ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які особливості реєстрації військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Листопада 2021, 16:42

Загальний порядок реєстрації військовослужбовців при військовій частині регламентований п. 6 розділу 1 наказу Міністерства оборони України від 31.07.2018  № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

Так, відповідно до вищезгаданого документа, військовослужбовці та члени їхніх сімей до одержання ними жилого приміщення для постійного проживання мають право зареєструватися у військовій частині за її місцезнаходженням. Водночас військовослужбовці та члени родин у разі забезпечення службовими жилими приміщеннями реєструють своє місце проживання за адресою розташування цього житла.

Утім, інколи виникають питання щодо реєстрації армійців та їхніх родин за наявності у військового власного житла або частки житла у військовому гарнізоні, на яке він набув право в разі дарування, спадкування, купівлі тощо. 

— Я свого часу переїхав в інший гарнізон для подальшого проходження служби. Одразу постало питання реєстрації. Зареєструватися не зміг, адже повідомили в частині, що в мене є приватизована частка квартири і я повинен там здійснити реєстрацію разом зі своєю родиною. Найбільш незрозумілим є те, що це лише 10 квадратних метрів жилої площі, і як я маю там реєструвати всіх членів сім’ї? Також там є ще 3 співвласники, які можуть бути проти такої реєстрації, — каже військовослужбовець Олексій.

Сам порядок реєстрації військовослужбовців та членів їхніх сімей здійснюється відповідно до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 207.

Відповідно до цієї постанови військовослужбовці здійснюють реєстрацію на підставі довідки про проходження служби у військовій частині, виданої її командиром. У довідці зазначається інформація про  проходження військової служби. Вона обов’язково має бути підписана командиром частини, скріплена гербовою печаткою та зареєстрована в діловодстві встановленим порядком.

Важливим нюансом є і те, що військовослужбовець, який є не єдиним власником житла, зареєструватися зі своєю родиною зможе лише після надання згоди всіх співвласників. 

— Як показує практика, відсоток таких погоджень досить мізерний. Так, відповідно до вимог статті 358 Цивільного кодексу України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування своїм майном і кожен з них має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна, що відповідає його частці. Тобто вселення інших осіб має відбуватися лише за взаємною згодою співвласників, і на цьому будуть наголошувати відповідні органи реєстрації. Загалом, для кожного військовослужбовця реєстрація при військовій частині є його законним правом, яким він може як скористатися, так і відмовитися. Водночас для кожного населеного пункту є і мінімальна житлова площа, визначена внутрішніми документами, на якій може проживати лише одна людина, — повідомив експерт з військового права Олександр Порва.

Тож, з огляду на вищезазначене, військовослужбовці можуть зареєструвати себе та членів родини за адресою військової частини, незважаючи на житлову площу, яку вони або хтось із членів їхньої сім’ї можуть мати у власності у військовому гарнізоні за місцем проходження служби.

14
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram