ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За стандартами НАТО: на Дніпропетровщині створюють сучасний Центр підготовки підрозділів

Прочитаєте за: 4 хв. 19 Листопада 2021, 14:57 23

Сучасну інтерактивну навчально-тренувальну базу, сертифікований за стандартами НАТО інструкторсько-викладацький склад, нові казарми поліпшеного планування та простори 239-го загальновійськового полігону вже наступного року планують об’єднати у Центр підготовки підрозділів оперативного командування «Схід». На базі новоствореного Центру будуть здійснювати підготовку військовослужбовців не тільки за модулем «Індивідуальна підготовка», а й проводити вишколи за стандартами НАТО у межах навчальних програм «Колективна підготовка» та «Підготовка штабів, батальйонів».

Про це АрміяInform розповів командир навчального батальйону 239-го загальновійськового полігону підполковник Володимир Половний.

Офіцер говорить, що відколи він був призначений на посаду два роки тому, навчальний батальйон суттєво покращив свою матеріально-технічну базу і продовжує розвиватися.

Нині силами навчального батальйону та оперативного командування «Схід» у межах переобладнання танкового вогневого містечка полігону будується навчальний корпус. У ньому будуть розташовуватися вісім навчальних класів з усіх дисциплін, яких навчають викладачі та інструктори батальйону. Це вогнева підготовка, військова топографія, зв’язок, домедична, інженерна та тактична підготовка. У комфортних класах, обладнаних інтерактивними дисплеями та тематичними плакатами, військовослужбовці будуть набувати нових знань та навичок.

За словами підполковника Володимира Половного, очікується, що навчальні класи з цих дисциплін будуть готові прийняти перших слухачів вже у травні наступного року.

Крім цього, у навчальному корпусі буде обладнаний інтерактивний тир та два навчальні класи з тренажерами для підготовки операторів протитанкових ракетних комплексів «Стугна» та «Корсар». Ці об’єкти також мають бути готові у 2022 році.

У цьому році полігон придбав новітнє обладнання для тренування – двосторонній симулятор Laser Tag. З його допомогою вже відточували свою майстерність з ведення вогню під час тактичних дій військовослужбовці окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Підготовку із використанням новітнього обладнання також пройшли військовослужбовці танкової бригади імені Костянтина Пестушка та механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

«Основним завданням батальйону є індивідуальна підготовка особового складу військових частин оперативного командування «Схід». Коли бригада виходить з району виконання завдань в ООС, то подальший алгоритм дій має такий вигляд: особовий склад йде на відпочинок у відпустки, триває відновлення техніки. Після цього розпочинається індивідуальна підготовка військовослужбовців — це 55-денний курс за модулем 1.6 програми Orbital, під час якого інструктори та викладачі навчального батальйону зосереджують увагу на вогневій, тактичній, топографічній, інженерній, медичній підготовці та зв’язку.

Крім цього, інструктори навчального батальйону продовжують вдосконалювати навченість особового складу бригад, які вже проходили навчальний курс на 239-му полігоні. Вони періодично проводять виїзді тематичні заняття у військових частинах — це пов’язано з тим, що особовий склад змінюється, дехто переводиться з інших військових частин, приходить молоде поповнення, хтось з військовослужбовців опановує нові спеціальності. Тому навчальний процес не припиняється», — говорить підполковник Володимир Половний.

За його словами, інструкторами навчального батальйону є військовослужбовці, які успішно завершили навчальні курси за програмою Orbital «Модуль 1.6». Вони отримали сертифікати від британських інструкторів, які дозволяють їм проводити навчання за програмою індивідуальної підготовки. Водночас ці інструктори постійно підвищують свій фаховий рівень, беручи участь у курсах спеціальної підготовки, зокрема, у 169-му навчальному центрі «Десна» імені князя Ярослава Мудрого. На 85 % це люди, які мають багатий бойовий досвід — з 2014 року брали участь в Антитерористичній операції, а згодом і в ООС.

Командир навчального батальйону також розповідає, що цього року на 239-му полігоні було реалізовано пілотний проєкт з підготовки сержантського складу «Курси лідерства». Підготовку військовослужбовців здійснювати інструктори навчального центру «Десна» та навчального батальйону 239-го полігону. За процесом спостерігала група іноземних інструкторів, які на постійній основі здійснюють підготовку сержантського складу у «Десні».

— Вони були відправлені як інспектори, які мали визначити доцільність проведення виїзного навчання «Курси лідерства» — це відбувалося вперше. Наші іноземні колеги були задоволені результатом пілотного проєкту, їм сподобалися підхід наших інструкторів до навчання, навчально-матеріальна база та побутові умови для розміщення учасників. Тому на наступний рік проєкт буде продовжений — військовослужбовці окремої механізованої бригади «Холодний Яр» будуть проходити «Курси лідерства» на нашому полігоні, — зазначає офіцер.

Військовослужбовці, які залучаються до навчань на 239-му полігоні, також відзначають позитивні зміни — вже другий рік особовий склад розміщується у нових казармах поліпшеного планування.

— Умови проживання набагато кращі, ніж у наметовому містечку: безперебійне електропостачання, постійне опалення, гаряча вода у душових, є всі умови для прання, сушіння та зберігання речей. Все робиться для комфорту військовослужбовців, — підсумував підполковник Володимир Половний.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Публікації