ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У конкурсі на найкращий екіпаж БПЛА перемогли житомирські курсанти

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Листопада 2021, 17:09 14

Уже вп’яте екіпажі БПЛА 1-го класу змагалися за звання найкращого. Та якщо під час першого конкурсу у 2018-му представники журі активно давали поради учасникам, підказували, як діяти в тій чи іншій ситуації, то нині ситуація кардинально змінилась. До фіналу дійшли настільки досвідчені та впевнені екіпажі, що навіть суддям було чого повчитись.

Попри не надто сприятливі метеорологічні умови всі учасники справились на відмінно! Конкурсні завдання здебільшого перекликались із бойовими. Журі оцінювало володіння літаком, швидкість розгортання комплексу, точність виходу на об’єкти розвідки, визначення координат рухомих і нерухомих об’єктів, вміння управляти в умовах радіоелектронного придушення.

— З кожним роком конкурсні програми вдосконалюються та ускладняються, — прокоментував голова журі, представник Командування Повітряних Сил ЗС України полковник Тарас Потягач. — Така тенденція очевидна, адже модернізується техніка, засоби розвідки, програми забезпечення, вдосконалюються тактичні прийоми. Та й екіпажі, які беруть участь у конкурсі, стовідсоткові практики!

І хоч атмосфера була дружня, підрозділи боролись за першість завзято, просто участь нікого не влаштовувала. Йшли, як то кажуть, нога в ногу. З мінімальною перевагою перемогли курсанти Житомирського військового інституту.

— Змагались не так за фінансовий стимул (загальний призовий фонд становить понад 50 тисяч гривень), як за авторитет. Впевнений, що і приз витратять саме на вдосконалення обладнання, а не на особисті забаганки, — додав полковник Потягач.

Учасники професійних «секретів» не розкривають. Кажуть: головне — це практика, постійні тренування.

— Запорукою успіху є ще й злагодженість екіпажу, — ділиться зовнішній пілот БПЛА із позивним «Кабан». — Навіть, якщо хочеться випустити в бік колег гостре слівце, завжди працюємо чітко та без зайвих розмов, емоції залишаємо на потім.

Участь у конкурсі, який проходив під керівництвом Командувача ПС, взяли представники різних видів та родів ЗСУ. Зокрема представники Сухопутних військ, Повітряних Сил, ССО, ДШВ, Житомирський військовий інститут.

Організатори ж обіцяють, що наступного року конкурсні змагання будуть ще складнішими!

3
3

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Навчання та тренування, Новини