ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Переатестацію сержантського та старшинського складу в нових військових званнях планується завершити до кінця 2021 року

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Листопада 2021, 9:22 28

Сьогодні в Україні відзначають День сержанта ЗСУ. Напередодні професійного свята до пресцентру АрміяInform завітав головний сержант Збройних Сил України – начальник Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ головний майстер-сержант Олександр Косинський. Він розповів нашим кореспондентам про основні здобутки та перспективи сержантського корпусу в Україні. Зокрема про попередні результати чи не найголовнішої реформи — переатестації сержантів у нові військові звання.

«Ті, хто виконує завдання в районі проведення ООС, переатестовуватимуться після повернення у ППД» 

— Починаючи з цього року, як і було визначено наказом Міністра оборони України № 317, набули чинності нові посади сержантського складу. Чому нові? Бо щодо багатьох посад ми змінили найменування, додали деякі перспективні посади та за більшістю — встановили нові військові звання. Із січня вони набули чинності й саме тоді почалася робота щодо формування організаційних директив Міністерства оборони та Головнокомандувача про внесення змін до штатів військових частин, закладів, установ, органів військового управління, — зазначив Олександр Косинський.

За його словами, найактивніше відповідна робота велася із серпня цього року.

— Головнокомандувач ЗСУ звернув особливу увагу на стан переатестації, і були визначені додаткові завдання всім видам та родам військ. Станом на серпень 2021 року ми мали близько 20 % переатестованих військовослужбовців. А на сьогодні вже досягли показника у 70 %. Тобто залишилось небагато військовослужбовців сержантського та старшинського складу, які підпадають під переатестацію у нові військові звання, — додав головний сержант ЗСУ.

Він зауважив, що з усіх командувань видів та окремих родів військ уже чотири повністю завершили переатестацію, а ще три — переатестували всіх своїх сержантів, окрім тих, які виконують завдання за призначенням у районі ООС.

— Відповідно до Порядку переатестації, ті, хто виконує завдання в районі ООС, переатестовуються після повернення у пункти постійної дислокації, — розповів головний майстер-сержант.

Військовозобов’язаних сержантів і старшин, які вирішать знову призватися до ЗСУ, призначатимуть на посаду з одночасною переатестацією у нові військові звання 

— Так само буде з військовозобов’язаними сержантами, які зараз є цивільними і перебувають у вже нечинних військових званнях. Якщо ці люди вирішать повернутися до Збройних Сил, їх призначать на посаду й одразу переатестують у нове військове звання, — зазначив начальник управління по роботі з сержантським складом ЗСУ.

Він розповів, що минулого тижня динаміка переатестації трішки змінилась.

— Це було пов’язане з тим, що лише нещодавно була підписана чергова організаційна спільна директива Міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ щодо внесення змін до штатів. І минулого тижня вона дійшла до військових частин. Щойно будуть внесені зміни до штатів, процедура переатестації продовжиться. Наші кадрові органи та головні сержанти вже цей шлях пройшли, всі алгоритми їм відомі. Тому, думаю, до кінця листопада динаміка зросте, і ми вийдемо впритул до завершення переатестації. За моїми прогнозами, до кінця 2021 року, як це і було визначено відповідним планом, ми завершимо переатестацію військовослужбовців сержантського та старшинського складу у нових військових званнях. Окрім тих, які на той момент перебуватимуть у районі ООС. Це відкриє нам шлях до подальшого руху вперед, — підсумував Олександр Косинський.

Про зміни у системі професійної підготовки сержантського корпусу та перспективи впровадження нової системи управління кар’єрою читайте в наших наступних матеріалах з брифінгу головного сержанта Збройних Сил України.

Фото Світлани Кирган

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Вишкіл, Новини