ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ вшанували пам’ять жертв голодоморів

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Листопада 2021, 17:13 6

Сьогодні, в останню суботу листопада, українці та весь світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–33 років — геноциду українського народу, організованого керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР на початку 40-х років минулого століття.

Вшанували пам’ять жертв тієї страшної трагедії й курсанти та офіцери Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Цього дня на території навчального закладу приспущені всі державні та військові прапори.

Окрім спеціалізованих тематичних інсталяцій та добірок літератури, в Національній академії провели своєрідну акцію з вшанування жертв голодоморів. Зокрема, перед тим, як приступити до приймання їжі, курсанти разом з офіцерами пригадали, як радянські окупанти мордували наших краян голодом, на які кроки нещасні йшли, намагаючись зберегти своє життя та життя своїх дітей, які страви, якщо можна їх так назвати, готували з не зовсім їстівних інгредієнтів.

Також напередодні курсанти висловили свої думки та почуття стосовно геноциду українського народу в малюнках. Усі охочі мали нагоду зобразити на папері символи та наслідки тих страшних років. Найкращі малюнки були розміщені у фоє курсантських їдалень.

А рівно о 16.00 весь особовий склад Академії долучився до Всеукраїнської акції «Запали свічку» та вшанував невинних жертв геноциду хвилиною мовчання.

— Сьогодні наш обов’язок — зробити все, аби зболена пам’ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих українців була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь. Не маємо жодного права допустити повторення тих страшних подій на нашій українській землі та в усьому світі, — зазначив у своєму зверненні цього дня начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. — Пам’ятаймо про незліченні страждання, які виніс наш народ. Ніколи не забудемо і не пробачимо горя, спричиненого українській землі. Схилімо сьогодні голови перед світлою пам’яттю безневинних жертв тоталітарного режиму, тих, кого забрала голодна смерть…

Фото пресслужби НАСВ

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно цього дня громадяни відвідують поминальні богослужіння й покладають символічні горщики із зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

Голодомор — термін, який вживають для позначення масового організованого на території СРСР голоду, значною мірою на території сучасної України, у 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 роках.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Історія