ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підводне та наземне розмінування у поєднанні з ліквідацією пожеж: у чому унікальність військового підрозділу?

Прочитаєте за: 5 хв. 22 Листопада 2021, 15:39 8

Командир роти спеціальних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони молодший лейтенант Вадим Фролов очолює дещо незвичний військовий колектив, який займається як наземним, так і підводним розмінуванням. Також до кола обов’язків одного з його підрозділів, аварійно-рятувального, входить ліквідація стихійних лих, пожеж і допомога місцевому населенню.

Більше ніж 90 тисяч знешкоджених вибухонебезпечних предметів

Вадим і його підлеглі — професіонали своєї справи, й участь у торішніх розмінуваннях на арсеналах та складах — ще одне тому підтвердження.

Командир роти спеціальних робіт 8-го навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міноборони молодший лейтенант Вадим Фролов

— Ми розміновували багато територій, зокрема в Калинівці, Балаклії тощо. На сьогодні — це Ічня Чернігівської області. З 2014 року постійно працюємо й у районі проведення АТО/ООС, — розповів Вадим. — Загалом з 2008 року мій підрозділ знешкодив більше ніж 90 тисяч вибухонебезпечних предметів, що становить 300 тонн.

Свою військову службу Вадим Фролов розпочинав у 2013 році солдатом на посаді сапера. Далі, завдяки своїй наполегливості, просувався кар’єрними сходинками досить швидко. Був командиром відділення, головним сержантом взводу, командиром інженерно-саперного взводу й улітку цього року призначений командиром роти.

Велика відповідальність, покладена на його підрозділ, — розмінування у районі проведення АТО/ООС. Вадим разом з підлеглими виконував там обов’язки понад рік — протягом усіх ротацій.

— Саме там для нас існує подвійна небезпека, адже, з одного боку, постійно заважає працювати ворог, а з іншого — боєприпаси, що перебувають у водоймищах. Вони небезпечніші, ніж ззовні. Це снаряди від реактивних систем залпового вогню, артилерійські боєприпаси, мінометні міни, які потрапляють з ворожої території. Водночас роботи з розмінування залізничних колій, транспортної інфраструктури, мостів, вогневих позицій, мінних полів там практично не припиняються. У 2014 році у Слов’янську проводили розмінування навіть під обстрілами, — розповів армієць.

Підводним розмінуванням підлеглі Вадима Фролова також займаються переважно на сході нашої держави, хоч інколи це потрібно робити й на мирній території, адже є багато боєприпасів ще з часів Другої світової війни.

— Земля має такі властивості, що підіймає метал вгору й досить часто доводиться через певний час знову виїжджати на місце, де ми вже провели розмінування, — зауважив військовий.

Крім того, набирає обертів на сході нашої країни й гуманітарне розмінування, яке проводять міжнародні організації «HALO Trust», «DRC-DDG», «FSD» тощо.

Були й випадки, коли підрозділ Вадима Фролова знаходив та знешкоджував боєприпаси сотнями, а то й тисячами.

— У селі Часниківка Бахмацького району Чернігівської області у 2016 році трапився дещо незвичний випадок. Там під час Другої світової війни німецькі війська розбомбили військовий ешелон — і було знайдено близько 2300 боєприпасів. Торік біля села Світанок Прилуцького району Чернігівської області ми розміновували залізничну колію й підійняли більше ніж 700 боєприпасів, які за встановленим порядком знищили, — пригадує Вадим.

Підготовка саперів триває від 2,5 до 3,5 місяців

Водночас, за його словами, в цій професії не може бути професіоналів, адже навчально-матеріальна база постійно оновлюється і її треба вивчати та самовдосконалюватися. Тож Вадим Фролов щороку разом з підлеглими проходить і відповідні курси підвищення кваліфікації.

Спеціальності, що є в його підрозділі, за встановленим порядком ліцензовані, і він може проводити підготовку саперів, яка триває 2,5 місяці та водолазів-саперів — 3,5 місяці. Але щороку цей рівень треба підтверджувати.

Великим досягненням армієць вважає і здобутий закордонний досвід.

— У нас є і спільні міжнародні програми. Іноземні військові постійно викладають курси з протимінної діяльності, це зокрема EOD-1, 2, 3, 4. Вони проводяться за натовськими стандартами за підтримки канадських та американських колег. Після них ми корегуємо наші програми підготовки. Також обмінюємося і практичним досвідом з іноземцями. У них військове й гуманітарне розмінування досить сильно відрізняється, — каже військовий.

Постійно проводять наші партнери й заняття з тактичної медицини, адже кожен сапер повинен знати ази надання першої допомоги під час отримання мінно-вибухових травм.

У рамках тісної закордонної співпраці військові також отримують сучасне захисне спорядження, зокрема костюми, металошукачі, наземні та підводні міношукачі, набори індивідуального та дистанційного розмінування, водолазне спорядження.

Продовжувати службу Вадим Фролов збирається й надалі, адже за 8 років досконало опанував саперну справу й завжди готовий допомагати своїм хлопцям і новачкам, які приходять у підрозділ. При цьому він дуже ретельно підбирає в підрозділ особовий склад, — адже ціна кожної помилки досить висока.

Фото автора та з особистого архіву Вадима Фролова

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації