ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Новітні військові професії

Прочитаєте за: 5 хв. 18 Листопада 2021, 15:31

Починаючи від 2014 року у Збройних Силах України концептуально змінилась система підготовки сержантів та офіцерів були переглянуті навчальні програми, збільшилась практична складова, приділялась увага розвиткові навчальної матеріально-технічної бази колективної підготовки, був застосований досвід проведення АТО/ООС. Але важливо, що початок бойових дій на сході нашої країни призвів до появи новітніх військових професій. Отже, які це професії та хто їх сьогодні опановує, читайте в нашому матеріалі.

Марксмен 

Раніше в нашому війську, коли відділення працювало на дистанції близько 400 метрів, штатного снайпера було недоцільно використовувати на цій відстані, бо його готували для роботи на 800 метрів  і більше. Коли снайперів із підрозділів прибрали, постало питання, хто працюватиме у відділенні на дистанції від 400 до 800 метрів. Тому ЗСУ звернулися до досвіду країн НАТО, де вже були посади марксменів.

Марксмен — перехідна стадія між стрільцем та снайпером. Він працює на відстані від 400 до 800 метрів, у деяких випадках — до 1000. Має більше навичок у стрільбі та володіє кращою зброєю. На спеціальних курсах він отримує гвинтівку і повертається до свого підрозділу, де працює стрільцем, але з покращеним навичками.

Українська армія досвід у підготовці марксменів перейняла в американських та канадських колег. У них ще в часи Другої світової війни використовувалось поняття «піхотний снайпер». 

Що американські, що українські марксмени використовують зброю на платформі AR. З 2018 року у ЗСУ використовують напівавтоматичні вітчизняні гвинтівки UAR-10 калібру 7,62*51 (відповідник натовського Winchester 308. – Ред.). 

Оператор Javelin

Цих фахівців навчають у новоствореній Школі протитанкової артилерії.

Готують їх за програмами, що повністю адаптовані до стандартів Альянсу і відповідають натовській методиці підготовки.

На початковому етапі курсу підготовки операторів Javelin їх знайомлять із призначенням, будовою, тактико-технічними характеристиками, принципом дії, особливостями застосування цього протитанкового ракетного комплексу. У фіналі навчання військовослужбовці здійснюють численні контрольні вправи й виконують пуски на тренажерах, і вже потім — демонстраційні тренувально-бойові пуски.

У підготовці українських військовослужбовців беруть участь американські колеги з «Багатонаціональної групи з підготовки — Україна». 

Аеророзвідник

Ці фахівці у військах обіймають посади «оператор цільового навантаження» та «зовнішній пілот». Займаються вони аеророзвідкою за допомогою безпілотних авіаційних комплексів (БПАК). І залежно від того, до якого роду військ належить їхній підрозділ, можуть ще й виконувати коригування вогню артилерії.

У Збройних Силах України приділяти серйозну увагу безпілотникам почали лише з початком бойових дій на сході країни. До 2014-го на озброєнні були тільки радянські «Рейс» і «Стриж».

Як кажуть, досвідчені аеророзвідники, їхньою професією оволодіти в достатній мірі готовий не кожен — потрібні особливий склад розуму, здатність абстрактно мислити, орієнтуватися у просторі. 

Ці фахівці повинні вміти працювати у складних метеоумовах, уночі та в умовах радіоелектронного придушення.

Фахівець з кібербезпеки

Майбутніх «антихакерів» готують у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут за спеціальністю 125 «Кібербезпека». 

Курсанти, які навчаються за цією спеціальністю, здобувають знання та навички за напрямками: технічний захист інформації, побудова комплексних систем захисту інформації, побудова та дослідження методів криптографічного захисту інформації, побудова та дослідження елементів та систем кіберзахисту, дослідження методів та машинного навчання елементів систем кіберзахисту в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Фахівці з кібербезпеки йдуть на службу до центрів кібербезпеки ЗСУ, оперативних командувань, родів військ і служб.

Інженер JCATS

Офіційно такий фахівець обіймає посаду інженера відділення програмного забезпечення відділу імітаційного моделювання. До його функціональних обов’язків входить забезпечення працездатності та налаштування системи імітаційного моделювання JCATS —  програми, яку застосовують для підготовки штабів батальйонів, бригад та оперативно-тактичних угруповань військ. Вона достатньо деталізована і містить всю інформація про особовий склад, озброєння, техніку. У програмі передбачені характеристики, максимально наближені до реальних. 

До обов’язків інженера входить запуск програми для проведення тренування та контроль роботи сервера, який отримує інформацію від автоматизованих робочих місць, проводить моделювання бою та здійснює його відображення одночасно на десятках робочих станцій. 

Програма англомовна, тож інженеру потрібно мати базові знання англійської мови. Звісно, потрібні базові знання комп’ютерних технологій — установка операційних систем, налаштування комп’ютерної мережі та системне адміністрування. Інженеру для коректної роботи з базою даних треба знати штатну структуру підрозділів ЗСУ. 

Інструктор VBS

Офіційно такий фахівець обіймає посаду інструктора навчально-тренувального відділення відділу імітаційного моделювання.

Програма VBS (VirtualBattlespace) — це технологія комплексної симуляції бойової обстановки, покликана допомогти підрозділу пройти колективну бойову підготовку в максимально наближеній до реальності ситуації.

Щоб бути інструктором VBS, потрібні базові знання статутів, штатної структури підрозділів ЗСУ, тактики дій тактичних підрозділів у наступі та обороні.

Від інструктора вимагається рівень впевненого користувача комп’ютера. Щоб можна було оперативно відреагувати під час тренування: якщо в когось «завис» комп’ютер, наприклад, і треба швидко полагодити несправність. Так само від інструктора потрібна й методична підготовка. Бо він має доступно викласти підрозділу, що вимагають на тренуванні.

Звісно, перелік новітніх військових професій постійно доповнюється, адже українська  армія змінюється. І чим швидше вона змінюватиметься, тим більше нових професій у ній з`являтиметься та вдосконалюватимуться вже відомі. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Бійці батальйону безпілотних систем «Небесна Мара» 43 механізованої бригади зробили підбірку своїх влучань за останній час.

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Таким чином, кількість учасників Коаліції наразі зросла до 16.

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Ворог кинув 57 одиниць броньованої техніки, 12 мотоциклів та 200 штурмовиків, щоб прорвати оборону десантно-штурмової Таврійської бригади на Курахівському напрямку.

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

російська влада тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини розпочала «роботу з безхазяйним майном», що по факту є конфіскацією на користь окупантів нерухомості, власники якої виїхали зі своїх будинків через війну. 

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Відзначилися дронарі 23 окремого стрілецького батальйону, які не тільки завдавали ураження, але ще й фільмували сам процес.

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Загорілася двоповерхова нежитлова будівля на території приватного домоволодіння. Площа пожежі склала 400 кв.м.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій, військовослужбовець

від 22000 до 22000 грн

Одеса

Військова частина А0528

Військовослужбовець

від 20100 до 120100 грн

Миколаїв

Інгульський РТЦК та СП

Офіцер групи сил підтримки

від 25000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій-механік, контрактна служба

від 22000 до 550000 грн

Черкаси, Черкаська область

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

від 20000 до 20000 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

військовослужбовець (перемагаймо разом)

від 20100 до 126000 грн

Вінниця, Вінницька область