ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Новітні військові професії

Прочитаєте за: 5 хв. 18 Листопада 2021, 15:31

Починаючи від 2014 року у Збройних Силах України концептуально змінилась система підготовки сержантів та офіцерів були переглянуті навчальні програми, збільшилась практична складова, приділялась увага розвиткові навчальної матеріально-технічної бази колективної підготовки, був застосований досвід проведення АТО/ООС. Але важливо, що початок бойових дій на сході нашої країни призвів до появи новітніх військових професій. Отже, які це професії та хто їх сьогодні опановує, читайте в нашому матеріалі.

Марксмен 

Раніше в нашому війську, коли відділення працювало на дистанції близько 400 метрів, штатного снайпера було недоцільно використовувати на цій відстані, бо його готували для роботи на 800 метрів  і більше. Коли снайперів із підрозділів прибрали, постало питання, хто працюватиме у відділенні на дистанції від 400 до 800 метрів. Тому ЗСУ звернулися до досвіду країн НАТО, де вже були посади марксменів.

Марксмен — перехідна стадія між стрільцем та снайпером. Він працює на відстані від 400 до 800 метрів, у деяких випадках — до 1000. Має більше навичок у стрільбі та володіє кращою зброєю. На спеціальних курсах він отримує гвинтівку і повертається до свого підрозділу, де працює стрільцем, але з покращеним навичками.

Українська армія досвід у підготовці марксменів перейняла в американських та канадських колег. У них ще в часи Другої світової війни використовувалось поняття «піхотний снайпер». 

Що американські, що українські марксмени використовують зброю на платформі AR. З 2018 року у ЗСУ використовують напівавтоматичні вітчизняні гвинтівки UAR-10 калібру 7,62*51 (відповідник натовського Winchester 308. – Ред.). 

Оператор Javelin

Цих фахівців навчають у новоствореній Школі протитанкової артилерії.

Готують їх за програмами, що повністю адаптовані до стандартів Альянсу і відповідають натовській методиці підготовки.

На початковому етапі курсу підготовки операторів Javelin їх знайомлять із призначенням, будовою, тактико-технічними характеристиками, принципом дії, особливостями застосування цього протитанкового ракетного комплексу. У фіналі навчання військовослужбовці здійснюють численні контрольні вправи й виконують пуски на тренажерах, і вже потім — демонстраційні тренувально-бойові пуски.

У підготовці українських військовослужбовців беруть участь американські колеги з «Багатонаціональної групи з підготовки — Україна». 

Аеророзвідник

Ці фахівці у військах обіймають посади «оператор цільового навантаження» та «зовнішній пілот». Займаються вони аеророзвідкою за допомогою безпілотних авіаційних комплексів (БПАК). І залежно від того, до якого роду військ належить їхній підрозділ, можуть ще й виконувати коригування вогню артилерії.

У Збройних Силах України приділяти серйозну увагу безпілотникам почали лише з початком бойових дій на сході країни. До 2014-го на озброєнні були тільки радянські «Рейс» і «Стриж».

Як кажуть, досвідчені аеророзвідники, їхньою професією оволодіти в достатній мірі готовий не кожен — потрібні особливий склад розуму, здатність абстрактно мислити, орієнтуватися у просторі. 

Ці фахівці повинні вміти працювати у складних метеоумовах, уночі та в умовах радіоелектронного придушення.

Фахівець з кібербезпеки

Майбутніх «антихакерів» готують у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут за спеціальністю 125 «Кібербезпека». 

Курсанти, які навчаються за цією спеціальністю, здобувають знання та навички за напрямками: технічний захист інформації, побудова комплексних систем захисту інформації, побудова та дослідження методів криптографічного захисту інформації, побудова та дослідження елементів та систем кіберзахисту, дослідження методів та машинного навчання елементів систем кіберзахисту в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Фахівці з кібербезпеки йдуть на службу до центрів кібербезпеки ЗСУ, оперативних командувань, родів військ і служб.

Інженер JCATS

Офіційно такий фахівець обіймає посаду інженера відділення програмного забезпечення відділу імітаційного моделювання. До його функціональних обов’язків входить забезпечення працездатності та налаштування системи імітаційного моделювання JCATS —  програми, яку застосовують для підготовки штабів батальйонів, бригад та оперативно-тактичних угруповань військ. Вона достатньо деталізована і містить всю інформація про особовий склад, озброєння, техніку. У програмі передбачені характеристики, максимально наближені до реальних. 

До обов’язків інженера входить запуск програми для проведення тренування та контроль роботи сервера, який отримує інформацію від автоматизованих робочих місць, проводить моделювання бою та здійснює його відображення одночасно на десятках робочих станцій. 

Програма англомовна, тож інженеру потрібно мати базові знання англійської мови. Звісно, потрібні базові знання комп’ютерних технологій — установка операційних систем, налаштування комп’ютерної мережі та системне адміністрування. Інженеру для коректної роботи з базою даних треба знати штатну структуру підрозділів ЗСУ. 

Інструктор VBS

Офіційно такий фахівець обіймає посаду інструктора навчально-тренувального відділення відділу імітаційного моделювання.

Програма VBS (VirtualBattlespace) — це технологія комплексної симуляції бойової обстановки, покликана допомогти підрозділу пройти колективну бойову підготовку в максимально наближеній до реальності ситуації.

Щоб бути інструктором VBS, потрібні базові знання статутів, штатної структури підрозділів ЗСУ, тактики дій тактичних підрозділів у наступі та обороні.

Від інструктора вимагається рівень впевненого користувача комп’ютера. Щоб можна було оперативно відреагувати під час тренування: якщо в когось «завис» комп’ютер, наприклад, і треба швидко полагодити несправність. Так само від інструктора потрібна й методична підготовка. Бо він має доступно викласти підрозділу, що вимагають на тренуванні.

Звісно, перелік новітніх військових професій постійно доповнюється, адже українська  армія змінюється. І чим швидше вона змінюватиметься, тим більше нових професій у ній з`являтиметься та вдосконалюватимуться вже відомі. 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Противник тримає у Середземному морі корабель із 16 ракетами «Калібр» на борту

Противник тримає у Середземному морі корабель із 16 ракетами «Калібр» на борту

У Чорному морі 1 ворожий корабель, якій є носієм крилатих ракет «Калібр», загальним залпом до 0 ракет.

Кривий Ріг оговтується від удару: з-під завалів дістали тіло третього загиблого

Кривий Ріг оговтується від удару: з-під завалів дістали тіло третього загиблого

У Кривому Розі завершено аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, який зруйнував житлову будівлю. з-під завалів дістали тіло третього загиблого. Загалом постраждали 17 людей, серед яких одна дитина.

Майже п’ять десятків одиниць автотехніки та 1300 піхотинців: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога

Майже п’ять десятків одиниць автотехніки та 1300 піхотинців: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога

Станом на ранок 7 грудня за добу на фронті російські загарбники втратили 1300 осіб вбитими та пораненими.

Бронеіграшка для Кім Чен Ина: у Північній Кореї пройшли оглядини нового танка

Бронеіграшка для Кім Чен Ина: у Північній Кореї пройшли оглядини нового танка

Під час оборонної виставки, що проходила в столиці КНДР Пхеньяні, Північна Корея показала модернізовану версію свого основного бойового танка Cheonma-2 — ОБТ Tianma-2.

Тривають жорстокі бої на Сході: ЗСУ стримали 163 штурми росіян

Тривають жорстокі бої на Сході: ЗСУ стримали 163 штурми росіян

На фронті відбулося 163 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу.

У Запоріжжі завершилась рятувальна операція: зросла кількість загиблих та постраждалих

У Запоріжжі завершилась рятувальна операція: зросла кількість загиблих та постраждалих

У Запоріжжі завершено аварійно-рятувальні роботи після авіаудару, що стався 6 грудня.

ВАКАНСІЇ

Розвідник-далекомірник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Стрілець, помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Київ

21 окремий батальйон спеціального призначення

Снайпер 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 23000 до 123000 грн

Володимир, Волинська область

Фахівець радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 20000 до 60000 грн

Коломия

Військова частина А1267