ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Мінветеранів вручили ордени «За мужність» та «Княгині Ольги» захисникам і захисницям

Прочитаєте за: 5 хв. 19 Листопада 2021, 9:12

У Міністерстві у справах ветеранів України відбулося нагородження українських захисників та захисниць. Про це інформує Урядовий портал.

Зазначимо, що 12 жовтня 2021 року був підписаний Указ Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня захисників і захисниць України».

Відповідно до нього за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, високий професіоналізм та зразкове виконання службових обов’язків орденами «За мужність» ІІІ ступеня, княгині Ольги ІІІ ступеня та медалі «За врятоване життя» було нагороджено діючих військовослужбовців та ветеранів.

‒ Мені дуже приємно вручати державні нагороди нашим захисникам і захисницям. І найприємніше – вручати їх живим! Дякуємо вам за ваш неоціненний особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, мужність і самовідданість у захисті територіальної цілісності та суверенітету нашої країни. Ви всі – справжні Герої, – звернулася до ветеранів та ветеранок Юлія Лапутіна під час вручення державних нагород.

Нагороди шістьом захисникам та захисницям – Василю Говоруну, Анатолію Мойсеєнку, Людмилі Дем’яник, Юлії Кірілловій, Катерині Приймак, Валентину Цигульському – вручила особисто Юлія Лапутіна.

Зокрема, орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено Василя Миколайовича Говоруна – члена громадської організації «Всеукраїнська Асоціація ветеранів Афганістану та АТО», учасника антитерористичної операції. Василь брав активну участь у Революції Гідності, у червні 2014 року пішов добровольцем у район АТО у складі 24-го штурмового батальйону ЗСУ «Айдар». Брав участь у боях біля аеропорту в Луганську, де дістав численні вогнепальні осколкові поранення та контузію.

Також орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено Анатолія Миколайовича Мойсеєнка – члена громадської організації «Українська Асоціація інвалідів АТО», учасника антитерористичної операції. Анатолій – активний учасник Революції Гідності, один із засновників 8 «афганської» сотні. У червні 2014 року він добровольцем пішов захищати Україну, брав участь у визволенні міста Щастя (Луганська область), бойових діях біля Луганського аеропорту, дістав численні вогнепальні осколкові поранення та контузію. Після лікування продовжив службу.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня було нагороджено Олександра Леонідовича Харіна – учасника антитерористичної операції. З початком анексії Криму він виїхав на територію вільної України, вступив до лав добровольчого батальйону ОУН. Забезпечував функціонування підрозділів на території аеропорту Донецька, займався постачанням води, боєприпасів, евакуацією поранених. Неодноразово брав участь у бойових операціях. У 2015 році дістав важкі поранення, переніс безліч операцій.

Олександр не зміг бути присутнім у Мінветеранів, адже наразі проходить лікування у Військово-медичному клінічному центрі. Напередодні нагороду у шпиталі йому вручив особисто перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Людмилу Василівну Дем’яник – координаторку освітньо-виховного напрямку громадської організації «Жіночий ветеранський рух», учасницю антитерористичної операції. Людмила була волонтеркою Майдану під час Революції Гідності та психологічної служби «Євромайдан SOS» у місті Івано-Франківськ. З початком війни надавала волонтерську допомогу добровольцям. У березні 2014 року долучилася до лав «Правого сектору». У районі АТО перебувала у складі 5-го окремого батальйону ДУК ПС. У вересні 2014-го разом із колегою створила першу добровольчу інформаційну службу.

У лютому 2016 року Людмила повернулася до мирного життя та розпочала активну громадську діяльність, очоливши координаційний центр «ДІЯ». Була координаторкою навчань «Школа лідерів» для громадських активістів – членів організації та добровольців. У 2018 році активно долучилася до створення та діяльності «Жіночого ветеранського руху», організовувала зібрання ветеранок, які допомагають інтегруватися в мирне життя.

Також Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Юлію Сергіївну Кіріллову – членкиню правління громадської організації «Жіночий ветеранський рух», учасницю антитерористичної операції. З 2014 року Юлія була волонтеркою, займалася забезпеченням добровольчих підрозділів та підрозділів ЗСУ необхідною амуніцією, військовим спорядженням. З 2015 року перебувала у районі АТО як парамедик-доброволець. Займалась евакуацією поранених із Дебальцевого та надавала першу домедичну допомогу пораненим цивільним та військовим. У 2015 році була мобілізована до лав ЗСУ в 25-й ОМБ «Київська Русь». Зазнала поранення поблизу селища Луганське Донецької області. Після звільнення з військової служби Юлія розпочала активну громадську діяльність та брала участь у формуванні «Жіночого ветеранського руху». У 2019 році увійшла до ТОП-50 фіналістів проєкту «Нові Лідери» з проєктом «Соціально-психологічної реадаптації для ветеранів».

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Катерину Андріївну Приймак – заступника голови громадської організації «Жіночий ветеранський рух», учасницю антитерористичної операції. Активна учасниця Революції Гідності. Доброволець-парамедик медичної служби «Госпітальєри», на її рахунку близько сотні врятованих життів українських воїнів. Після повернення з війни Катерина була активісткою адвокаційної кампанії «Невидимий батальйон», який є ініціативою ветеранок та військовослужбовиць. Кампанія спромоглася ініціювати та підтримати внесення до законодавства щодо можливостей жінкам обіймати бойові посади у ЗСУ. Тривалий час Катерина працювала і продовжує співпрацювати з проєктом для ветеранів «Без броні» (нетворкінг громадських організацій, які займаються реінтеграцією ветеранів у суспільство). Під її керівництвом знято п’ять документальних фільмів із серії «Жінки, які загинули за Україну».

Медаллю «За врятоване життя» нагороджено Валентина Володимировича Цигульського – члена громадської організації «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО», учасника антитерористичної операції. Валентин має досвід миротворчої діяльності у Ліберії та Демократичній Республіці Конго, кваліфікацію «Льотчик 1 класу». У 2014 році брав участь у боях за міста Слов’янськ і Краматорськ Донецької області. Неодноразово здійснював завдання з повітряної розвідки об’єктів противника, із супроводу десантно-транспортних повітряних суден, із вогневої підтримки наземних військ та спеціальних завдань. Під час виконання бойового завдання гелікоптер, яким він керував, був підбитий з ворожого ПЗРК. Після падіння Валентин зміг вибратись з понівеченого гелікоптера, маючи сильні опіки і компресійний перелом хребта у грудному відділі. Незважаючи на травми, він витягнув із кабіни важкопораненого штурмана екіпажу. Викликав та скерував медевакуаційну групу, чим врятував життя побратима.

Після нагородження Міністра та українські захисники і захисниці обговорили актуальні ветеранські питання: забезпечення житлом, розробку та впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя, створення системи медично-психологічної реабілітації.

Читайте нас у Facebook