрічі 695 м/с, влучання осколків 155-мм снаряду із дистанції 80 м та підрив протитанкової міни фугасної дії з масою заряду вибухівки 6 кілограмів.

І насамкінець — мінометна установка може використовувати як розроблений підприємством ствол, так і штатний ствол міномета 2Б11, які можуть розміщуватись на складах у військових частинах.

Фото Максим Фам

32
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Відео, Новини, Озброєння та техніка