ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

110 млн грн за чотири роки виділять на житло для ветеранів у Харківській області

Прочитаєте за: 2 хв. 27 Листопада 2021, 16:20

Днями в Харківській області було затверджено Обласну програму з надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил для будівництва житла.

На реалізацію цієї Програми передбачено спрямувати з обласного бюджету 110 млн грн за весь період — із 2022-го по 2025 рік. Про це йдеться на сайті Харківської ОДА.

Обласна «Програма надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил для будівництва житла в Харківській області» відбувається так: 40% компенсації за новобудову виділяється з обласного бюджету, а 60% сплачують учасники Програми.

— На сьогодні за остаточною чергою було погоджено 116 претендентів з 2200 заявок, — зазначив заступник голови ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов. — Цього року 51 людина отримала квартиру, з них 18 осіб — за останнім списком, погодженим відповідною комісією. Ще 98 осіб залишаються погодженими претендентами, їхні заявки опрацюють наступного року. Усі ті, хто був записаний, реалізують своє бажання або відмовляться, адже таке також буває з різних причин: у когось коштів немає або отримує житло за іншими державними програмами. Після цього буде знову збиратися комісія, щоб обрати претендентів на наступний термін реалізації програми.

Критерії програми дають право учасникам АТО/ООС поліпшити свої житлові умови, якщо учасник АТО/ООС перебуває на квартирній черзі, є особою з інвалідністю внаслідок бойових дій на Сході України або представляє багатодітну родину. Вони йдуть поза чергою. Як зазначив Юрій Корсунов, позачерговиків наразі 92 особи зі 116.

Реалізація подібних обласних програм на Харківщині стартувала з 2016 року. За даними директора Департаменту містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації Антона Коротковського, за 6 років реалізації програм на підтримку учасників АТО/ООС для придбання житла спрямували 76,1 млн грн з обласного бюджету, що дало змогу придбати житло 310 особам.

Ті, хто бажає поліпшити житлові умови та придбати житло, можуть звернутись за адресою: м. Харків, вул. Свободи, 5, Держпром, 6-й під’їзд, 1-й поверх, оф.19, пн.–пт. 11.00–16.00.

Підготувала Оксана Уретій

Читайте нас в Telegram