ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські вертолітники здійснили посадку на кратер діючого вулкана

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Листопада 2021, 9:54

Миротворці українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго забезпечили роботу вулканологів на поверхні одного з найбільш активних вулканів Африки — Ньямлагіра. 

Про це повідомляє пресслужба окремого вертолітного загону ДР Конго. 

«Особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах. Наприклад, висота Ньїрагонго сягає 3470 метрів, а Ньямлагіра 3058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольота. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це для нас не проблема», — зазначив командир окремого вертолітного загону полковник Євген Вакуленко.

Дослідження вулканічної діяльності є надзвичайно важливим завданням, адже поруч розташоване місто Гома, в якому проживає близько двох мільйонів мешканців. Своєчасне вивчення і прогнозування майбутніх вивержень дає науковцям змогу завчасно попередити місцеве населення про потенційну небезпеку.

«Наразі обидва вулкани поводяться тихо. Та лава, яку зараз можна побачити на Ньямлагіра, перебуває значно нижче рівня, який був раніше. В Ньїрагонго лавового озера не видно взагалі, а отже, ми чекаємо її повернення. Тоді можна буде зробити якісь прогнози, а коли це станеться — поки що невідомо», — підсумував результат експедиції вулканолог Даріо Тедеско.

Основа Ньямлагіра зливається з сусіднім вулканом Ньїрагонго, останнє виверження якого відбулося у травні цього року й забрало життя щонайменше 32 людей. Обидва вулкани входять в гірський хребет Вірунга, який є національним природним парком і входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

11
Читайте нас у Facebook