ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові встановили пам’ятну дошку на честь військового лікаря Івана Гайди

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Грудня 2021, 19:21 5

У Львові при вході до терапевтичного корпусу Військово-медичного клінічного центру Західного регіону сьогодні було урочисто відкрито пам’ятну дошку на честь колишнього начальника цього військового медичного закладу полковника медичної служби Івана Гайди, який трагічно пішов із життя рік тому. На заході були присутні дружина та родичі,  колеги Івана Гайди, його друзі та громадські діячі.

−   Сьогодні  ми зібралися  разом,  щоб  вшанувати  пам’ять   Гайди Івана Михайловича, полковника медичної служби, Заслуженого працівника охорони здоров’я України, чоловіка, батька, дідуся, а до 2020 року – начальника цього закладу, – зазначив у промові нинішній керівник ВМКЦ Західного регіону полковник медичної служби Юрій Подолян. – Це невеличка частка нашої данини цьому лікарю, якій пішов із життя, не полишаючи до останнього свій пост.

Почесну місію – зняти прапор, що огортав дошку, – доручили синові Івана Гайди, який став нащадком батьківської справи і опанував фах військового лікаря, кандидату медичних наук, начальнику невідкладної хірургії, підполковнику медичної служби Ярославу Гайді. Освятив церемонію військовий капелан ВМКЦ Західного регіону отець Мирон.

 

Встановлення цієї пам’ятної дошки – дуже важливий знак вшанування керівника, під проводом якого ВМКЦ Західного регіону у важкі часи зумів знайти шляхи для розвитку шпиталю. Так, під керівництвом полковника медичної служби Івана Гайди була організована та досі проводиться медична реабілітація військовослужбовців, які дістали важкі поранення головного та спинного мозку. Було здійснено успішну унікальну операцію на серці з протезуванням аортального та мітрального клапанів і пластичної хірургічної корекції враженого лівого передсердя. Завдяки командирським та організаторським якостям Івана Михайловича у лютому 2015-го 66-й військовий мобільний шпиталь, який висунувся в район проведення антитерористичної операції на сході України, до нині рятує життя українським захисникам у складі сил операції Об’єднаних сил.

Довідково: Полковник медичної служби Іван Гайда народився 7 грудня 1961 року на Тернопільщині в родині службовців. Середню освіту здобував у Бариській середній школі Бучацького району Тернопільської області. До навчання у медичному інституті працював помічником машиніста тепловозу, згодом – став студентом на підготовчому відділенні Івано-Франківського медичного інституту, куди він був зарахований у 1983 році на перший курс лікувального факультету.

У 1987–1989 роках Іван Михайлович навчався на Військово-медичному факультеті при Куйбишевському медичному інституті, після закінчення якого розпочав свій військовий шлях на посаді начальника медичної служби-начальника медичного пункту окремого батальйону хімічного захисту. У 1993 році – начальник медичної служби протитанкової артилерійської бригади артилерійської дивізії Прикарпатського військового округу, із 1996 року – начальник медичної служби артилерійської дивізії.

Із 2002 року його діяльність була пов’язана із Військово-медичним клінічним центром Західного регіону: спочатку на посаді заступника начальника центру, а з 2010 року по 2020 – був керівником Центру.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації