ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Спецоперація «Полісся»: міжвідомчий штаб опрацьовує всі можливі сценарії розвитку ситуації на кордоні

Прочитаєте за: 2 хв. 25 Листопада 2021, 11:26 6

В Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулося чергове засідання Міжвідомчого координаційного штабу з протидії можливій міграційній кризі на кордоні з РБ.

Одним із ключових питань було обговорення проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся», яка розпочалася на кордоні та яку проводить Державна прикордонна служба України спільно із силами Національної гвардії, Національної поліції, Збройними Силами України, ДСНС та іншими задіяними резервами.

Окрім персонального складу, до засідання в режимі відеоконференції долучилися й представники створених регіональних координаційних штабів, повідомляє сайт ДПСУ.

Під час проведення операції Міжвідомчий координаційний штаб детально опрацьовуватиме і відстежуватиме всі можливі сценарії розвитку ситуації щодо спроб незаконних мігрантів порушити державний кордон України.

— Робота координаційних штабів повністю організована на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Така система дозволяє нам ефективно вирішувати нагальні питання, пов’язані з охороною кордону, здійснювати своєчасний обмін інформацією і миттєво реагувати на всі виклики, — зазначив керівник Міжвідомчого координаційного штабу Володимир Нікіфоренко.

Учасники визначили персональний склад регіональних штабів та акцентували увагу на важливості чітких злагоджених дій на всіх рівнях.

Також Володимир Нікіфоренко поінформував колег про постійну співпрацю прикордонників України з прикордонниками країн Євросоюзу, які вже відчувають на собі наслідки міграційної кризи. Зокрема, він повідомив про обмін інформацією з цього питання між головою Державної прикордонної служби України Сергієм Дейнеком та командувачем Служби охорони державного кордону Литовської Республіки Рустамасом Любаєвасом.

Зі свого боку присутня на засіданні Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова зробила акцент на моніторингових візитах, які здійснюють її представники з метою перевірки додержання прав прикордонників, поліцейських та військовослужбовців Нацгвардії, і довела результати наради з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, Міжнародної організації з міграції в Україні та правозахисних громадських організацій, на якій було досягнуто домовленостей про просвітницькі заходи з додержання прав правоохоронців та надання правової допомоги мігрантам.

Окремо представники міністерств та органів виконавчої влади обговорили питання проведення спільних тактико-спеціальних навчань із залученням до посилення державного кордону всіх сил та засобів. Такі навчання мають змоделювати найгостріші ситуації, що можуть виникнути на кордоні, з відпрацюванням усіх відповідних дій. Крім того, було визначено необхідність напрацювання пропозицій для законодавчих змін на випадок можливого різкого загострення ситуації на кордоні з урахуванням досвіду країн ЄС.

Підготував Андрій Задубінний

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини