ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні розпочалися воєнно-політичні консультації з представниками Міноборони Королівства Нідерланди

Прочитаєте за: 3 хв. 1 Грудня 2021, 17:29 8

У Центральному Будинку офіцерів ЗС України розпочалися українсько-нідерландські воєнно-політичні консультації. Головне їхнє завдання — визначення пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва оборонних відомств України й Нідерланди та наближення України до вступу в НАТО.

Іноземну делегацію очолив директор Департаменту військового співробітництва Міністерства оборони Королівства Нідерланди бригадний генерал Жан Блак’єр, українську — тимчасовий виконувач обов’язків директора Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Олександр Буняк.

Обидві сторони провели моніторинг воєнно-політичних аспектів розвитку безпекової ситуації в регіоні. Також проаналізували стан і перспективи нарощування оборонних спроможностей держав у контексті протидії сучасним викликам і загрозам.

— Двосторонній воєнно-політичний діалог є надзвичайно важливим для обох наших оборонних відомств. Адже ми можемо обмінятися думками щодо найважливіших для України та Королівства Нідерланди безпекових питань. Також інформацією щодо основних пріоритетів співпраці, — зазначив Олександр Буняк.

Також він зауважив, що, попри війну та складну оперативну діяльність, українські Збройні Сили продовжують впроваджувати оборонну реформу, яка є пріоритетною для співробітництва з міжнародними партнерами.

— Королівство Нідерланди підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Наразі значна увага приділяється безпековим питанням, а саме збереженню стабільності та стримуванню агресії РФ у Чорноморському регіоні, — зазначив бригадний генерал Жан Блак’єр.

Довідково. Нагадаємо: з метою реалізації спільних заходів безпеки в Чорноморському регіоні 1 квітня 2019 року та в період 18-22 червня 2021 року Україну відвідали кораблі Військово-Морських Сил Збройних Сил Королівства Нідерланди (порт Одеса).

Полковник Олександр Буняк висловив подяку за підтримку Королівством Нідерланди суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу у протидії російській агресії проти нашої держави, зазначивши, що співробітництво України з Королівством Нідерланди не обмежується лише військовою підтримкою.

— Цього року ми розпочали співпрацю у галузі реабілітації українських військовослужбовців, які дістали травми під час захисту України в районі проведення ООС. Наразіу Центрі реабілітації поранених Міністерства оборони Королівства Нідерланди перебуває троє українських військовослужбовців. Наступного року планується відправлення ще двох, — повідомив Олександр Буняк.

Також він зазначив, що значну роль для України відіграє підтримка військово-політичного керівництва Королівства Нідерланди у реалізації практичних аспектів інтеграції України до НАТО та ЄС. Зокрема,

  • приєднання до Спільного центру передових технологій кібербезпеки НАТО;
  • виділення ресурсів Європейського фонду миру (EPF) на розвиток спроможностей Збройних Сил України;
  • розгортання на території України Військово-консультативної та навчальної місії ЄС;
  • залучення Міністерства оборони України до проєктів Програми постійного структурованого співробітництва (PESCO):
  • участь у Платформі обміну інформацією про кіберзагрози та реагування на інциденти, CTIRISP та інші.

Важливим напрямом у двосторонній співпраці України та Нідерланди є сприяння розвитку співробітництва між нашими військовими навчальними закладами. Зокрема Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського та Академією оборони Королівства Нідерланди. Наразі триває активна взаємодія між нашими оборонними вишами. А саме — щодо започаткування міжнародного курсу з питань безпеки в Чорноморському регіоні на основі НУОУ. Також здійснюється розроблення програми для студентів Академії оборони Королівства Нідерланди та організація візиту їхніх студентів в Україну, — зазначив Олександр Буняк.

Також він зауважив, що міцне партнерство та спільні оборонні рішення забезпечатьне лише регіональну безпекову стабільність в Україні, а й у Європі.

Фото Анатолій Бальчос

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Новини світу та України