ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Україні випробували осколково-фугасну бойову частину ракети РС-80: що відомо

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Листопада 2021, 9:43

Днями на ДАХК «Артем» повідомили про проведення успішних випробувань дослідних зразків осколково-фугасної бойової частини до некерованої авіаційної ракети РС-80.

Принцип дії осколково-фугасної бойової частини полягає у знищенні противника внаслідок утворення під час вибуху великої кількості фрагментованих осколків, які мають велику кінетичну енергію та дозволяють вражати цілі на значній відстані.

У компанії відзначили, що отримані результати випробування свідчать про правильність вибору конструкції бойової частини, рівномірне розповсюдження осколкового поля та його високу щільність.

Варто зауважити, що РС-80 є розробкою власного конструкторського бюро ДАХК «Артем» за науково-технічного супроводу Міністерства оборони України. Ракета є поліпшеною версією радянської НАР С-8КОМ.

На озброєння Збройних Сил України 80-мм вітчизняні некеровані авіаційні ракети РС-80 прийнято декілька років тому. Зокрема йдеться про РС-80 з кумулятивно-осколковою бойовою частиною та РС-80ГММ з габаритно-масовим еквівалентом бойової частини. Під час проведення державних випробувань здійснювались пуски ракет з наземних платформ, гелікоптерів та літаків, за результатами яких було визнано їхню відповідність тактико-технічним характеристикам.

У 2020 році ДАХК «Артем» вдалося достроково виконати контрактні зобов’язання щодо передачі першої партії ракет до Збройних Сил. Тоді ж президент компанії – голова правління Володимир Зімін відзначав, що завдяки збільшенню ваги бойової частини РС-80 може пробивати 400-мм броню за дальності запуску у 1,2–4 кілометри. В серпні цього року партія 80-мм реактивних ракет вчергове була відвантажена військовим.

Як бачимо, ДАХК «Артем» не зупинився над подальшим удосконаленням РС-80. Тому Збройні Сили, окрім ракети з кумулятивно-осколковою бойовою частиною, ймовірно отримають і з осколково-фугасною.

Підготував Микола Федорків

10
Читайте нас в Telegram