ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Підводне та наземне розмінування у поєднанні з ліквідацією пожеж: у чому унікальність військового підрозділу?

Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 22 Листопада 2021, 15:39

Командир роти спеціальних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони молодший лейтенант Вадим Фролов очолює дещо незвичний військовий колектив, який займається як наземним, так і підводним розмінуванням. Також до кола обов’язків одного з його підрозділів, аварійно-рятувального, входить ліквідація стихійних лих, пожеж і допомога місцевому населенню.

Більше ніж 90 тисяч знешкоджених вибухонебезпечних предметів

Вадим і його підлеглі — професіонали своєї справи, й участь у торішніх розмінуваннях на арсеналах та складах — ще одне тому підтвердження.

Командир роти спеціальних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони молодший лейтенант Вадим Фролов

— Ми розміновували багато територій, зокрема в Калинівці, Балаклії тощо. На сьогодні — це Ічня Чернігівської області. З 2014 року постійно працюємо й у районі проведення АТО/ООС, — розповів Вадим. — Загалом з 2008 року мій підрозділ знешкодив більше ніж 90 тисяч вибухонебезпечних предметів, що становить 300 тонн.

Свою військову службу Вадим Фролов розпочинав у 2013 році солдатом на посаді сапера. Далі, завдяки своїй наполегливості, просувався кар’єрними сходинками досить швидко. Був командиром відділення, головним сержантом взводу, командиром інженерно-саперного взводу й улітку цього року призначений командиром роти.

Велика відповідальність, покладена на його підрозділ, — розмінування у районі проведення АТО/ООС. Вадим разом з підлеглими виконував там обов’язки понад рік — протягом усіх ротацій.

— Саме там для нас існує подвійна небезпека, адже, з одного боку, постійно заважає працювати ворог, а з іншого — боєприпаси, що перебувають у водоймищах. Вони небезпечніші, ніж ззовні. Це снаряди від реактивних систем залпового вогню, артилерійські боєприпаси, мінометні міни, які потрапляють з ворожої території. Водночас роботи з розмінування залізничних колій, транспортної інфраструктури, мостів, вогневих позицій, мінних полів там практично не припиняються. У 2014 році у Слов’янську проводили розмінування навіть під обстрілами, — розповів армієць.

Підводним розмінуванням підлеглі Вадима Фролова також займаються переважно на сході нашої держави, хоч інколи це потрібно робити й на мирній території, адже є багато боєприпасів ще з часів Другої світової війни.

— Земля має такі властивості, що підіймає метал вгору й досить часто доводиться через певний час знову виїжджати на місце, де ми вже провели розмінування, — зауважив військовий.

Крім того, набирає обертів на сході нашої країни й гуманітарне розмінування, яке проводять міжнародні організації «HALO Trust», «DRC-DDG», «FSD» тощо.

Були й випадки, коли підрозділ Вадима Фролова знаходив та знешкоджував боєприпаси сотнями, а то й тисячами.

— У селі Часниківка Бахмацького району Чернігівської області у 2016 році трапився дещо незвичний випадок. Там під час Другої світової війни німецькі війська розбомбили військовий ешелон — і було знайдено близько 2300 боєприпасів. Торік біля села Світанок Прилуцького району Чернігівської області ми розміновували залізничну колію й підійняли більше ніж 700 боєприпасів, які за встановленим порядком знищили, — пригадує Вадим.

Підготовка саперів триває від 2,5 до 3,5 місяців

Водночас, за його словами, в цій професії не може бути професіоналів, адже навчально-матеріальна база постійно оновлюється і її треба вивчати та самовдосконалюватися. Тож Вадим Фролов щороку разом з підлеглими проходить і відповідні курси підвищення кваліфікації.

Спеціальності, що є в його підрозділі, за встановленим порядком ліцензовані, і він може проводити підготовку саперів, яка триває 2,5 місяці та водолазів-саперів — 3,5 місяці. Але щороку цей рівень треба підтверджувати.

Великим досягненням армієць вважає і здобутий закордонний досвід.

— У нас є і спільні міжнародні програми. Іноземні військові постійно викладають курси з протимінної діяльності, це зокрема EOD-1, 2, 3, 4. Вони проводяться за натовськими стандартами за підтримки канадських та американських колег. Після них ми корегуємо наші програми підготовки. Також обмінюємося і практичним досвідом з іноземцями. У них військове й гуманітарне розмінування досить сильно відрізняється, — каже військовий.

Постійно проводять наші партнери й заняття з тактичної медицини, адже кожен сапер повинен знати ази надання першої допомоги під час отримання мінно-вибухових травм.

У рамках тісної закордонної співпраці військові також отримують сучасне захисне спорядження, зокрема костюми, металошукачі, наземні та підводні міношукачі, набори індивідуального та дистанційного розмінування, водолазне спорядження.

Продовжувати службу Вадим Фролов збирається й надалі, адже за 8 років досконало опанував саперну справу й завжди готовий допомагати своїм хлопцям і новачкам, які приходять у підрозділ. При цьому він дуже ретельно підбирає в підрозділ особовий склад, — адже ціна кожної помилки досить висока.

Фото автора та з особистого архіву Вадима Фролова

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

Воїни ССО спалили склад БК та знищили військових противника на Півдні.

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

Суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком під час його візиту до Києва. Темою розмови було зміцнення ППО України сучасними системами та двостороння співпраця у сфері ОПК.

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

Військовослужбовці Збройних сил Естонської Республіки в рамках базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії проводять заняття з навчання ведення позиційних бойових дій.

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Українська сторона провела переговори з чеською стороною щодо підготовки проєкту майбутньої безпекової угоди.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

сапер, радіосапер

від 25000 до 130000 грн

Згурівка, Київська область

Служба в Збройних Силах України

від 20100 до 120100 грн

Сосниця, Чернігівська область

Начальник групи охорони та патрульно-постової служби

від 20100 до 50000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

Стрілець

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Лікар-травматолог

від 21000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Оператор ПТРК, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область