ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Чернігівщині шукають нові механізми адаптації військових і ветеранів до мирного життя

Прочитаєте за: 4 хв. 19 Листопада 2021, 14:10

Представники органів місцевої влади, військові, ветерани, науковці, підприємці зібралися у Чернігові задля пошуку нових можливостей та розв’язання проблем переходу військових та учасників АТО/ООС до цивільного життя під час науково-методичного семінару за темою: «Центр конверсії як платформа для консолідації зусиль стейкхолдерів щодо соціальної адаптації та реінтеграції військових кадрів та ветеранів АТО/ООС».

Організацію заходу взяли на себе Міжнародний фонд соціальної адаптації, Національний університет «Чернігівська політехніка», громадська організація «Чернігів Європейський» та Навчально-науковий Центр конверсії військових кадрів та ветеранів АТО/ООС. 

 

— Головна мета сьогоднішнього семінару — це пошук нових механізмів для підтримки наших військових та учасників АТО/ООС. Ми розуміємо, що тільки спільними зусиллями разом з державною владою, місцевими органами самоврядування, закладами освіти, громадськими організаціями можна розробити ефективний механізм на довгі роки, щоб наші захисники відчували всебічну підтримку та приносили користь своїм родинам і нашій державі, — зазначив ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець. 

Велика увага під час семінару була акцентована на роботі з пересічною родиною військовослужбовця та ветерана, яка досить тісно пов’язана з його повсякденною діяльністю. 

— Коли військовослужбовець звільняється з армії — це передусім трагедія, адже йде втрата фінансового забезпечення, яке він отримував. Водночас це відсутність власного житла, і така проблема не розв’язується в разі його звільнення. Тобто тут треба організовувати як перепідготовку, так і соціальну адаптацію військових та ветеранів. Водночас великим чинником є і працевлаштування, — зауважив президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов.

Підтримкою як для військових, що звільнилися з військової служби, так і для ветеранів є спеціалісти, що працюють у центрах комплектування та соцпідтримки, які були створені на базі колишніх військових комісаріатів. 

 

— В нашій установі постійно працюють відповідні фахівці соціального спрямування, які надають допомогу з питань адаптації ветеранам військової служби, учасникам бойових дій та членам їхніх родин. Наразі більше ніж 10 тисяч ветеранів військової служби перебуває на обліку у нас і вже більше ніж 13 тисяч ветеранів війни проживає в нашій області. На мою думку, питання працевлаштування ветеранів повинно бути завжди у пріоритеті. Допоки йде війна — кількість ветеранів буде постійно збільшуватися і нам потрібно вводити їх у цивільне життя, — розповів військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки полковник Олег Гончарук.

Багаторічний досвід співпраці з Національним університетом  «Чернігівська політехніка» є і у військової установи, яка після окупації Кримського півострова дислокується у Чернігові — Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. 

— Це повинно бути реалізовано саме через державну освіту. У нас є можливість частково проводити адаптацію своїх військовослужбовців, але така нагальна проблема стовідсотково не розв’язується. Я вважаю, що всі керівники науково-дослідних установ Міністерства оборони України та Збройних Сил України повинні підтримати цей проєкт, — підкреслив начальник Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки полковник Володимир Башинський.

На думку деяких експертів, повинен існувати комплексний підхід щодо надання підтримки ветеранам та членам їхніх сімей. 

— Загалом ми надаємо послуги у сфері психічного здоров’я на первинному рівні. У нас є як психологи, так і фахівці із соціального захисту. Проте ми намагаємося, аби ветерани самі надавали собі допомогу шляхом об’єднання у різні колективи. Ми повинні працювати як з ветераном, так і з його найближчим колом, як на місцевому рівні, так і на рівні суспільства. Це і буде оптимальним методом реінтеграції ветерана. З цього питання ми беремо участь у випуску різноманітних посібників, — повідомив заступник директора Соціально-психологічного центру (м. Славутич) Юрій Акименко.

Як зазначають організатори, критерієм успішності розв’язання проблем, які порушувалися на семінарі, є отримання позитивних результатів та відгуків. 

— Маючи досвід роботи з військовими та ветеранами, ми розуміємо, що це особлива категорія, якій просто надавати освітні послуги недостатньо. Тут потрібно вести постійний діалог. І будь-які ініціативи повинні підтримуватися владою, як державною, так і місцевою, — зазначила керівниця навчально-наукового Центру конверсії військових кадрів та ветеранів АТО/ООС Тетяна Коленіченко. 

Перехід від військового до цивільного життя є складним етапом і від того, якою буде підтримка в цьому напрямку, залежить і подальша доля військових та ветеранів.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook