ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові відкрилась виставка польської фотомисткині про війну на Донбасі

Прочитаєте за: 3 хв. 20 Листопада 2021, 16:40

У муніципальному мистецькому центрі міста Львова розгорнуто експозицію арт-проєкту «Іскри», автором якого є фотомисткиня Вікторія Войчєховська.

Цей цикл, створений в період із зими 2014 року до літа 2016 року. Він зосереджений на серії портретів та історіях простих молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути своє звичне життя, піти на фронт і стати солдатами. Цей проєкт – поліфонічна картина, до якої входять фотографії, відео, колажі та розповіді. У своїй праці художниця використала також матеріали та історії, які їй надали солдати та цивільні. Окремі частини виставки складаються в портрет особистого досвіду людини, яка зіткнулася з жорстокістю війни, а також особистої та колективної пам’ятей.

Центральним об’єктом виставки є Golden collage – фотоколаж, виконаний на колективній світлині групи воїнів-добровольців на початку їхньої служби. Мисткиня отримала це фото від одного з солдатів після періоду напружених боїв. Не всі з зображених на світлині вояків повернулися додому. Образи тих, хто загинув, були вкриті на фото позолотою. Цей символічний жест присвячений пам’яті та скорботі водночас. Це спосіб особистого вшанування загиблих українських захисників.

«Іскри» були представлені на численних виставках у багатьох країнах. Там, за кордоном, вони були посередником між війною та особистим досвідом її учасників. Вони показали міжнародній публіці та громадськості страждання простих людей та їхні травми внаслідок війни. В Україні однак вони досі не демонструвались.

Виставка у Львівському муніципальному мистецькому центрі, підготовлена ​​у співпраці з галереєю Krupa з Вроцлава, є першою публічною презентацією проєкту в Україні. Демонстрація світлин є нагодою заповнити цю лакуну та подякувати учасникам за надзвичайно активну участь і за те, що поділилися своїми історіями.

Від початку проєкту минуло вже сім років. Змінилися і ситуація на фронті, і життя зображених солдатів. Проте це ще не закритий розділ. Однією з цілей виставки у Львівському муніципальному мистецькому центрі є висвітлення наслідків воєнного досвіду в житті людей, яким довелося взятися за зброю, та способи боротьби з ними.

Про авторку проєкту:

Вікторія Войцеховська народилася 1991 року, живе у Парижі та Любліні, працює над фотографією, кіно, колажем та скульптурою. Її роботи стосуються поточних подій, що зображують суспільство та окремих людей. Її практики особливо зосереджені на спостереженні та розумінні людського життя та історій через правила суспільства та історії. Проєкти характеризуються фрагментарністю та нелінійністю, що ґрунтується на шматочках розмов, образів, ритуалів та зібраних речей.

Проєкт «Іскри»  отримав кілька міжнародних нагород. Зокрема, на фестивалі Rencontres d’Arles 2018: Prix Madame Figaro та Public Choice Discovery Award. Роботи були представлені на численних персональних виставках, таких як: фестиваль Jimei X Arles, Сямень, Китай; Краківський фотомісяць, Польща; Музей фотографії в Ризі, Латвія; Виставкове бюро у Варшаві, Польща; Вілла Перошон, Ньор, Франція; La Filature, Мюлуз, Франція; MUCEM, Марсель, Франція; Музей Sursock, Бейрут, Ліван.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram