ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ребрендинг артилерійської бригади, або Як відбувається іміджеве перевтілення запорізьких «богів війни»

Прочитаєте за: 5 хв. 26 Листопада 2021, 11:41

В окремій артилерійській бригаді «Запорізька Січ» триває ребрендинг та впровадження історичних мілітарних традицій нової української армії. Нині в активі запорізьких «богів війни» — повністю оновлена символіка. Військова частина полишила штучні радянські традиції, отримала почесне найменування, мотиваційний прапор, нарукавний знак, коїн, а також бригадну відзнаку. Про це АрміяInform розповів пресофіцер окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» старший лейтенант Андрій Безрук.

Він говорить, що запорізькі артилеристи мають насичену бойову історію. Бригада серед перших виступила на захист України. На початку березня 2014-го військова частина була приведена у вищу ступінь бойової готовності й невдовзі зведена артилерійська батарея вирушила на кордон з тимчасово окупованим Кримом. А вже з квітня особовий склад бригади захищав Україну від ворога на Донбасі: під час звільнення Лимана, Слов’янська, Сіверська, Лисичанська; в оточеннях під Амвросіївкою, Дяковим, Зеленопіллям, Старобешевим, Сонцевим; підтримуючи вогнем захисників Донецького аеропорту й зупиняючи ворога на Дебальцівському плацдармі й під Мар’їнкою…

— Щодо ребрендингу військової частини, то кардинальні зміни у цій площині розпочалися у 2018 році за безпосередньої участі командира бригади і його заступника з морально-психологічного забезпечення. Адже на той час бойова артбригада ще не була гідно представлена у загальному процесі активного впровадження нових традицій, геральдики та символіки нової української армії. Першим етапом стало присвоєння почесного найменування «Запорізька Січ». Провели серйозну роботу, й під час військового параду до Дня Незалежності України командир бригади отримав Бойовий Прапор з почесним найменуванням. Ми стали першими серед артилерійських частин ЗС України, кому була надана така честь, — розповів Андрій Безрук.

За його словами, це був перший камінь для фундаменту всебічного оновлення бригади.

— Згодом наш Прапор урочисто зустріли у Запоріжжі. Тоді захід зібрав, окрім самих військовослужбовців, представників органів влади, громадських організацій, журналістів, родичів, друзів і близьких. Усі пишалися новим найменуванням нашої частини, адже для українців Запорізька Січ завжди асоціювалася з міццю й силою, витримкою та боротьбою, — говорить офіцер.

Майже одночасно з цією визначною подією у військовій частині почалася робота над створенням нарукавного знаку бригади. Над ним працювала ціла команда однодумців — як військових, так і цивільних.

— Нарукавний знак розробляли наші військовослужбовці й волонтери — справжні патріоти, люди з відчуттям смаку. Особливу подяку у цій напруженій справі висловлюю Павлові Марценюку — художнику, добровольцю, який відслужив за мобілізацією у лавах бригади у 2014-2015 роках і брав участь у бойових діях на Сході. Саме Павло, який професійно розуміється на колористиці, розробив концепцію майбутнього нарукавного знака й разом із побратимами втілив її у життя. Він, до речі, також працював і над розробкою офіційного беретного знака ракетних військ і артилерії. Ми пройшли всі етапи погоджень по ланках військової вертикалі й у лютому 2019 року наказом Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України нам було затверджено новий нарукавний знак. А за кілька місяців, у жовтні, напередодні Дня Захисника України, особовому складу вручили артилерійські берети кольору полум’я. Цей захід активно висвітлювали ЗМІ, тому що ми стали першою артилерійською бригадою Збройних Сил України, у якій була проведена урочиста церемонія вручення беретів цього роду військ. Тоді ж, напередодні Дня Захисника України, ми урочисто відкрили пам’ятник 33 військовослужбовцям бригади, які загинули у боях з російським окупантом. Підготовчі роботи, виготовлення й монтаж пам’ятника проводили власними силами. Під час церемонії відкриття командир бригади вручив артилерійські берети рідним наших загиблих побратимів… Згодом вручення беретів тим військовослужбовцям, які здійснили свій перший постріл з артилерійської системи, стало нашою традицією. У масовій свідомості берети завжди асоціювались з десантниками, морпіхами, але й артилерія грає не останню скрипку у сучасній війні й майстерність артилериста великою мірою визначає успіх у бою, — зазначив офіцер.

Також протягом поточного року у бригаді тривала робота над створенням власного Мотиваційного прапора й пам’ятного знака командира військової частини. Зі слів Андрія, власний мотиваційний прапор додає військовослужбовцям гордості за славну спадщину запорізьких козаків.

Протягом поточного року у бригаді тривала робота над створенням власного Мотиваційного прапора й пам’ятного знака командира військової частини.

— Мотиваційний прапор перебуває з підрозділами бригади всюди — у пункті постійної дислокації, на полігонах під час бойового злагодження й у районі проведення операції Об’єднаних сил. Завдяки нашим давнім друзям-волонтерам мотиваційний стяг було вишито й вручено командиру бригади на острові Хортиця під час урочистих заходів з нагоди Дня частини 21 серпня. А пам’ятний знак командира бригади на цьогорічних урочистостях з нагоди Дня ракетних військ і артилерії вперше було вручено заступникам командира військової частини й командирам дивізіонів, які особисто брали участь у боях на Донбасі. Ця відзнака номерна, має обмежений тираж і її вручатимуть військовослужбовцям за виконання бойових завдань. Саме створенням пам’ятного знака командира ми символічно «закрили» всю «лінійку» апгрейду бригади, — говорить офіцер.

Але, за його словами, іміджеве перевтілення бригади охоплює не тільки зміну одностроїв, символіки та назв.

— У військовій частині набули нового змісту заходи з військово-патріотичного виховання особового складу, військові ритуали у красивих одностроях з нашими новими артилерійськими атрибутами. Військовослужбовцям приємно, що й цивільному населенню наш ребрендинг добре «зайшов». З 2019 року й донині ми спостерігаємо збільшення охочих служити саме у нашій військовій частині. Гадаю, що не в останню чергу це відбувається завдяки створенню бренду бригади «Запорізька Січ». Наші хлопці — справжні «боги війни». Наше гасло: «Не сперечаємось — ставимо крапку!», — підсумував старший лейтенант Андрій Безрук.  

Фото Сергія Томка, Дмитра Смольєнка та пресслужба бригади «Запорізька Січ»

26
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram