ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Про радіолокаційний «Малахіт», ударний Мі-24ПУ1 та розвідкомплекс «Положеніє-2»

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 7 Грудня 2021, 15:54

АрміяInform продовжує розповідати про зразки озброєння та військової техніки, які підсилили наше військо за роки незалежності України. Цього разу читайте про радіолокаційну станцію, український вертоліт, який не поступається найкращим світовим зразкам та вітчизняний розвідувальний автоматизований звукометричний комплекс.

РЛС «Малахіт» одночасно супроводжує понад 250 повітряних цілей

Наземна рухома завадозахищена радіолокаційна станція з висвітленням повітряної та надводної обстановки, з цифровою обробкою та автоматичною передачею інформації П-18 «Малахіт» (РЛС П-18 «Малахіт») прийнята на озброєння українського війська у 2012 році. Її виробник – Холдингова компанія «Укрспецтехніка» (входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України»).

РЛС П-18 «Малахіт» призначена для автоматичного виявлення радіолокаційних цілей на фоні дії активних та пасивних завад природного та штучного походження, визначення координат (азимута, дальності, радіальної швидкості), автоматичної зав’язки й супроводження траєкторій цілей та видачі їхніх координат і трас користувачам.

«Малахіт» визначає дальність та радіальну швидкість повітряних цілей, що рухаються зі швидкістю до 1000 м/с.

Зокрема, РЛС П-18 «Малахіт» виконує функціональні завдання з виявлення, відображення і автоматичного визначення координат азимута, дальності та радіальної швидкості повітряних цілей, що рухаються зі швидкістю до 1000 м/с, автоматичного та напівавтоматичного супроводу до 256 трас цілей та розрахунку параметрів їхнього руху, автоматичного та напівавтоматичного управління наземним радіолокаційним запитувачем і надання ознаки впізнавання цілей, автоматичної передачі даних віддаленим користувачам, топографічної прив’язки місцеперебування РЛС, документування радіолокаційної інформації та інші завдання.

Мі-24ПУ1 – ударний бойовий вертоліт армійської авіації

Армійський ударний бойовий вертоліт Мі-24ПУ1 після глибокої модернізації, проведеної на ДП «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН», прийняли на озброєння у 2012 році. За оцінкою фахівців, український гелікоптер не поступається найкращим світовим зразкам, а за деякими параметрами навіть їх перевершує.

Довідково:

Багатоцільовий Мі-24ПУ1 призначено для ураження броньованої техніки, підвищення мобільності підрозділів сухопутних військ і забезпечення їх вогневою підтримкою на полі бою. Завдяки модернізації ці машини можна використовувати цілодобово, і вони відповідають сучасним вимогам і тенденціям світового вертолітобудування та розвитку тактики застосування армійської авіації.

Під час модернізації Мі-24 до рівня Мі-24ПУ1 здійснили капітальний ремонт і ремоторизацію (збільшення ресурсу та економічності нових двигунів) вертольота. Зокрема, встановили два нових потужніших двигуна ТВ3-117ВМА-СБМ1У-02 (виробництва АТ «Мотор Січ»), що дозволило збільшити висоту польоту на 1500 м і вантажопідйомність на 1000 кг. Ресурс нових двигунів становить 12000 годин, які забезпечують можливість експлуатації вертольота за температур до +52 градусів за Цельсієм. 

Також на цей вертоліт встановили станцію оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01АВ, систему збору і реєстрації польотної інформації БУР-4-1-07, модернізований авіаційний стрілецький приціл АСП-17ВПМ-У, лазерну систему формування прицільної марки ФПМ-01кв. Окрім того, змінили систему освітлення кабіни, аби забезпечити можливість пілотування в окулярах нічного бачення (прилад нічного бачення встановлюється на шолом нового зразка), встановили комплект обладнання у складі супутникової навігаційної системи GРS МАР-695, ультракороткохвильової радіостанції КY-196У, аварійного радіомаяка ЕВС-406АFНМ, а також радіолокаційного відповідача GТХ-327 із датчиком висоти АК-350.

Завдяки встановленню двох потужніших двигунів від «Мотор Січ» висота польоту збільшилася на 1500 метрів, а вантажопідйомність – на 1000 кілограмів

До речі, нещодавно «АВІАКОН» (входить до складу ДК «Укроборонпром») передав армійській авіації Сухопутних військ ЗС України чергову партію відремонтованих і серійно модернізованих вертольотів Мі-24ПУ1.

Фахівці підприємства встановили на вертольоти модернізовані вітчизняні системи озброєння та авіаційні приціли, системи захисту від ПЗРК і двигуни з поліпшеними характеристиками. Крім цього, техніку вперше оснащено м’якими паливними баками та лопатями несучого гвинта українського виробництва.

Комплекс «Положеніє-2» «чує» противника за 35 кілометрів

Розвідувальний автоматизований звукометричний комплекс (РАЗК) «Положеніє-2» прийняли на озброєння вітчизняного війська 2013 року. Його виробництво здійснює ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА» (входить до складу ДК «Укроборонпром»). 

Комплекс нараховує апаратну машину на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу (екіпаж – 5 осіб), три акустичні бази, дев’ять високочутливих датчиків-мікрофонів і метеостанцію. Використовується навігаційна апаратура, що адаптована під GPS. Аудіоінформація, що надходить через звукоприймачі «Положення», обробляється комп’ютером, який видає координати артилерії противника і точок розривів снарядів і мін, випущених нашими артилеристами.

На визначення координат цілей комплекс «Положеніє-2» витрачає не більше 5 секунд 

Усі дані передаються по шифрованих каналах зв’язку і відображаються в онлайн-режимі на екрані оператора і цифровому планшеті артилерійського командира. При цьому комплекс може обробляти до 100 цілей, час визначення координат не перебільшує 5 секунд, а кількість прийнятих сигналів пострілів і розривів становить до 50 за хвилину.

Максимальна дальність, на якій комплекс «чує» противника, – 35 кілометрів. Коригувати вогонь своєї артилерії він може на відстані до 15 км. Причому чим ближче джерело звуку, тим точніше «Положеніє-2» визначає його місце розташування. 

(Далі буде)

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Ракетний удар по Миколаєву: окупанти атакували інфраструктуру міста

Ракетний удар по Миколаєву: окупанти атакували інфраструктуру міста

Протягом минулої доби російські війська здійснили кілька атак на Миколаївщину.

ЗСУ тримають оборону під постійними обстрілами: наші захисники зупинили майже 160 штурмів

ЗСУ тримають оборону під постійними обстрілами: наші захисники зупинили майже 160 штурмів

Протягом минулої доби зафіксовано 159 бойових зіткнень. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних ударів чотирма ракетами, 82 авіаційних ударів, задіявши, зокрема, 142 КАБ.

Ракетна небезпеки з Чорного моря: росія залишає на бойовому чергуванні корабель

Ракетна небезпеки з Чорного моря: росія залишає на бойовому чергуванні корабель

У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 4 ракет.

На Херсонщині внаслідок атак рф смертельні поранення отримали двоє мешканців

На Херсонщині внаслідок атак рф смертельні поранення отримали двоє мешканців

Унаслідок російської агресії минулої доби, 4 жовтня, на Херсонщині дві людини загинули, ще шість дістали поранення.

1280 загарбників та понад 70 артсистем: Генштаб ЗСУ оприлюднив ворожі втрати

1280 загарбників та понад 70 артсистем: Генштаб ЗСУ оприлюднив ворожі втрати

Станом на ранок 5 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1280 одиниць особового складу вбитими та пораненими.

За добу 400 ударів: російським вогнем накрило 12 населених пунктів Запоріжжя

За добу 400 ударів: російським вогнем накрило 12 населених пунктів Запоріжжя

Упродовж доби окупанти завдали 400 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військова служба за контрактом, стрілець

від 20000 до 50000 грн

Львів, Львівська область

Охоронник

від 43000 до 48000 грн

Київ

Служба безпеки України

Оператор обслуги в ППО, війскова служба в ЗСУ за контрактом

від 50000 до 70000 грн

Краматорськ

Рекрутинг ППО

Офіцер штабу, старший лейтенант

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Бухгалтер

від 21000 до 121000 грн

Умань

81 окремий батальйон управління

Начальник радіостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ