ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-морські сили Франції поповнилися сьомим фрегатом типу FREMM

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Листопада 2021, 12:30

Нещодавно французький фрегат «Ельзас» класу FREMM приєднався до великомасштабних навчань POLARIS у Середземному морі. Як зазначає Naval News із посиланням на міністра оборони Франції Флоранс Парлі, саме з цього моменту корабель офіційно включений до бойового складу флоту.

— Багатофункціональний фрегат «Ельзас» готовий до виконання завдань. Він належить до класу кораблів FREMM, чиї бойові можливості визнані в усьому світі, — зазначила вона. — Оновлення складу ВМС Франції відіграє важливу роль у поточних стратегічних реаліях. Щоб захистити наше узбережжя та нашу виняткову економічну зону, Франції потрібні сильні, ефективні ВМС.

Минулого тижня «Ельзас» провів успішний пуск зенітної ракети «Астер-30», який підтвердив оперативні можливості корабля та дозволив йому приєднатися до решти представників класу FREMM.

«Ельзас» — сьомий французький фрегат типу FREMM. На відміну від перших шести кораблів, побудованих у конфігурації ASW, яка робить акцент на веденні протичовнової боротьби, новий фрегат більш орієнтований на розв’язання завдань ППО. Ця модифікація отримала позначення FREMM DA (DA — Défense Aérienne, «повітряна оборона»).

Цей фрегат заклали у березні 2018 року, у квітні 2019-го спустили на воду. Ходові випробування розпочалися восени 2020 року — із запізненням на шість місяців від графіка через проблеми, спричинені пандемією коронавірусу. Передача корабля французькому флоту відбулася у квітні 2021 року.

Водотоннажність фрегатів FREMM DA становить 6000 тонн, довжина корпусу — 142 метри, ширина — 20 метрів. Вони розвивають швидкість до 27 вузлів. Дальність плавання — 6000 морських миль. Екіпаж — 133 особи.

Кораблі FREMM DA, як і попередні фрегати серії, здатні вести протичовнову боротьбу, але водночас оснащення дозволяє використовувати їх для протиповітряної оборони інших кораблів — наприклад, флагмана ВМС Франції авіаносця «Шарль де Голль» або вертольотоносців типу «Містраль». Для розв’язання цих завдань фрегати оснащують багатофункціональним радаром «Геракл» та зенітними ракетами «Астер-15» та «Астер-30».

Крім того, арсенал «Ельзасу» включає протикорабельні ракети MM40 «Екзосет» та 324-мм торпеди MU90.

Підготував Сергій Воронков

Стежте за нами в Instagram