ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До 30-ї річниці ЗС України Нацбанк вводить в обіг нові монети, присвячені військовим

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Листопада 2021, 9:21

Національний банк України, продовжуючи серію «Збройні Сили України», з 1 грудня 2021 року вводить в обіг пам’ятні монети «Збройні Сили України» та «Сухопутні війська ЗСУ». Про це йдеться на сайті Національного банку України.

Монета «Збройні Сили України» присвячена українським військам, на які відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

На аверсі монети розміщено: угорі — напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі — емблема Збройних Сил України, ліворуч від якої — малий Державний Герб України; під емблемою: рік карбування монети — 2021 та номінал — ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від емблеми ЗСУ).

На реверсі монети на тлі стилізованого рослинного орнаменту — військові знаки розрізнення: загальновійськовий беретний знак (угорі), беретний знак Десантно-штурмових військ ЗСУ (праворуч), беретний знак Військово-морських сил ЗСУ (унизу праворуч), беретний знак Сил спеціальних операцій ЗСУ (унизу ліворуч), беретний знак Повітряних Сил ЗСУ (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі написи: ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ.

Тираж шт.: 1 мільйон.

Маса, г: 12,4.

Діаметр, мм: 30.

Категорія якості карбування: анциркулейтед.

Монета «Сухопутні війська ЗСУ» присвячена військам, які є основою та головним носієм бойової могутності Збройних Сил України. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час. Сухопутні війська — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ та артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин логістичного забезпечення, а також бригад територіальної оборони.

На аверсі монети розміщено: угорі — напис УКРАЇНА (півколом), у центрі на дзеркальному тлі — емблема сухопутних військ ЗСУ, ліворуч від якої — малий Державний Герб України, праворуч — нарукавний знак сухопутних військ ЗСУ; під емблемою: рік карбування монети — 2021 та номінал — ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч від емблеми сухопутних військ ЗСУ).

На реверсі монети зображено українського воїна зі зброєю (ліворуч) та розміщено стилізовану композицію: на тлі камуфляжу військова техніка; на дзеркальному тлі написи: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ (півколом праворуч).

Тираж шт.: 1 мільйон.

Маса, г: 12,4.

Діаметр, мм: 30.

Категорія якості карбування: анциркулейтед.

Пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їхньою номінальною вартістю для всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Підготував Назар Волошин

22
Читайте нас в Telegram