Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
АрміяInform продовжує розповідати про зразки озброєння та військової техніки, які підсилили наше військо за роки незалежності України. Цього разу читайте про те, як зміцнювався сталевий кулак українського війська, як удосконалювався захист вертольотів від ракет та як створили керовану ракету, що вражає цілі на відстані 5 кілометрів.
Танк Т-84У «Оплот» прийняли на озброєння українського війська у 2000 році. Основне озброєння — 125-мм гладкоствольна гармата КБАЗ з автоматом заряджання конвеєрного типу. Вона оснащена ежектором порохових газів, термокожухом, стабілізована у вертикальній та горизонтальній площинах. Ствол гармати швидкознімний і може бути замінений у польових умовах без демонтажу гармати з танка.
Боєкомплект — 40 пострілів роздільного заряджання (снаряд та заряд), з яких 28 розміщуються в конвеєрі автомата заряджання. Вогонь може вестись бронебійними підкаліберними, кумулятивними, осколково-фугасними снарядами, а також керованими ракетами. Танкові керовані ракети «Комбат» (розроблені фахівцями столичного КБ «Луч») мають тандемну бойову частину.
Комплекс управління вогнем забезпечує ведення стрільби навідником і командиром по нерухомих і рухомих цілях з місця і під час руху з високою імовірністю влучення з першого пострілу. Засобами захисту, що застосовуються на Т-84 «Оплот», є композиційна броня, вбудований динамічний захист, комплекс оптико-електронної протидії та низка інших пристроїв. Сучасна багатошарова броня танка є «шаровим пирогом», що складається з броньових листів і керамічних матеріалів.
До речі, вбудований динамічний захист другого покоління типу «Ніж» встановлений на передній частині корпусу та башті. Основною відмінністю «Ножа» від існуючих типів динамічного захисту є вплив на атакуючі засоби ураження плоским кумулятивним струменем. Тоді як системи динамічного захисту першого покоління, зокрема «Контакт-1/5», діяли метанням пластин у напрямку атакуючого боєприпасу.
На танку встановлено комплекс оптико-електронної протидії «Варта». До його складу входить система попередження про лазерне опромінення, яка дозволяє екіпажу танка своєчасно реагувати на загрози, що виникають. Основним її елементом є чотири головки виявлення лазерного променя. Вони реагують на промені лазерних далекомірів, лазерних цілепокажчиків та високоточних боєприпасів, що мають лазерну систему наведення. Комплекс також містить освітлювачі постановки інфрачервоних активних перешкод засобам протитанкової боротьби. Крім того, сюди входить система постановки димової/аерозольної завіси, призначеної розсіювати лазерний промінь наведення. Вона складається з 12 пускових установок димових/аерозольних гранат, змонтованих на правому та лівому бортах башти та прикритих кожухами-обтічниками.
Дизельний двигун 6ТД-2 «Оплота» має потужність 1200 к. с. Для зниження теплової помітності дах моторно-трансмісійного відділення оснащений спеціальними теплоізолюючими екранами.
Основний бойовий танк Т-64БМ «Булат» (БМ «Булат») прийнятий на озброєння українського війська у 2004 році. Це результат глибокої модернізації танка Т-64Б, яку на замовлення Міноборони виконало ДП «ХКБМ імені О. О. Морозова» спільно з ДП «Харківський бронетанковий завод» та ДП «Завод імені В. О. Малишева».
На модернізованому танку встановлено двигун 5ТДФМ потужністю 850 к. с., що є форсованою модифікацією двигуна 5ТДФ, приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою «Комбат» і сучасний комплекс динамічного захисту вітчизняної розробки «Ніж», який значно підвищує живучість машини в бою.
Танк БМ «Булат» переважає своїх попередників за такими основними характеристиками, як вогнева міць, захист і потужність. А за деякими характеристиками український танк переважає російський Т-90. Наприклад, механізм заряджання танка «Булат» уміщує в себе 28 пострілів, що перевищує місткість автомата заряджання того ж російського танка Т-90 (22 постріли).
Екіпаж БМ «Булат» — три людини: командир танка й навідник розміщуються в башті (перший праворуч, другий ліворуч від гармати), механік-водій — у передній частині корпусу. Підвищення рівня захисту танка Т-64Б до рівня БМ «Булат» забезпечене завдяки встановленню комплексу додаткового захисту на корпус і башту, що підвищує рівень захисту танка БМ «Булат» від кумулятивних засобів ураження у 2,2 разу, від кінетичних засобів ураження — у 1,9 разу. Для маскування використано камуфльоване забарвлення, термодимову апаратуру й систему «Туча», що налічує вісім пускових установок димових гранат 3Д6 і пульт управління системою пуску димових гранат.
Основним озброєнням танка БМ «Булат» є 125-міліметрова гладкоствольна танкова гармата — пускова установка КБА-3 або 2А46М-1, яку використовують для ведення вогню осколково-фугасними, бронебійними підкаліберними й кумулятивними артилерійськими снарядами, а також керованими ракетами. Автоматичне заряджання здійснює механізм заряджання. У разі відмови автомата можливе ручне заряджання.
Боєкомплект складається з тридцяти шести пострілів роздільно-гільзового заряджання. Автоматичне заряджання здійснюється механізмом заряджання. У разі відмови автомата можливе ручне заряджання, але скорострільність при цьому буде значно нижчою. Місткість конвеєра — 28 пострілів. Тривалість заряджання одного артилерійського пострілу від 7,1 до 19,5 секунд за повного обороту конвеєра МЗ. Напівавтоматичне завантаження конвеєра артилерійськими пострілами здійснюється за 13-15 хвилин силами екіпажу танка. З гарматою спарений 7,62-мм кулемет ПКТ (6П7) зі стрічковим живленням і темпом стрільби 700-800 пострілів на хвилину. Його боєкомплект становить 1250 патронів. Зенітна кулеметна установка з кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм і дистанційним управлінням забезпечує вогонь по повітряних цілях на дальність 1500 метрів, а по наземних — 2000 метрів. Боєкомплект кулемета 300 набоїв.
Станція оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01АВЕ прийнята на озброєння вітчизняного війська 2005 року. Вона забезпечує високоефективний активний захист вертольотів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів: з амплітудно-фазовою, частотно-фазовою, часовоімпульсною модуляцією сигналу від цілі та з підвищеною завадозахищеністю. Призначена для установки на вертольоти Мі-24, Мі-8, Мі-17 всіх модифікацій.
Зокрема, станція здійснює зрив захоплення цілі на траєкторії таких ракет, як «Стінгер», «Ігла», «Ігла-1», Р-60, Р-60М, Р-73, «Сайдвайндер» та інших. «Адрос» забезпечує відведення керованих ракет з траєкторії польоту до цілі з подальшим зривом супроводу за рахунок поступово зростаючої помилки наведення в контурі управління ракетою. При цьому вона не потребує інформації про тип і частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пусків ракет.
До речі, для досягнення максимальної ефективності захисту вертольота станція «Адрос» КТ-01АВЕ застосовується спільно з екранновихлопними пристроями, які дозволяють значно знизити інфрачервону помітність гвинтокрила.
У 2006 році на озброєння українського війська прийняли 100-мм постріл з протитанковою керованою ракетою «Стугна» (розробник — ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч»). Призначений для ураження під час стрільби з танка Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, в тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів.
Максимальна дальність пуску керованої ракети становить 5000 м, польотний час на максимальну дальність — 16,8 секунди, система управління — напівактивна, з орієнтуванням у промені лазера, боєголовка — тандемна кумулятивна, з бронеураженням за шаром «ракетної броні» — не менш ніж 550 мм. Довжина «Стугни» становить 1196 мм, вага пострілу — не більше ніж 24,5 кг. Температурний діапазон застосування — від мінус 40 до плюс 60 градусів за Цельсієм.
(Далі буде)
Від початку доби відбулося 114 бойових зіткнень. Противник застосовує усі наявні сили та засоби для досягнення своїх цілей. Сили оборони діють професійно та ефективно, завдають ворогу вагомих втрат.
Дронарі 148 артилерійської Житомирської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ зробили підбірку знищення мотоциклів, які росіяни використовують для штурмових дій.
Президент України Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та членам родин полеглих воїнів, які відзначені цим званням посмертно.
Сьогодні внаслідок падіння уламків ворожого БПЛА в одному з міст області виникла пожежа в багатоквартирному житловому будинку.
За десять місяців 2024 року закупівельна агенція Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» (ДОТ) зекономила 16.7 млрд грн на закупівлях тилового майна. Зокрема, на контрактуванні продовольчого забезпечення вдалося заощадити 7 млрд грн, на пальному – 6 млрд грн, а на речовому майні – 3.7 млрд грн.
Міноборони отримало перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М».
Захищаємо світ
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…