ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові хірурги врятували людину, в якої раптово зупинилось серце

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Листопада 2021, 15:43

У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону під час консультації у пацієнта раптово зупинилось серце. І відлік його життя пішов на секунди. 

— Це трапилось просто в кабінеті, — розповідає начальник відділення серцево-судинної хірургії підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко. — Пацієнт надійшов до нас з дуже серйозними серцевими захворюваннями. І під час огляду в нього раптово зупинилось серце. Як пізніше ми з’ясували, це була фібриляція шлуночків. І, по суті, це клінічна смерть людини. 

Лікар невідкладно вжив заходів з реанімації пацієнта, а також було вирішено негайно оперувати. Адже життя людини під загрозою. Вже під час операції виявилося, що, крім усіх виявлених під час попередніх діагностик захворювань і патологій, у хворого ще й так звана порцелянова аорта.

— Це хвороба, під час якої проведення маніпуляцій на самій аорті дуже ускладнене для хірурга, — пояснив підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко. — І через це технічне виконання операції дуже важке. 

Загалом боротьба за життя пацієнта тривала понад три години. Однак військові кардіохірурги й цього разу сотворили невелике чудо — повернули до життя майже безнадійного хворого. 

— Наразі пацієнт перебуває в доброму стані, вже виконує певні вправи з відновлення й у цілому демонструє хорошу тенденцію, — підсумував лікар. — Такий гарний результат у такому складному випадку став можливий завдяки кваліфікованій роботі висококласних медиків, які служать і працюють у нашому ВМКЦ. 

Фото і відео автора

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram