ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які особливості застосування Cухопутних військ у конфліктах сучасності

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Листопада 2021, 20:48

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулась науково-практична конференція «Застосування Сухопутних військ Збройних Сил України у конфліктах сучасності». Другий рік поспіль через несприятливу епідемічну обстановку, пов’язану  з коронавірусною інфекцією, конференція проводиться в онлайн форматі.

– Метою конференції є оприлюднення результатів наукових досліджень з питань застосування Сухопутних військ Збройних Сил України, окреслення ближніх перспектив наукової і науково-технічної діяльності. Ми прагнемо узагальнити спільні погляди щодо подальших напрямів та шляхів вирішення проблемних питань, передусім у протистоянні збройній агресії Російської Федерації на сході нашої держави. Вироблені нами практичні рекомендації будуть надані Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України, − зазначив начальник Наукового центру Сухопутних військ, доктор технічних наук, старший науковий співробітник полковник Володимир Грабчак.

Доповідачі, зокрема, акцентували увагу на тому, що воєнним конфліктам останнього часу притаманні особливості, що обумовлені прийняттям на озброєння і застосуванням новітніх видів і зразків ОВТ. Це призводить до змін як у характері воєнних конфліктів у цілому, так і у формах та способах ведення воєнних дій.

– Внаслідок прийняття на озброєння високоточних засобів дальнього ураження, безпілотних авіаційних комплексів та засобів інформаційно-радіоелектронного впливу, їх постійне удосконалення та оновлення зумовлюють можливість дії по об’єктах іншої сторони конфлікту на всю глибину її території. Поняття «фронт» і «тил» набувають умовного значення, більш широкого застосування набувають вибіркові, точкові удари, які дозволяють здійснити ураження об’єктів і угрупувань військ противника без заподіяння значної шкоди цивільному населенню, − зазначив провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу (механізованих і танкових військ) Наукового центру Сухопутних військ  працівник Збройних Сил України Валерій Мокоївець.

Під час пленарного засідання конференції було виголошено чимало доповідей, зокрема на такі теми як: «Розвиток теорії і практики збройної боротьби в сучасних умовах її ведення», «Мережевоцентрична війна: підхід німецької армії до цифровізації сухопутних операцій», «Проблемні питання впровадження у Сухопутних військах Збройних Сил України військового процесу вироблення рішення, який використовується у Збройних силах країн-членів НАТО», «Концепція наземно-повітряного роботизованого комплексу супроводження гуманітарних місій», «Карабах: уроки вірмено-азербайджанської війни» та багато інших.

Робота паралельно тривала у п’яти секціях:  «Розвиток теорії та практики застосування підрозділів механізованих військ», «Форми та способи застосування ракетних військ та артилерії»,  «Сучасні погляди  на застосування підрозділів сил підтримки (бойового забезпечення), «Система підготовки Сухопутних військ: сучасний стан та перспективи розвитку» та «Актуальні питання використання систем управління військами».

Як розповів секретар конференції – начальник науково-дослідного відділу (застосування роботизованих комплексів) Наукового центру Сухопутних військ підполковник Павло Казан, участь у роботі конференції взяли представники понад тридцяти вищих військових навчальних закладів та закладів вищої освіти, наукових установ, підприємств і організацій України. Згідно з поданими тезами доповідей вже виданий збірник матеріалів конференції. Його електронний варіант розміщений на вебсайті Національної академії сухопутних військ.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram