ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Прогрес у розвитку Збройних Сил  в Україні не можна порівняти з досвідом жодної країни світу» — представник НАТО

Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 18 Листопада 2021, 17:45

Розвиток професійного сержантського корпусу Збройних Сил України за стандартами НАТО — це один із важливих напрямків на шляху України до євроінтеграції. На сучасному етапі розбудова сержантського корпусу в Україні має значні успіхи. Зокрема, впроваджена структура посад і військових звань, система професійної військової підготовки та освіти, перспективні системи управління кар’єрою військовослужбовців, що дозволяє створити належні умови для просування по службі на сержантських і старшинських посадах військовослужбовців військової служби за контрактом протягом всього етапу їхньої військової служби у ЗС України.
У нас наразі повноцінно і якісно функціонують 4 центри підготовки сержантів. Ми повністю опанували багаторівневу систему підготовки сержантського складу й успішно працюємо над підготовкою інструкторів. Рухаючись до НАТО, ми також опановуємо підготовку штабних сержантів.

Значний прогрес у підготовці військових професіоналів відзначають і наші міжнародні партнери. Кореспондент АрміяInform поспілкувався з представником програми НАТО з удосконалення військової освіти у напрямку сержантського складу Людеком Колесою.

— Як Ви, як представник програми «Удосконалення військової освіти»,  можете оцінити рівень підготовки військових кадрів в Україні, зокрема в контексті імплементації програм НАТО?

— Кілька років тому НАТО створило спеціальну програму  «Удосконалення військової освіти» (Defence Education Enhancement Program — DEEP). Її розробила Робоча група з питань розвитку освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інститутів з питань безпеки програми «Партнерство заради миру», щоб допомогти країнам-партнерам будувати, розвивати та реформувати їхню систему професійної військової освіти, а також систему освіти військового персоналу, що належать до сержантсько-старшинського складу. Україна однією із перших виявила бажання долучитися до цієї програми та надіслала запит на участь у ній. Починаючи  з 2013–2014-х років ми активно допомагаємо українській армії побудувати професійний сержантсько-старшинський корпус і систему освіти військових фахівців.

«За рівнем підготовки українських сержантів під час багатонаціональних навчань важко відрізнити від військових із країн НАТО»

Супроводжуючи наш шлях у побудові професійного сержантсько-старшинського корпусу, Ви можете оцінити прогрес Збройних Сил України та рівень підготовки сержантів?

— Я можу порівняти нинішній стан українських Збройних Сил з тим, який був наприкінці 2014 року, і хочу сказати, що прогрес просто неймовірний. Якби ми не одягали наше екіпірування, нашу військову форму, то було б насправді складно визначити, наприклад під час навчань,  хто приїхав з України, а хто, скажімо, чех, данець чи військовослужбовець з іншої країни-члена НАТО. Бо прогрес насправді дуже значний. Тож хочу зазначити, що наразі Збройні Сили України зробили неймовірні кроки щодо впровадження стандартів НАТО, саме щодо розвитку та реформування освіти сержантського складу.

— Наскільки ці кроки, зокрема розбудова професійного сержантського корпусу за стандартами НАТО, допоможуть Україні просунутися до вступу в Альянс?

— Як я уже зазначив, безумовно, такий значний прогрес українських Збройних Сил дуже важко порівняти з будь-яким досвідом, який ми маємо у світі. Адже шлях українського лідерства ґрунтується саме на розвитку професійного сержантського корпусу. Прогрес, як я вже зазначив, —  неймовірно вражаючий. Я насправді такого не зустрічав більше у жодній іншій країні світу. Хочу зауважити, що, попри певні стандарти, які має НАТО, кожна нація має свою унікальну систему та методику навчання і підготовки фахівців, також і у військових вишах. Тут важливим є те, що вони готують фахівців, які мають спільні цінності та здатні працювати разом під час спільних місій та операцій країн-членів НАТО. У цьому контексті українських військових важко відрізнити від військових із країн-членів НАТО.

— Чи враховуєте ви бойовий досвід України під час своїх навчань, адже у нас уже тривалий час триває війна з РФ?

— Звичайно ж, ми використовуємо український досвід, успішні українські приклади під час навчань. Адже вони насправді дуже відрізняються від нашої програми. Ми використовуємо ці приклади, щоб надихнути нашу країну, а також включаємо їх до наших програм як джерело, яке може збагатити наш досвід. А також ми використовуємо досвід розвитку ваших Збройних Сил за останні кілька років нашого партнерства.

Довідково. Програму НАТО «Удосконалення військової освіти» (Defence Education Enhancement Program — DEEP) розробила Робоча група з питань розвитку освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інститутів з питань безпеки програми «Партнерство заради миру».

Метою DEEP є надання підтримки країнам-партнерам НАТО у розвитку та реформуванні системи військової освіти. Основна увага приділяється питанням опрацювання програм певних навчальних дисциплін та методиці їх викладання у визначених вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ).

Програма об’єднує професорсько-викладацький склад навчальних закладів у країнах НАТО, інституцій, як-от: Центр досліджень з питань європейської безпеки імені Дж. Маршалла, Бюро міжнародної мовної координації, Оборонний коледж НАТО та школа НАТО в Обераммергау з їхніми колегами з країн-партнерів.

Програму розпочато у 2007 році започаткуванням відповідного проєкту з Казахстаном. Крім країн-членів НАТО, на сьогодні участь у реалізації DEEP беруть 12 країн-партнерів (Азербайджан, Афганістан, Вірменія, Грузія, Ірак, Казахстан, Мавританія, Молдова, Монголія, Сербія, Узбекистан та Україна).

Інтерес до участі в програмі обумовлений реформуванням системи військової освіти в Україні відповідно до найкращих світових стандартів.

Рішення щодо приєднання України до DEEP ухвалено в жовтні 2012 року.

Для започаткування співпраці в рамках DEEP та визначення напрямів можливої взаємодії у період з 20 по 27 березня 2013 року проведено візит в Україну групи експертів НАТО. За результатами заходу розроблено Дорожню карту реалізації програми в Україні та участі в ній професорсько-викладацького складу обраних ВВНЗ.

Вищі військові навчальні заклади ЗС України, що беруть участь в DEEP-Ukraine:

  • Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, м. Київ;
  • Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів;
  • Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, м. Харків;
  • Військова академія, м. Одеса;
  • Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ;
  • Військово-юридичний факультет Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», м. Харків;
  • Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова Державного університету телекомунікацій

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Енгельс, Саратов, Казань, Брянськ та Тула — вночі палало по всій країні-агресору

Енгельс, Саратов, Казань, Брянськ та Тула — вночі палало по всій країні-агресору

Серед уражених цілей заводи по виробництву компонентів та речовин для зброї, нафтопереробні заводи, нафтобаза, склади та ППО рф.

Став доктором на війні — хірург 95 бригади бореться одночасно і з агресором, і з раком

Став доктором на війні — хірург 95 бригади бореться одночасно і з агресором, і з раком

Лейтенант медичної служби Олег Курташ, начальник госпітального відділення 95 десантно-штурмової Поліської бригади, успішно захистив докторську дисертацію.

Ворог вивів у Чорне море кораблі з «Калібрами»

Ворог вивів у Чорне море кораблі з «Калібрами»

У Чорному морі станом на ранок 14 січня перебувають 8 ворожих кораблей, з яких 4 є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 28 ракет.

Президент України обговорив з французьким колегою підтримку оборони та інвестиції в снаряди

Президент України обговорив з французьким колегою підтримку оборони та інвестиції в снаряди

Саме  про такі теми ішла мова під час телефонної розмови Володимира Зеленського та Емманюеля Макрона.

Понад 1300 бійців і майже пів сотні артсистем — втрати ворога за добу

Понад 1300 бійців і майже пів сотні артсистем — втрати ворога за добу

Армія країни-агресора втратила з минулу добу 1330 осіб та 47 артилерійських систем.

Ворог зосереджує наступальні зусилля на Покровському і Курському напрямках — Генштаб ЗСУ

Ворог зосереджує наступальні зусилля на Покровському і Курському напрямках — Генштаб ЗСУ

На даний час відбулося 155 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ.

ВАКАНСІЇ

снайпер 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

військовослужбовець Начальник медичної служби

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Мінометник, оператор, навідник

від 20000 до 20000 грн

Біла Церква

Військова частина А7298

Майстеp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Снайпер (2 категорії), Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ