ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройні Сили України надійшов новий сухий пайок

Прочитаєте за: 3 хв. 22 Листопада 2021, 19:50 257

Коли 2020 року відбувся анонс нової 10-ї норми сухого пайка, суспільство досить жваво його обговорювало. Мовляв, що ж тут нового, є досить гарна норма 15, яку хвалять у війську та навіть за межами України. То що ж саме змінилося?

Усі швидко звикають до хорошого та знають, що наші війська забезпечені гарним і поживним сухпайком норми № 15, або ДПНП (добовий польовий набір продуктів). До його складу входять багато раціонів для добового харчування військовослужбовців. Повноцінні сніданок, обід та вечеря з різними смаколиками. Норма № 15 була створена у 2016 році для заміни застарілої норми № 10 у бляшанках, яка відповідала майже радянським стандартам забезпечення військ та мало чим змінилася до наших часів. Три види каші з яловичиною та «сніданок туриста» для різноманітності.

Для польових умов та добового забезпечення їжею солдатів ДПНП підходить ідеально. Інша річ, коли потрібно забезпечити харчування один раз на добу. Наприклад, під час переміщення особового складу, коли є можливість зранку й увечері поїсти в їдальні — як забезпечити гарячим обідом? Чи бойовий вихід розвідників, коли добового раціону норми 15 з масою в 1,5 кілограма не потрібно. Насправді таких прикладів дуже багато, а просто розірвати ДПНП і взяти собі «Обід» чи «Вечерю» — не вийде. На кожного військовослужбовця існує добова норма продовольчого забезпечення. Пояснимо детальніше.

На визначену кількість військовослужбовців Міністерство оборони України закуповує послугу харчування як за новою, так і за старою системою. Послуга за новою системою дешевша, оскільки готують військові кухарі, а за старою — все забезпечення віддане під аутсорсинг. Отже, для  трьох прийомів їжі є певна ціна, а коли військовослужбовець отримує добовий сухпай —  автоматично знімається з  котлового забезпечення в їдальні. Тобто або добу харчуєшся в їдальні, або отримуєш на добу ДПНП. Розділити не можна — це зафасована добова норма для військовослужбовця.

Що ж таке довоєнна норма № 10 продзабезпечення? Це набір бляшанок та пачка галетного печива. Цей набір десятиліттями не змінювався, проте так і залишався добовим сухпаєм. Однак у 2020 році було розроблено та затверджено оновлення цієї норми. Головною зміною стала функціональність. Відтепер набір продуктів стає одноразовим — ПНСП (повсякденний набір сухих продуктів), а не добовим, як ДПНП.

ПНСП (повсякденний набір сухих продуктів) — це сухпайок нового зразка для одного повноцінного приймання їжі, який замінює один із трьох, що є в ДПНП. При цьому він поживніший за сніданок чи вечерю, однак не містить першої страви, як в обіді з ДПНП.

Калорійність, або енергетична цінність, ПНСП — майже третина від добової потреби організму, а саме 1200 ккал. Для різноманіття страв використано чотири види м’яса та сім видів других страв. Розроблені раціони — а їх аж 24! — дають військовослужбовцям змогу постійно споживати щось нове. Для прикладу: картопля з квасолею, овочами та яловичиною в червоному соусі; плов з курятиною чи ячна каша з грибами та індичкою. Все смачно, поживно та запаковано у зручні реторт-пакети.

Детальніше про склад, огляд та смакові якості нового сухпайка Норми 10 ПНСП дивіться в нашому відео:

Відео Андрія Суворова

54
9

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Відео, Публікації